Автор Тема: ЗА ИДЕЯТА НА ФОРУМА !!!  (Прочетена 17502 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 10, 2012, 00:25:37
Отговор #30

Неактивен Васко 3102

  • Публикации: 32
Не е задължително да четеш всичко, избирай си каквото те кефи и не слагай рамки на другите хора. Истинските класики са много скъпи и това не означава, че тези, които сме с по- скромни възможности не трябва да се занимаваме с коли, мотори и други стари техники. Тя и темата за старата аудиотехника не се вързва с името на форума, но сам виждаш колко участници има.

Напълно си прав колега ;)
Не е важно колко пъти ще паднеш, важно е колко пъти ще се изправиш !

Януари 10, 2012, 10:41:35
Отговор #31

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
 :D Здравейте колеги, темата стана доста интересна, но предполагам знаете колко изключително запазени екземпляри заминаха при "чичо Надин".Лично аз знам за четири пет автомобила. Собственика почива и родата решава, че тази старомодна кола трябва да излезе на улицата за да вкараме вътре Голфа или Опела. За много хора това е просто купчина желязо и в нея виждат 400-500лв. Познат на моите родители преди два месеца предаде на вторични Опел Рекорд 1700 произведен 65год. червен с бял таван. Колата никога не е карана зимно време и стоеше винаги в гараж. Никела беше перфектен тасове, гривни,салон,табло всичко светеше. През 71год. си я бил докарал от Хамбург. Дал я на вторични, тъй като му била голяма и искал някаква малка. Така си заминаха и продължават да си заминават стари и ценни автомобили. :'(

Януари 10, 2012, 11:34:43
Отговор #32

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
..В лични разговори съм питал хора които имат наистина интересни автомобили и работят по тях,защо не се регистрират в форума.Отговора е един и същ-ти видял ли си за какви коли си говорят там???
Мирише ми на снобария.... :)

Хм, в това отношение съм съгласен с колегата Дашев, че поне за авторитет, ахах, ;D така пред света, трябва визуално на форума да се придаде малко по-класическа насоченост.
Както веднъж писах, аз нямам нищо против постването на материали и теми за масови коли, стига в някаква степен да са издържали тия коли проверката на времето, и да са в хубаво състояние, или пък например да се качват снимки, от докментирани процеси на РЕСТАВРАЦИЯ на такива коли.
Напр в един от посл броеве на Автокласиката, едно момче доста детайлно описва процеса на тотална реставрация на едно Е30 320и БМВ, при това от посл лифтови версии. Тост на кола, навършила 20 год възраст, не съвсем отдавна.

Все пак, както писах и преди, и както всъщост е ясно, не всички коли, които са правени преди повече от 20 години, автоматично стават само заради възрастта си, особено интересни от дизайнерска, техническа, или колекционерска точка.

ТА ПЪЛНЕНЕТО СПЕЦИАЛНО НА ТЕМИТЕ за Янгтаймерите и изоставените коли, с  огромно количество плява, тоест снимки на масови и изоставени соц возила от 80-те, и еквивалентните им масови западни събратя от тая епоха, вероятно кара, и то с основание, хората с по-сериозни коли да гледат пренебрежително на форума.

Може и да има от тях проявен елемент на снобизъм /не знам дали това е точната дума, по скоро- пренебрежение/, но в този случай, за мен той е полезен, защото все пак човек трябва да се стреми да развива естетическото си чувство и нюх, а не да върви по визуалния и реален път, на известния в ретросредите, Били вехтошаря. :))
Който иначе аз го считам за готин пич, но от непреценено трупане и най-вече НЕсъхранение на антики, от антиките всъщност прави боклуци.

Така че, аз лично пак апелирам, към малко повече селективност и исторически и естетски подбор на качваните материали и снимки.  :)

И нещо друго, касаещо по скоро като активност управата на Форума.

Доколкото и аз познавам разни относително големи колекционери за нашите БГ мащаби /под големи, аз субективно разбирам хора, събрали поне 10, или 20 броя, добре въстановени отн редки модели, произведени най-късно до 70-те години/, те всички са по-възрастни хора, с нежелание, или просто отн. компютърна неграмотност, да общуват по виртуалното пространство. ;D

Или дори и да общуват, може още никой да не ги е насочил към този форум. :)
Но за сметка на това, такива хора, като и доста от добрите майстори и реставратори в БГ, занимаващи се с олдтаймери, четат например, списание Автокласика.

Та бих предложил /вчера ми дойде тази идея наум, след като минах през редакцията им, да си взема накуп последните издадени няколко броя/, някой от модераторите, или който там е отговорен- Ники Корудрлиев, да се свърже с Маргарит Карабуров, издателя на Класиката, или брат му Евтим, който движи редакцията, и да се направи нещо като насрещна обява и анонсиране на Форума в броевете на списанието.
Срещу примерно, излизане на банер с надпис- Автокласика, отгоре като се отвори заглавната страница на Форума.

По тази система, нашия Форум на собствениците и феновете на американски коли, от 2 години успешно насрещно си разменя реклами,с БГ изданията на Ауто Билд, и Ауто-мотор и спорт.
Все пак, трябва да се търсят варианти за публичност, и ако те не са свързани с пари, а на колегиална база, какво по хубаво от това.

При интерес от ръководителите на Форума, поствам тук долу, страницата са адресите и тел на Автокласика списанието, а тел на Маргарит е този: 0888-655491.
В редакцията, обикновено понеделник до четвртък, до 12-13 часа на обяд, винаги е братът на Маргарит- Евтим Карабуров, с който също може да се говори на тази тема. :)
« Последна редакция: Януари 10, 2012, 11:53:52 от USfan »

Януари 10, 2012, 19:51:18
Отговор #33

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Не знам как да го нарека ? Вьв този форум има много интелигентни хора  , хора които са абсолютно наясно с реалноста.Аз  мразя снобите предполагам и вие не ги долюбвате. Най стария мерцедес е тук  моите почитания кьм собственика.Аз сьм луд на тази тема защото се занимавам с марката от 25 г , но това не е причина да уважавам по малко един собственик на лада примерно..Ми той е направил  сьщо много усилия за да  сьживи  колата си и да я изкара на пьтеката .На някой може да му се струва несериозно но труда си е сьщия.След 20 год сьщата тази Лада вече ще е реликва независимо от нашите спомени . Е тогава  собственика й. ще порасне ли най сетне в нашите очи. Форума е сьс широк профил и дава вьзможност на всеки ентусиаст да намери място в него.Уважавам сьздателите Му затова ,че не робуват на имена а дават вьзможност на всеки който чувства някаква сьпричастност да участва в дебатите.А относно колекционери които имат по 10 - 20 автомобила моите почитания ,но това е класово разделение и нищо повече.Не е важно колко автомобила имаш  а  какьв е интусиазма ти.Аз познавам повечето от по вьзрастните собственици на ретро возила и повярвайте ми Хората просто нямат достатьчно свободно време за да пишат вьв форума .А   не ,че го намират за не достатьчно авторитетен.

Януари 10, 2012, 20:52:30
Отговор #34

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Цитат на: USfan
ТА ПЪЛНЕНЕТО СПЕЦИАЛНО НА ТЕМИТЕ за Янгтаймерите и изоставените коли, с  огромно количество плява, тоест снимки на масови и изоставени соц возила от 80-те, и еквивалентните им масови западни събратя от тая епоха, вероятно кара, и то с основание, хората с по-сериозни коли да гледат пренебрежително на форума.

Не съм съгласен и мисля,че не си прав!!
Изоставените возила могат да бъдат полезни на някой ентусиаст,аз не мисля,че е лошо да се споделя информация,дори да става въпрос за безинтересни и банални стари возила.....,щото те може да са банални и безинтересни за теб,но на някои информацията може да му свърши работа....щото си харесва Вартбурга от 1972г.,ама търси донор.....а сега де???
На хората с по-сериозни коли(дай ми дефиниция за "по-сериозни коли" в контекста на темата,моля!?) ако им е интересно или мислят,че имат какво да споделят....респект,ако не...прав им път....просто да пропуснат.....никой не е каран насила да чете или пише,толкова ли е трудно да се абстарахираш от нещо,което не те засяга или не ти е интересно....???(не визирам теб лично)... 
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Януари 10, 2012, 21:05:28
Отговор #35

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
 :D Колега Спасов прекланям се пред хора като вас които казват нещата с истинските им имена. Аз лично съм сменил единадесет Мерцедеса и доста други западни коли. Много бях изненадан, когато изкарах моя Москвич на първия ретропарад. Тогава доста колеги ме гледаха с едно пренебрежение. Такава кола ми излезе, такава кола купих /може би щеше да е по–добре да попадне в някой ромски ръчички/. Мисля че съхраняването на един автомобил, независимо какъв, дали от 5,10 или 50 хил. лева е едно и също. Удоволствието за всеки притежател на стар автомобил е, когато го изкара по улиците, хората да се спират и да се радват. Тогава се разбира кой какъв труд е положил за съхранението на автентичността на автомобила.

Януари 10, 2012, 23:23:12
Отговор #36

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
.....А относно колекционери които имат по 10 - 20 автомобила моите почитания ,но това е класово разделение и нищо повече.Не е важно колко автомобила имаш  а  какьв е интусиазма ти.Аз познавам повечето от по вьзрастните собственици на ретро возила и повярвайте ми Хората просто нямат достатьчно свободно време за да пишат вьв форума. А не ,че го намират за не достатьчно авторитетен.
Ами навсякъде по  цял свят, най-общо казано, под сериозни колекционери, се разбират хора с големи и поддържани колекции, и по принцип с такива, вкл по-редки и ценни коли.
Всчики други, може да сме фенове, ентусиасти, реставратори, но да кажем, не би било правилно да се наречем колекционери. ;D

Понятието сериозен ентусиаст по би паснало на някои от нас, или на някой с една, две или 3 коли.
Има разлика между двете неща, и това не е класова разлика.
Не е необходимо тук да се обръща всичко през призмата на бедни и богати.
Не е това есенцията на мнението ми. :)

За недостига времето е така. Но пака казвам,много от сериозните майстори не се ровят по компютри. Така че малко нансиране на форума по печатаната автопреса, вкл и да кажемпо списанията за нови коли, няма дае излишно.
Абе човек трябва да е напорист във всичко, което прави.
Прекалената скромност, и навиране в ъгъла на виртуалното пространство, според мен би пречило на успешното развитие на форума, и привличането на сродни на нас души. :)

Януари 11, 2012, 02:19:05
Отговор #37

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1012
А и не забравяйте че не е нужно да имаш 3000 мнения за да се водиш майстор. Ако толкова ви дразни ще се опитам да махна брояча  >:D

Януари 11, 2012, 17:12:48
Отговор #38

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Колегиии как успявате да изпишите такива фермани :) Люсии, от няколко дни ти следя постовете с интерес :) знам че много говориш, но не предполагах че и толкова много можеш да пишеш ;) Вземи да напишеш една книга, предполагам че Иван Колев няма да се разсърди :)

...не на последно място, от дебата за колекционерите оставам с впечатлението че не може да има колекционери на Шкода или Вартбург?! Е не сте прави (добре че Тошко Тахтаджийски го няма тука)! За какви редки коли, за какви колекции от по 20-30 автомобила говорите?! Че първия човек в БГ който си построи личен автосалон, с лична колекция, а не коли за продан беше Емо от Българчево. Та най-обещанващите колекционери у нас в момента са на по четиридесет и няколко години. Че редките автомобили в БГ са в не завидно състояние съсредоточени в 3-4-5- човека, че това са едни от първите хора които са започнали да събират такива коли у нас и са ги съхранили. Нямаме право да ги лишаваме от прозвището КОЛЕКЦИОНЕРИ, защото както казва Кольо Колев "Момчета за един живот не можете да реставрирате целия свят", но не на последно място както казвам разликата между Колекционер и Събирач е една крачка. Нека преценката за категоризирането да я оставим на всеки. Това дали имаш 5 коли от по 100 000 $ е въпрос само на финансови възможности, днес всеки има достъп до информация от аукциони и инвестиционни консултанти. Вижте другото - отношението на човека към колата, отношението му към историята или само кара и гледа някоя далаверка да врътне :)

По отношение на пълненето на форума с плява - за едни е плява за други НЕ! И на мен много неща не са ми интересни, но със сигурност друг го кефят. Не може целия форум да е пълен с автомобили в Show състояние със застрахователни стойности над 20 000 EURO :)

Мисля че този форум е бил и е "най-чистият" по отношение на коментари, отношение и влияние - и го споделят доста колеги!
Нека не заприличваме на някой други форуми!
Нека да си поддържаме съвремменните методи за комуникация чисти и неопетнени :)
 
...е и аз понаписах нещо длъжко ;)

Януари 11, 2012, 19:03:02
Отговор #39

Неактивен V8

  • Публикации: 139
  • 1-8-4-3-6-5-7-2
Разбирам какво има предвид автора на темата.
Чувството е....лично.
Причината на човек да се чувства така е лична.Характер.И очаквания.Неоправдани в някои случаи.
Така...говоря направо.В този форум се говори адски много и не се прави нищо.Приказки,лакардии,спомени,легенди и подобни устни словоизливания.Не съм против тези явления,когато се правят след един ползотворен и спечелен ден в гаража или работилницата.Но не е това случая из интернет форумите.Изключенията се броят на пръстите на едната ми ръка.
Хората,които ПРАВЯТ нещо свързано със старите автомобили ги няма тук.Защото няма какво да кажат,няма на кого да го кажат.Тях не ги вълнуват разни пластмасови боклуци гниещи пред блоковете.Няма и какво да научат,могат само да си загубят времето.В буквалния смисъл.А това време е безкрайно ценно за тях сами се сещате защо.
Не искам да обвинявам никого,нито пък да обиждам.Уморен съм от цял ден работа и съм щастлив,че си сглобих сервото на кочината в свободния ми час днес...
Светът е широк,хората са най-различни.Затова е наивно и смешно да се вярва,че могат да бъдат събрани под един покрив...
Не познавам авторът на темата и не знам дали има конкретна причина да я повдигне.
Но го разбирам и подкрепям.
Който иска да обижда,замеря,заплашва или простее по какъвто и да е друг начин-моля.Има ми името из темите.Споделих ви нещо,което ми тежеше и сега ми е по-добре.
Завиждам много на Тодор Живков за словото и бистрия ум с които разполага.Завиждам и на Немо и Монца за уменията,които имат.Завиждам и на Краси за старанието и педантичността си към страстта му.Уважавам и боогер заради трудния път по който е поел.Гн Спасов звучи зряло и културно.Завиждам на всички и се радвам за таях.
На всички останали няма за какво да завиждам.Извинявам се ,ако има изключения,но не съм ги забелязал,просто не съм ги видял..
Моето активно присъствие тук върви към своя край.Ще продължа да следя форума заради 3/100 от съдържанието,което ме интересува пряко и 3/100 от участниците му от които има какво да науча.
Останете със здраве.Мир.


« Последна редакция: Януари 11, 2012, 19:08:53 от V8 »
You could be Dodge material.