Общи форуми > Общи приказки

Бракуване и пускане в движение на автомобили

(1/121) > >>

DMC:
Здравейте колеги,
пред покупка съм на автомобил, който е със статус бракуван. Върнати номера, собственикът има само големия талон на автомобила. Интересува ме каква е процедурата по прехвърлянето на такъв автомобил. За пускането в движение ми е ясно, че ми трябва технотест, след това регистрация в КАТ, с платена ГО, данък и т.н. Но не знам как се прехвърля собвстеността на такава кола. Ако някой има инфромация, моля нека да сподели. Поздрави!

(PS: търсих подобна тема във форума, но не намерих)

30e:
След като големия талон е наличен не е проблем при първия нотариус да се прехвърли. Ако го нямаше него се вади служебна бележка от Кат на кой последно се е водила колата при тях и с нея същата процедура. Гражданска си правиш на старите рег. номера, и след като минеш Кат отиваш при застрахователите /в някой официален офис / да ти напишат добавък че вече се води с друг собственик и с друг рег.номер МПС-то.
Данък след като е бракувана не се дължи.
В кат вече събирали глоба за непрехвърлена в 14 дневен срок /от датата на договора/ при тях кола.
Също така вече била вързана и общината и за нерегистриране там пращат призовки така да се каже. За там срокът съм го забравил вече колко е...

iotoff:
Със сигурност, щом е бракувана трябва да минеш технотест. Реда е следния:
нотариус
плащане
технотест
застраховка
кат
вписване в общината
Цената за технотест не я знам, но за мотор взимат 120, така че за кола е доста повече.
От технотеста не бива да се плашиш, трябва да е в приличен вид, и всичко да и работи(фарове, мигачи)

DMC:
Благодаря и на Iotoff и на 30e за полезната информация! Получих отговор бързо и съм щастлив. Ще се похваля като дойде при мен каручката :) Поздрави на всички!

Mirka7a:
В Габрово един човек мина технотест с Москвич 408 (4-фарките) срещу 150лв :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия