Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372174 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 07, 2013, 18:22:57
Отговор #110

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Нищо друго ли ?
Хахаха . Попиляха ме. На 2 ри април дойде един експерт във варна

Та мисълта ми е че четох преди, доста постове как от Технотест да не се плашим ,

Видях графика за април. Технотест няма посещение във Варна. Може да са били от ТИАТ, но не ми се вярва, предполагам са били от "ДЕКРА", а те са си заядливци. Погледни си касовата бележка - от кой е издадена.
Технотест не е термин, а фирма.
Ако беше дошъл в Бургас - щяхме да го направим бързичко, качествено и ефективно.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Април 08, 2013, 06:09:11
Отговор #111

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
От Технотест имат само едно посещение ,ако не се лъжа. ТИАТ Шумен идват по често , и този ден са били те. Явно са си разпределили районите, защото някъде от Технотест ходят по няколко пъти , при нас само веднъж.

Април 09, 2013, 12:01:00
Отговор #112

Неактивен МОРСКИЯ

  • Публикации: 20
Сега всичко вече се изясни. Били са от ТИАТ.Явно аз съм бил подведен и то не от кой да е , ами от служители на варненския КАТ. Извинявам се за гневните писания срещу "Технотест".

Май 04, 2013, 00:22:58
Отговор #113

Неактивен VesoPesa

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Колеги, понеже ще ми се наложи скоро да регистрирам един дръгел и до мен стигна слух че Технотест са с отнет лиценз искам да ви питам къде мога да ида да ми издадът въпросното свидетелство за пред КАТ?

И въобще отнент ли им е наистина лиценза на Технотест или не?

Виждам че сте писали за ДЕКРА и ТИАТ - как точно седи въпроса с тях?


Май 05, 2013, 19:45:24
Отговор #114

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Колеги, понеже ще ми се наложи скоро да регистрирам един дръгел и до мен стигна слух че Технотест са с отнет лиценз ......
Здрасти колега,аз съм служител на "Технотест" в Бургас. Единственото нещо, след 01.03.2013г.,  което имаме право да извършваме е възстановяване на бракувани автомобили. Не ни е отнет лиценза, а се промениха изискванията към сертифициращите организации, каквато е и "Технотест".
Дай малко повече информация за "дръгела".
« Последна редакция: Май 05, 2013, 19:48:51 от dyankog »
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Май 18, 2013, 15:32:18
Отговор #115

Неактивен K.I.P.

  • Публикации: 84
  • Trabant 601S, BMW E21 315
Здравейте , първо нов съм във форума , но го следя от близо 1 година, даже и повече.

Имам въпрос , защото много противоречиви мнения имаше, както тук, така и във 2T power (Трабант и Вартбург форума) относно това , че бракуваните автомобили не могат да се връщат в движение. Както виждам от тази тема може.

Така конкретните ми въпроси са:

Първо документ за покупка от вторични суровини , документ за брак или нещо , което доказва собствеността и произхода на МПС-то ли ни трябва?

Второ - Възможно ли е ако от едно място съм взел бракуван двигател без документи , а от друго място бракувано купе , да се събере цял автомобил и да се озакони по процедурите каквито бяха писани по-горе.

Трето - Тук вече е една друга малка справка , не е конкретно за мен, но става дума за един автомобил ЛАДА 2101 без документи бракуван със върнати номера. Не знам какво е станало със документите ,защото автомобилът е бракуван много отдавна, но собственикът е починал и наследниците са познати. Как се процедира със такъв автомобил без никакви документи. Ще е възможно ли връщането му в движение?
Защо точно двутактов двигател?
- Защото един такт не е достатъчен, а четири са прекалено много!

Май 29, 2013, 09:25:48
Отговор #116

Неактивен iszs

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте колеги ,да попитам и аз ,за моята сага с моето върбурджини ,колата ми е с черните номера и със стария талон ,обаче плащам редовно данъка!Лошото е ,че се води на баба ми, а тя почина ,та баща ми и аз сме наследници след като е със стар талон и черни номера само кат ли се минава или трябва технотест!Или с документа за наследници,директно кат,трябва ли да правя и гражданска, може ли на собствен ход или да се дърпа или автовоз,ако някой знае как се процедира ще съм изключително благодарен!
BMW F 650 GS,OPEL Astra 1.6si,Wartburg 311(1000) 63г.
Ивайло Градинарски

Юли 28, 2013, 21:39:58
Отговор #117

Неактивен Bavarcho

  • Публикации: 14
Здравейте , първо нов съм във форума , но го следя от близо 1 година, даже и повече.

Имам въпрос , защото много противоречиви мнения имаше, както тук, така и във 2T power (Трабант и Вартбург форума) относно това , че бракуваните автомобили не могат да се връщат в движение. Както виждам от тази тема може.

Така конкретните ми въпроси са:

Първо документ за покупка от вторични суровини , документ за брак или нещо , което доказва собствеността и произхода на МПС-то ли ни трябва?

Второ - Възможно ли е ако от едно място съм взел бракуван двигател без документи , а от друго място бракувано купе , да се събере цял автомобил и да се озакони по процедурите каквито бяха писани по-горе.

Трето - Тук вече е една друга малка справка , не е конкретно за мен, но става дума за един автомобил ЛАДА 2101 без документи бракуван със върнати номера. Не знам какво е станало със документите ,защото автомобилът е бракуван много отдавна, но собственикът е починал и наследниците са познати. Как се процедира със такъв автомобил без никакви документи. Ще е възможно ли връщането му в движение?

Ако може да повдигна леко въпрос номер три понеже и мен ме интересува същото, а няма даден отговор. :-\
Как се процедира в подобна ситуация и има ли шанс за регистрация - кола от пункт без никакви документи. Вероятно да е била бракувана преди много години и от документите и помен няма.

Юли 28, 2013, 21:45:50
Отговор #118

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
За кола без документ за "първоначален произход" (фактура, талон, митническа декларация) - никакъв шанс!

Юли 29, 2013, 19:05:01
Отговор #119

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Даже наличието на талон в определени случаи не е основание за възстановяването на регистрация на бракуван автомобил.Ако регистрацията е прекратена на основание на документ за предаване на колата в пункт или изплатена тотална щета,след това регистрацията не се възстановява,независимо че талона е налице.
Но пък не са редки случаите,когато собственика бракува колата ,като декларира ,че ще я държи в частен имот.И след много или малко време я предава в пункт.Тук вече регистрацията може да се възстанови по общия ред.
Задължителни са:
1. Договор за покупко-продажба на двигател и купе от съответния автомобил между собственика или влезли в наследство наследници от една страна и купувача от друга.Препоръчително-нотариално заверен договор.
2. Протокол за преглед от оторизирана организация.
За който се интересува,това е начина.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.