Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372318 пъти)

0 Потребители и 24 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 18, 2013, 17:20:15
Отговор #130

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Колега,това ,за което говориш е следното: на редовно заседание на Министерски съвет е внесъл за разглеждане пакет от 88 мерки за намаляване на административната тежест.
Тези,които касаят МПС са мерки с № 81, 82 и 83 - към края на документа.
Ето линк, а за всеки случай ще закача и файла с мерките.
http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0213&n=476&g=

« Последна редакция: Септември 18, 2013, 17:24:08 от dido1903 »

Октомври 03, 2013, 14:14:54
Отговор #131

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
За момента това са само предложения!
Нищо гласувано и влязло в сила ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 13, 2013, 19:54:10
Отговор #132

Неактивен dinkoh

  • Публикации: 10
Здравейте,интересува ме какъв е реда за регистриране на автомобил,който в момента е със старите бели номера (тези с букви на кирилица).Най-вероятно е прекратена регистрацията служебно.Трябва ли да се ходи в  "Технотест"?

Октомври 14, 2013, 06:52:34
Отговор #133

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Здравейте,интересува ме какъв е реда за регистриране на автомобил,който в момента е със старите бели номера (тези с букви на кирилица).Най-вероятно е прекратена регистрацията служебно.Трябва ли да се ходи в  "Технотест"?
Не се ходи в "Технотест". Отивай направо в КАТ и искай да ти сменят табелите.
Успех!!!
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Октомври 14, 2013, 12:00:01
Отговор #134

Неактивен dinkoh

  • Публикации: 10
Благодаря ти  :) жив и здрав

Октомври 21, 2013, 14:38:10
Отговор #135

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
250 лв., за да подкараш спряна от движение кола
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2013-10-21&article=469428
 
Поне 250 лв. струва връщането на кола в движение, ако преди това сме предали номерата й в КАТ, за да спестим някой лев от плащане на данъци и "Гражданска отговорност", докато не я караме. Причината е в наредба на Министерството на транспорта. Според нейните изисквания всеки автомобил, чиито регистрационни табели са били върнати на органите на МВР, трябва при повторна регистрация в КАТ да премине през т.нар. технотест. Целта е да се докаже, че колата отговаря на изискванията за България и ЕС, а цената за това е 180 лв. Такава проверка обаче е излишна, смята зам.-председателят на Асоциацията на вносителите на автомобили (АВА) Любомир Доросиев. "Как така, ако вкарам кола от Италия, Германия или друга държава в Европа, за да я регистрирам у нас, трябва само да я мина на преглед в КАТ, а за вече регистриран веднъж автомобил да трябва да се доказва, че е годен?", риторично пита Доросиев. И допълва, че има нещо сбъркано в това правило и то трябва да се промени. От АВА искат това изискване да се премахне и са готови дори да стигнат до Еврокомисията, както стана с акциза за мощните джипове и лимузини. Налогът се плащаше до преди няколко години и отпадна точно след сигнал на АВА до еврокомисарите.
Но не само за 180 лв. за технотеста трябва да се бръкне собственик на кола, за да я вкара отново в движение. Към тях трябва да се добавят и парите, които трябва да се платят и на КАТ, за да премине колата технически преглед при държавния орган и след това да получи номерата си. Излиза, че спирането от движение на возило, което за известен период няма да се управлява, е доста неизгодно. Обикновено колите, които не се карат целогодишно, са по-стари, собственост на по-възрастни хора, които рядко ги карат през зимата. Легалният начин за това е да върнат номерата им в КАТ, а колата да се премести от улицата в гараж, двор, на частен паркинг или друго място, различно от общинско. В такъв случай собственикът вече не дължи данък, а и не трябва да плаща за задължителната застраховка "Гражданска отговорност". От което в общи линии се спестяват около 150 лв., ако говорим само за зимата. Оказва се обаче, че тези пари ще ги дадем двойно, когато вкараме обратно колата в движение. За технотест ще ни вземат 180 лв. Още 70-80 лв. ще отидат за технически преглед в КАТ и за нови регистрационни табели. Освен това ще трябва да се купи и "Гражданска отговорност", която по принцип е за срок от цяла година. Дори и да се вземе на 4 вноски, и да се плати само първата, ще трябват поне 50 лв. Излиза, че спестените през зимата пари ще бъдат похарчени поне двукратно. Сметките показват, че изгода има само, ако колата няма да се кара поне 2 години. Друг въпрос е колко пари за ремонт биха отишли за кола, която не е карана толкова дълго.
Кристиан Костурков

Ноември 12, 2013, 20:45:01
Отговор #136

Неактивен soton

  • Публикации: 24
  • Близо до София
Моля dyankog да сподели как се процедира с бракуван автомобил при тях!
Защо да е просто като може да е сложно!
Атанас Георгиев
скайп:naskogeorgiev61
0878640251

Януари 26, 2014, 14:26:30
Отговор #137

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Някой скоро да е минавал през софийския КАТ да пуска отново в движение спрян автомобил?
Знае ли се в момента възможна ли е регистрацията на кола със стари номера (напр. черните), кола със загубени документи и какъв е пътя ако изобщо тази газариика е възможна за родна България.
Онзи ден бях се хванал да ходя да питам, но само питах за нов внос кола без TÜV документ и в общи линии на получаване на номера ми казаха че НЕ може да я регистрирам и ме пратиха на каналите да търся офицер (ако не се лъжа такъв чин трябваше да търся)и от там един миличък тип може би търсения от мен ме увери че МОГА да я регистрирам. Само ми трябвало малък и голям талон на колата от Германия и договор. Не посмях да питам за горе-поставеният въпрос, тъй като явно го спрях бързайки да си вземе нещо за хапване защото беше време за обедна почивка. И така въпросът ми остана 50/50 и ще го разбера като отида с такава кола в КАТ. Но все пак мисля че ще е по трудно със сигурност и повече обикаляне с кола спряна от движение или просто била изоставена 20-30 години.
0890192949 / 0887192949

Май 11, 2014, 22:03:23
Отговор #138

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
И аз да питам...
Ако сега купя автомобил и веднага искам да го бракувам как се процедира  ???
Мерци.

Май 15, 2014, 07:39:04
Отговор #139

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Има два варианта. Единият- отиваш със собственика по талон в Кат , той го бракува ,връчва ти документите и колата и готово. Вторият, който се прилага ако ти трябва след това да доказваш кое от къде си взел(заради номерата по двигателя), прехвърляш при нотариус с договор за покупко продажба и със този договор в КАТ. Казваш ,че искаш да бракуваш автомобила , плащаш съответната такса и толкова. Втория вариант съм го правил лично.