Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372233 пъти)

0 Потребители и 22 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 12, 2014, 19:46:58
Отговор #170

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
При бракуване на автомобил, се попълва декларация ,какво ще се случва с автомобила. Дали ще бъде предаден за разкомплектоване или ще се съхранява някъде. При варианта за съхранението, е възможно пускане отново в движение след минаване на така наречената комисия или Технотест. В случай, че при бракуването е упоменато разкомплектоване, или е представен документ от фирма оторизирана за разкомплектоване на автомобили, същият не подлежи на възстановяване. Има и една малка вратичка. Комисията или така наречения технотест, изисква служебна бележка от КАТ, дали автомобила е бракуван с опция съхранение или не. Въпроса се решава точно там, зависи кой и на кого издава въпросната бележка. От личен опит знам, че във всеки КАТ имат специфични изисквания. Добре е всяка една продажба ,било то на бракуван или спрян от движение автомобил, да бъде нотариално заверена! И едно грубо пояснение. Спрян от движение е този автомобил, който има регистрационни табели и служебна бележка от КАТ, бракуван е този ,чиито табели са върнати в КАТ , талона е наличен, и на него е отбелязано датата на прекратяване на регистрацията(бракуването) ,като на повечето е написано и това какво се е случило със същия. Надявам се да съм бил полезен...

Август 12, 2014, 19:59:16
Отговор #171

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Здравейте. Да попитам някой може ли да ми каже горе долу какво ме чака и къде какви пари да си приготвя зад ушенце. :D
Говорим за кола със старите бели номера. Документите са били откраднати от собственика. Не знам дали е декларирал че са откраднати. За да сложа нови номера на колата какво трябва да подготвя и да направя за да си имам нови номера на броните.
0890192949 / 0887192949

Август 13, 2014, 09:54:23
Отговор #172

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
При бракуване на автомобил, се попълва декларация ,какво ще се случва с автомобила...

Явно това е новото, аз не знаех за тази декларация, добре е, че са я въвели. Дано обаче да не правят проблем за коли, за които не е оказана причината за брак, т. е. снети от отчет по времето, когато такава декларация не са издавали...

... За да сложа нови номера на колата какво трябва да подготвя и да направя за да си имам нови номера на броните.

Нови номера може да получиш, когато предоставиш колата за регистрация, за което трябва да си собственик, за което пък ти трябва нотариален договор, за който нотариусът по принцип изисква документите на колата и бележка за платен данък.
Без да съм сигурен, само бих предположил, че при наличие на нотариален договор, доказващ, че ти си собственик на колата, не би трябвало да има проблем да се регистрира на твое име, но при всички случаи най - добре е да идеш и да питаш на място, т. е. в КАТ - от тях зависи, тях питай.
Трябва да се знае, че след покупка на МПС, има двуседмичен срок, в който новият собственик е задължен да го предостави за регистрация (съответно старият трябва да си го отпише), а ако това не е възможно, трябва да се пусне заявление за регистрация, което май беше валидно една година, но може да се презаверява. Ако това не е сторено, собственикът подлежи на административно наказание. Аз имам подобна глоба - регистрирах кола на 15-я ден от покупката и ми написаха акт за 20 лева ::). Но както и да е - ти питай на място, ако ти кажат, че това може да е спънка, пробвай да подадеш заявление за регистрация, може и да стане само с договор, без талон. После разкажи какво е станало ;).

Август 13, 2014, 11:42:21
Отговор #173

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Здравейте. Да попитам някой може ли да ми каже горе долу какво ме чака и къде какви пари да си приготвя зад ушенце. :D
Говорим за кола със старите бели номера. Документите са били откраднати от собственика. Не знам дали е декларирал че са откраднати. За да сложа нови номера на колата какво трябва да подготвя и да направя за да си имам нови номера на броните.
Доколкото разбирам не сте я прехвърляли през нотариус, а той ще иска задължително документ за собственост и платен данък. А това, че документите са откраднати не е проблем ( освен ако стария собственик не използва факта за оправдание или укрива обстоятелства ), отива и си вади нови - бележка от КАТ, че се води на негово име ..или че е спряна от движение, ....или че е дерестрирана служебно или какъвто там му е случая. Ако е склонен да ти съдейства, няма обстоятелство което да ви спъне. Успех!

Август 13, 2014, 22:06:40
Отговор #174

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Познати сме, тъй че мисля че не ме лъже за нещо.
Добре де, да го регистрирам в дву-седмичен срок.. а колата като има нужда от реставрация!? 20 години не е мърдала от мястото си. :D
0890192949 / 0887192949

Август 13, 2014, 22:45:46
Отговор #175

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Трябва да се знае, че след покупка на МПС, има двуседмичен срок, в който новият собственик е задължен да го предостави за регистрация (съответно старият трябва да си го отпише), а ако това не е възможно, трябва да се пусне заявление за регистрация, което май беше валидно една година, но може да се презаверява...

Август 14, 2014, 21:17:27
Отговор #176

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Ако не може автомобила да се представи в 14 дневен срок, се отива на място с договора и се представя на съответните органи. Заверяват го, вписват го някъде си и след като автомобила е готов, се представя за смяна на номера и каквото е там. Лично съм го правил, става..........

Август 31, 2014, 12:35:32
Отговор #177

Неактивен ypetrov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте!
Искам да попитам следното. Как се регистрира, и възможно ли е въобще, да се регистрира атвомобил, закупер от фирма за разкомплектоване, ТРАНСИНС примерно. Ако съм си харесал автомобил от там, има ли някакъв шанс да се регистрира. Не знам от там какви документи издават, но ще питам. Там автомобилите са бракувани и не знам имат ли големи и малки талони.
По принцип имам автомобил с перфориран талон и бракуван поради тотална щета. Идеята е да го предам на фирмата и от там да си го изкупя и оправя. Дайте идея въобще възможно ли е това да се случи.
Поздрави!

Септември 01, 2014, 10:17:15
Отговор #178

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Първо питай дали Трансинс могат да продават ;)
Ако имат начин, ги питай с какви документи разполагат за съответната кола.
По принцип не би трябвало да има шанс нито да купиш от тях цяла кола, нито пък да успееш да я регистрираш впоследствие, но кой знае... Също така "по принцип" няма невъзможни неща...

Октомври 26, 2014, 18:24:40
Отговор #179

Неактивен Kick

  • Публикации: 37
Хубава дискусия се заформя :)
Като стана на въпрос за внос извън EU, какви документи са необходими и като цяло от вкарването до регистрирането (миници, техно тест, кат и т.н.) ?