Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372320 пъти)

0 Потребители и 23 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 23, 2014, 11:18:01
Отговор #190

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Здравейте колеги, търся съвет и помощ относно регистрация на автомобил, внос от Германия. [img]

Колега, твоят случай е интересен.
Мисля ,че някъде тук действително имаше колега с твоя или подобен случай -  из по-малките градове някой беше казал, че е възможно да мине подобна регистрация.
Което само по себе си човек не знае да се смее или да плаче - щом има такива казуси,при които на едно място - столицата, не става, а в други градове може.
Аз също ще потърся,ако намеря ще постна.
Виж си личните,моля те, там съм ти писал по твоя и един  друг въпрос.
Наистина ще е добре ако успееш,да споделиш как са станали нещата.
Успех!

Февруари 14, 2015, 16:33:50
Отговор #191

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Здравейте!

Прочетох темата, но не успях да открия казус, идентичен на моя.
Наскоро купих кола, която искам да ползвам заради двигателя- искам да го сложа в моята кола, която си е с регистрация.
На този етап НЕ смятам да регистирам колата си с новия мотор. НЕ смятам да ходя в кат заради него.
Просто ми се иска да имам документ за донор мотора, ако някой ден ми потрябва.

Колата донор е инвалидна. Мога ли да направя договор със собствениците за покупкопродажба и после с този договор да бракувам колата в кат?
(Понеже донора е от град различен от моя искам да избегна пререгистрирането в кат, техническия преглед и гражданската отговорност и съответните разходи по тях. В краен случай ако не е възможно ще си платя, понеже го намирам за важно мотора, с който е колата ми, да е доказуемо мой.).

Обобщено: Мога ли с договор за покупко продажба да бракувам колата, за която е договора?
На следващ етап: Този договор ще ми бъде ли достатъчен + получените документи от кат за брак, за да регистиррам колата с новия двигател?

Поздрави,
Пламен

Февруари 15, 2015, 11:06:25
Отговор #192

Неактивен geodj

  • Публикации: 18
Колега, първо бракувайте колата, после си направете договор за двигателя, който не е нужно да се заверява при нотариус.
С договора за колата, без да е сменен талона не знам ще можеш ли да я бракуваш /не казвам не може/. За да регистрираш двигателя на друг автомобил ти трябва договор и талона на колата /и понякога Технотест/. Като се бракува колата в КАТ перфорират талона и пишат върху него "бракуван".
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 11:14:56 от geodj »

Февруари 15, 2015, 12:13:46
Отговор #193

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Благодаря за отговора.
Някой, ако може да каже от личен опит. Подочух, че в декларацията за брак трябва да се пише нещо от сорта "бракувана заради продажба на мотора".
По принцип за сега не мисля да регистрирам колата с другия мотор, но не се знае какви времена ще настъпят и бих предпочел да се подсигуря.

Поздрави,
Пламен

Февруари 20, 2015, 01:05:52
Отговор #194

Неактивен Stoqnov

  • Публикации: 28
По повод на последният въпрос:

 Колата се бракува от старият собственик. След като вече е бракувана - на бял лист хартия се прави договор за покупко-продажба със собственика по талон. Разписвате се и двамата - и си прибираш колата /или мотора/ , заедно с пробитият талон. Вече е узаконен двигателят. Когато решиш - слагаш го в другият автомобил и с пробитият талон и договорът, написан на ръка отиваш в КАТ. Ако двигателят не е по-мощен от старият, който е на автомобила /заводският/ просто минаваш канал и ти правят пререгистрация. Вече в новият талон ще го има номера на новият двигател. За да няма утежняване на процедурите - препоръчително е новият мотор да е с еднаква мощност като старият, или по-слаб. Плаща се само такса за пререгистрация.

Февруари 27, 2015, 22:35:27
Отговор #195

Неактивен Djeronimo

  • Публикации: 14
Колега за кой КАТ става на вълрос? Защото питах  полицай ,който пред мен се обади на човек работещ на каналите и той каза ,че трябва технотест....въпреки че искам да сменя моя двигател с друг по-маломощен  от същия модел автомобил...

Февруари 28, 2015, 10:57:16
Отговор #196

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Благодаря за отзивите. Аз ще си реша проблема генерално. Колата на която е мотора донор ще я прехвърля на мое име. Да ще дам някой лев в повече, но когато я бракувам мотора си остава на мое име. Чух нещо от сорта, че в декларацията за брак трябва да се пише основание- продаден мотор. Имате ли представа как стоят нещата?


Март 01, 2015, 14:42:00
Отговор #197

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Ако двигателят не е по-мощен от старият, който е на автомобила /заводският/ просто минаваш канал и ти правят пререгистрация. Вече в новият талон ще го има номера на новият двигател. За да няма утежняване на процедурите - препоръчително е новият мотор да е с еднаква мощност като старият, или по-слаб.

Добре обяснено.
Ама дай и продължението ,в случаи с по-мощен двигател какво следва ?!?!

Март 08, 2015, 15:03:59
Отговор #198

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Следва по-голям данък, сключване на нова, по-скъпа застраховка ГО и по-голям разход на гориво. Като последното, не винаги е задължително. Това при условие, че по-мощният двигател се монтира фабрично на този модел автомобил. Мога да дам пример :

Имам лек автомобил Мерцедес-Бенц, модел W124, модификация 200Е. Искам да монтирам по-мощен двигател, 180-190 конски сили. Харесвам двигателя, който се монтира на модификация 300Е. Намирам такъв двигател и го купувам. Тук е важно да се уточни, че автомобила от който съм купил двигателя, трябва да бъде с прекратена регистрация и в основанието трябва да е отбелязано, че автомобила ще се използва за разкомплектоване. Тогава, купувам 6-цилиндровият двигател и ми трябва документ за него, който доказва неговият собственик - продавач.  Монтирам мощният двигател и заедно с документа - отивам в КАТ. Минавам, ако смяната е извършена технически грамотно. Сменям талона на автомобила с нов, като в новият талон е вписан новият, мощен двигател. След това, напускам КАТ със законно сменен и узаконен мощен двигател. И имам 124-ка, с желязни джанти и тасове, която е по-бърза от БМВ 530i, а на багажника пише 200Е и има стикер за АГУ + теглич.

Продупченият голям талон и основанието си остават за собственика на автомобилът-донор. Без този талон и основанието- не може да се предаде автомобил в пункт за вторични суровини. Ако пропускам нещо, добавете, за да не се получи заблуждение.


Март 08, 2015, 17:10:01
Отговор #199

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Доста по различно стоят нещата с подмяна на мотора, който се интересува тук е описано - http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=6&t=342061