Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 375810 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 08, 2015, 19:39:52
Отговор #200

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Не е задължително автомобила да е с прекратена регистрация! Може да бъде и с узаконен друг двигател.Важното е един и същ двигател да не се води на два автомобила.Няма проблем договорите да са собственоръчно оформени без нотариус,но собственика на двигателя трябва и той да присъства при регистрацията в КАТ.Иначе е по добре през нотариус.

Март 08, 2015, 20:21:04
Отговор #201

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Да. Съгласен съм, Румене.

И не случайно мнението ми по-горе започна още от донора. Защото, това е най-важната част. Темата в БМВ клуб, не се изяснява нищо, което е свързано със законно придобиване на двигател от друг автомобил, бил той и по-мощен. А е отразена процедурата по смяната на двигател с по-мощен, при това, тамошната тема е от 2013-та година. И се случва така, не защото Технотест нямат лиценз, а защото бяха внесени промени в изискванията, отнасящи се до сертифицирани организации, като Технотест. Включително и самият Технотест. Това знаеш ли го, Мичев ? Не, не го знаеш. Сега сме 2015-та, а ти смучеш доводи от форумите, БЕЗ да разсъждаваш над настоящето. И лошото е, че това са доводи от преди 2 години. А, от тогава- до сега, много неща са се променили. Но и този факт се пренебрегваш. Лесно е да кажеш ,, доста по-различно стоят нещата с еди-кое си" и това да се базира на някакъв прочит във интернет, при това във форум. Без да помислиш, защо се прави така!  Да, ама аз съм наясно и добре осъзнавам какво говоря. И ако утре някой си купи краден двигател, което е напълно възможно, дори при чисти намерения на купувача да си подсили автомобила - ти няма да му береш гайлето, нито ще се ангажираш да му обясняваш как стоят нещата, за да бъде това законно. Ще седиш зад монитора, гледайки какво се случва, далеч от случващото се. И няма да ти пука, че на човека ще му запорират автомобила и ще върви по съдилища да се оправя. Защото, рано или късно - ще хванат краденият двигател. Или този, който не е закупен по законен ред. Нещо, което самият ти пропускаш да отбележиш. И е от фундаментално значение за отговора към въпросът на Тони.

Има закони, тях чети. Има разпоредби, тях чети. Освен тях - има телефони за връзка със съответните органи, занимаващи се със съответната дейност. Обади се, разпитай, проведи разговор, иди на място да се интересуваш кое-как се прави. Запознай се с хората там. Само тогава може да си позволиш да преценяш кое е вярно и кое няма нищо общо. Всичко друго са доводи, без размисъл върху тях, нито пък анализ на информацията, която четеш. Има и новини за тези дейности, за твое сведение. Ето ти достоверни източници на информация. Да съм казал нещо по-различно от това, което те прилагат в настояще време ? Мислех, че си наясно с тези неща и си сменил поне 1-2 двигателя, за да се сблъскаш на живо с тази дейност, заедно със придружаващите я специфични подробности от реалността, които няма как да знаеш, ако не си минал по този път поне веднъж-два пъти.

Чети бавно, всяка буква и цифра, точно и ясно. И мисли над това, което четеш. Ако трябва, ще четеш по сто пъти едно и също, докато ти стане ясно, ще звъниш и ще питаш.  Ако трябва, ще си намериш и юрист на който да платиш, за да ти обясни смисълът на тези текстове. Както правя аз. А, не, да внасяш допълнително объркване по важни въпроси, тясно свързани с българското законодателство.

С уважение - заповядай ! И не само за теб. 

http://technotest.bg/bg/snp.html
« Последна редакция: Март 08, 2015, 20:29:18 от Тодор Живков »

Март 09, 2015, 00:13:56
Отговор #202

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Когато нещо ми е нужно, то ще намеря начин да се информирам, като едва ли ще потърся помощ точно от теб, въпреки чие сериозно се замислям как въобще този форум би съществувал без компетентните ти мнения, романи и лекции. На мен лично отдавна ми идваш в повече, защото не остана тема, където да не се изходиш, а такива философи дразнят, повярвай не само мен. На няколко пъти ти бе намекнато за неособено адекватното ти поведение, което обаче не ти пречи. Както и да е пиши си, лично аз че продължавам да пропускам, както обикновено досега писанията ти, то и сега просто бих ги подминал, но ме подразни нравоучителният ти тон.

П.П. Извинявам се че оспамих темата.

Март 09, 2015, 18:18:54
Отговор #203

Неактивен SKODA

  • Публикации: 125
относно смяната на двигателят с по-мощен без да се премине Технотест някой или не си е чел законите както трябва, или не е слушал добре юриста си.

извадка от
НАРЕДБА № Н-3 ОТ 18 ФЕВРУАРИ 2013 Г. ЗА ИЗМЕНЕНИЕ В КОНСТРУКЦИЯТА НА РЕГИСТРИРАНИТЕ ПЪТНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА И ИНДИВИДУАЛНО ОДОБРЯВАНЕ НА ПЪТНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА, РЕГИСТРИРАНИ ИЗВЪН ДЪРЖАВИТЕ - ЧЛЕНКИ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ, ИЛИ ДРУГА ДЪРЖАВА - СТРАНА ПО СПОРАЗУМЕНИЕТО ЗА ЕВРОПЕЙСКОТО ИКОНОМИЧЕСКО ПРОСТРАНСТВО
В сила от 01.03.2013 г.
Издадена от Министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията

Обн. ДВ. бр.21 от 1 Март 2013г., изм. и доп. ДВ. бр.31 от 4 Април 2014г., изм. ДВ. бр.17 от 6 Март 2015г.
............................................................................................
Глава втора.
ИЗМЕНЕНИЕ В КОНСТРУКЦИЯТА НА РЕГИСТРИРАНИТЕ ПЪТНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА

Раздел I.
Общи разпоредби

Чл. 3. (1) Изменение в конструкцията на ППС е:
1. всяка процедура по промяна в техническите данни на ППС, посочени в свидетелството му за регистрация или в конструктивни или технически характеристики на ППС, които са заложени от производителя по време на неговото производство или които са били одобрени по реда на наредбата;
2. добавянето на системи, компоненти, отделни технически възли и оборудване.
(2) Не е изменение в конструкцията на ППС:
1. промяната на цвета му;
2. смяната на двигателя му с двигател от същия тип, марка, модел и код - когато има и неизменено окачване.
.............................................


Чл. 26.(1)Проверките и/или изпитванията на ППС с изменение в конструкцията за установяване на
съответствието им с приложимите технически изисквания се извършват от технически служби.


Накратко, ако колата е регистрирана в България и искаш да и смениш двигателя ще може без технотест (т.е. не е изменение в конструкцията), само ако цитирам: смени двигателя му с двигател от същия тип, марка, модел и код

под код се разбира буквеното означение в началото на номера на двигателя, т.е. ако кода е друг - всеки сам да си направи извода. може би някой ще попита, ами ако двигателя е по-маломощен, ще му отговоря - сравни кодовете. най-вероятно няма да са еднакви.
а пък който чете тази тема, нека да вярва на когото си иска - на закона или на който надълго и широко преразказва с общи приказки как в техния град ставало така и така ....
все пак като съвет, попитайте конкретно във Вашия КАТ (сега се нарича Пътна полиция) как става. защото пререгистрирането става конкретно за всеки автомобил, и макар че на пръв поглед казуса да изглежда един и същ, малки подробности могат да доведат до проблеми.

P.S. наредбата е в сила от 2013 и тези текстове не са променяни до момента. така, че темата във БМВ форума, която е цитирана по-горе все още трябва да е актуална.

Март 09, 2015, 19:04:09
Отговор #204

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Всяка информация е ценна.
Аз питах в Пътна Полиция Перник.

Отговора беше - двигателя трябва да е от същия/та  марка/модел автомобил.
Добре ясно - това е ако имаш точно такъв ДВГ и ако се отиде директно там.
Добре де ами ако е от същата марка но от друг модел а-л ДВГ-то /имаме всички документи за придобиване/въобще ли не се получава или тогава трябва Технотест и тогава чак Пътна Полиция или въобще не става ?

Март 09, 2015, 20:44:54
Отговор #205

Неактивен geodj

  • Публикации: 18
Имах такъв казус. Имам бус VW на който смених двигателя, дизелов с бензинов от Голф. В КАТ ми казаха, че ако е заменен дизелов с дизелов или бензинов с бензинов - няма проблем регистрира се веднага. В моя случай трябва Технотест. Но тогава /преди една или 2 години/, Технотест нямаха лиценз за тази дейност /сега май имат/ и ме препратиха към други фирми. Разговарях с 2 от тях и изискванията бяха едни и същи. С 2 думи изискваха съответствие на буквения код на двигателя. Ако кода на стария и новия двигател са различни и има разлика в мощността се гледало съответствие и на СК, т.е. кода на двигател и СК да са съвместими. Дано съм бил полезен.

Март 10, 2015, 14:57:43
Отговор #206

Неактивен flux

  • Публикации: 168
Аз моя проблем съм твърдо решен да го разреша по следния начин:

Купих си донор с двигател какъвто оригинално има вграждан в автомобила, за когото е донора.
Решил съм да си прехвърля донора на мое име и да си го регистрирам в КАТ. Ще ми струва около 300 лв. (нотариус- 60, 40 в кат, 120 преглед + гражданска на вноски и още някакви за път- обясних да не се чудите какви са тея 300 лв.) повече, ама ще ги преживея. Все пак мотора е рядък, а ми изглежда добре запазен. Въпроса ми е, когато реша да бракувам донора, трябва ли да пиша отново в декларацията за брак, че ще продавам мотора? Аз няма да го продавам, а ще си го ползвам.... Въпроса ми се струва интересен. Ако някой може да каже(от опит най- добре).

Благодаря!
Пламен

Март 10, 2015, 19:22:23
Отговор #207

Неактивен geodj

  • Публикации: 18
........................................... Въпроса ми е, когато реша да бракувам донора, трябва ли да пиша отново в декларацията за брак, че ще продавам мотора? Аз няма да го продавам, а ще си го ползвам.... Въпроса ми се струва интересен. Ако някой може да каже(от опит най- добре).

Благодаря!
Пламен
Не, няма такава нужда.

Март 10, 2015, 20:20:58
Отговор #208

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Купих си донор с двигател какъвто оригинално има вграждан в автомобила, за когото е донора.

Ами ето ,явно не е същия.
И аз за това се интересувам :
Има го вграждан в същия модел автомобил но е с друга кубатура от този стандартния с който е в момента автомобила по документи.

Март 15, 2015, 17:36:34
Отговор #209

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 546
Някой скоро да се е сблъсквал с КАТ и изгубени или откраднати номера?
Става на въпрос за нови номира "С **** **" които са свалени от кола и в момента не могат да бъдат намерени. В момента сме в преговори да я взема регистрирана, но май няма как да се получи. Чета разни теми от 2010та из форумите, и там обясняват че се прере
гистрира колата. Идеята е ако се пререгистрира, пак ли трябва да се вкарва колата през каналите.
0890192949 / 0887192949