Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372459 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2015, 18:57:14
Отговор #210

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Номерата се обявяват в РПУ за откраднати и след това в КАТ.Колата я искат за сверка номер на рама и мотор.Това задължително със собственика по талон или човек с пълномощно.

Март 20, 2015, 10:24:00
Отговор #211

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Ами ето ,явно не е същия.
И аз за това се интересувам :
Има го вграждан в същия модел автомобил но е с друга кубатура от този стандартния с който е в момента автомобила по документи.
Ако си бил с бензинов и сложиш пак бензинов няма проблем или дизел с дизел ;)
Ето ги и аргументите:
чл.3 (2) Не е изменение в конструкцията на ППС:
1. промяната на цвета му;
2. смяната на двигателя му с двигател от същия тип, марка, модел и код - когато има и неизменено
окачване.  ОТ  НАРЕДБА № Н-3 от 18.02.2013 г. за изменение в конструкцията на
регистрираните пътни превозни средства
Като цяло тази наредба и НАРЕДБА№ I-45 са основни за тази тема тъйкато тези наредби обхващат промяна на конструкцията и регистриране, спиране и пускане на ППС в движение.

Април 09, 2015, 11:09:23
Отговор #212

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
По т. 2 дали означава, че не е необходимо минаване на Технотест? Мой познат ходи там да вади сертификат за смяната на шкодов мотор 1.2 л с такъв 1.3, като конструкцията и закрепването им са еднакви, а конските сили са само 6 в повече на новия...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 23, 2015, 12:54:35
Отговор #213

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
Извинявам се, че вдигам стара тема.
Интересува ме гледат ли се гумите на колата като минава Технотест.
В смисъл говоря за възрастта на гумите(ДОТ-а)
Поздрави!  :)
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Декември 07, 2015, 20:25:31
Отговор #214

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Другата седмица отивам в ТЕхнотест да прекарам една кола и ще споделя актуална информация.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 22, 2016, 18:44:25
Отговор #215

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ето и историята с връщане на пътя на една бракувана кола.
Купих колата Януари 2015г в прилично здраве, но бракувана за съхранение в частен имот. Собственикът е починал, сключих договор с наследниците му. Връчиха ми голям талон (продупчен) и получих нотариално заверен договор за покупко-продажба. МЕсеци по-късно реших, че ще я върна на пътя и ще мина технотест. Смених спирачни маркучета, цилиндърчета, направих нова генерация от край до край и отидох в Технотест. Там очаквах изпитание на автомобила ми, но това така и не се случи. Прегледаха ми документите и свериха номера на рамата. Не им се занимаваше да търсят номера на двигателя, защото колата беше записана в талона с "Нестандартен номер", което значи, че в КАТ са го набили някъде. Момчетата от Технотест казаха, ч е няма за какво да го търсят. Нито гледаха спирачки, луфт на волана, даже не я качиха на подемник или канал. Платих си на касата и цялия ми престои в Технотест приключи за около 20на минути, което е даже по-малко от времето за ГПТ! От една страна съм доволен от това, защото минах лесно и бързо. От друга страна къде отиват тия 240лв и каква услуга получвам срещу тия пари така и не разбрах. Може би след като им казах, че ще правя пълна реставрация решиха, че няма какво да я тестват, защото така или иначе ще обновя всичко. Може би... А може би всички минават така.
До тук лесно и безпроблемно.
Отивам в КАТ-Габрово да си регистрирам вече "изпитаната" от Технотест кола. Взимам си отпуска и закарвам колата от София до Габрово в работен ден. ДАвам с гордост всички документи на гишето и след 5 минути чудене и телефонни разговори ми съобщават, че не могат да регистрират колата, защото им трябва декларацията, с която предишния собственик е заявил, че иска да я бракува и да я съхранява в частен имот. Тази декларация си стои в КАТ София. КАзаха ми, че ще си я изискат по служебен път и до 10 дена щяла да дойде. Аз омърлушен отидох с баща ми при един нотариус и му направих пълномощно за да може той да я регистрира, за да не ходя отново до Габрово. Чакахме 10 дена, чувахме се през това време с офицера от КАТ, но необходимите документи така и не идваха в КАТ -Габрово. Офицерът тогава ми каза - ами ти защо не отидеш в КАТ -София и да ги поискаш, а после ще ги пратиш на баща си и ще я регистрираме. Хубаво. Баща ми праща документите на колата от Габрово за да отида в КАТ-София , да покажа, че тая кола е вече моя и да изискам въпросния документ. Да, ама в КАТ-София учтиво ми казват, че няма как да ми дадат тоя документ, нямам право да го искам и трябва да го изпратят по служебен път. Аз им казвам - чакаме вече 2 седмици да го пратите, а те ми посочиха гише 15, където можело да си заведа жалба. И заведох. Чух се отново с офицера от Габрово и му обясних каква съм я свършил. Той явно му стана неудобно, че ме е разкарал и вдигна телефона, свърза се с някакви хора в КАТ-София и 2 часа по-късно му сканираха и изпратиха въпросните документи.
Аз бях много щастлив! Пратих баща ми в КАТ-Габрово да я регистрира. Обаче там - проблем. ТЕхниците не могат да намерят номера на мотора. Гледали, ровили - нямало набит номер (набит от техни колеги в КАТ-София). Изпратили баща ми в сервиз да му го търсят там. Баща ми закарал колата в някакъв сервиз - и там не намерили номера. И така, колата остана да ме чака, да ходя аз да се разправям.
Прибрах се 2 седмици по-късно в Габрово, закарах колата на един канал, погледнах нагоре - НОМЕРЪТ БЛЕСТИ, набит на долното чело на блока, нито е омаслен, нито е ръждясал.
Отивам на следващия ден в КАТ, влизам на канала, питат ме: Намерихте ли номера? Да, отговарям, намерихме го. Човекът слезе долу казах му до картера и той го видя без да го търси изобщо.
Оказа се обаче, че като регистрираш бракувана кола минава преглед в КАТ. Гледаха светлини, мигачи и спирачки. Задно дясно колело не спираше и ме върнаха. Свалих барабана и се оказа, че има грес от лагера на главината по някакъв начин. Изчистих всичко с бензин и се върнах в КАТ  30 мин по-късно. Минах успешно валяците и получих регистрационни номера и талони.

Така.
Изводи:
1. Техниците в КАТ не си вършат добре работата и компетентността им е съмнителна (не могат или не искат да намерят номера на мотора)
2. Хората в някои сервизи също са със съмнителна компетентност (не успяха да намерят номер на мотор, който аз намерих за минутка).
3. Изключвайки проблемите с номера на мотора (които бяха изключение при мен), процедурата по връщане на бракувано МПС на пътя не е никак сложна и няма нищо страшно.

И малко финансов разчет:
1.Нотариална такса за покупка на колата - 80лв
2.Технотест - 240лв
3.ГО - 50лв (разсрочена)
4. Регистрация на автомобила в КАТ-Габрово 46лв.
Искам да добавя 2 забележки към финансовата част. Едната е, че хората от Технотест ми казаха, че не е задължителен нотариално заверения договор, а може да се представи просто договор между купувач и продавач, стига в него да фигурират детайлите около колата - рег. номер, рама и т.н. Втората забележка е , че след тази регистриция получих стикер за годишен технически преглед от КАТ и нямаше нужда да ходя отделно на пункт за ГТП.

А да. Да не забравя. Ако случайно искате да върнете на пътя бракувана наскоро кола, която все още има валиден годишен технически преглед, то тогава
 НЕ Е НЕОБХОДИМО ДА МИНАВАТЕ ТЕХНОТЕСТ!  Просто представяте в КАТ талончето за ГТП и си я регистрирате без 240лв за технотест.


Освен това има още една особеност - веднъж бракувано МПС може да се регистрира отново само в конфигурацията, в която е бракувано! Аз исках да мина технотест с друг двигател същият като моя, само че в по-добро здраве, отново от бракувана кола, отново на мое име. Оказа се, че не може. Както си е спряна, така трябва да се пусне - с тая рама, с тоя номер. Което честно казано е яко тъпо. Ако си намериш някъде добро купе с документи, а от друго място си намериш мотор с документи (и 2те са бракувани) не можеш да ги събереш в една кола и да я регистрираш. Още една недомислица от закона. Тя засяга малка част от хора, главно такива като нас, ама все пак е тъпо.


Надявам се, да съм бил полезен, а скоро ще пусна тема за живия мъртвец, за когото преминах през всичко това :)
« Последна редакция: Февруари 22, 2016, 18:54:26 от DMC »
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Май 10, 2016, 23:32:29
Отговор #216

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Здравейте! Имам една интересна случка при, която един дядо е спрял от движение даден автомобил при положение, че е инвалид и данък не му върви и при въпрос защо го е спрял той ми отговори сам, че да не се трупат данъци!? После си помислих, че сигурно го е спрял понеже нали измислиха това, че ако нямаш гражданска и автоматично спират колата от движение. Та при положение, че собственика е инвалид и автомобила е спрян от движение какво е нужно, за да се сключи договор за покупко продажба? Трябва ли първо да се пусне автомобила в движение и евентуално документ от ТЕЛК стига ли, за да се удостовери, че продавача е инвалид и е освободен от данък, за да се прехвърли автомобила? А сега се зачудих евентуално какви облекчения имат инвалидите освен безплатна винетка и освобождаване от данък?

Юни 03, 2016, 11:13:36
Отговор #217

Неактивен flux

  • Публикации: 169
Браво, Жоро(DMC). Благодаря за разяснението! Споконо може да се ползва като "know how". Жалко, че не може да се променя конфигурацията... А дали може цвета? Тоест ако искам да върна на пътя бяла кола, която е бракувана като синя? Дали би могло да стане? Или рябва да я върна като синя и после да я пререгистрирам като бяла(ако е така е "яко тъпо").

Прехвърлял съм кола, писана на инвалид. Искаха решението от ТЕЛК. После се оказа, че то не е достатъчно и искат документ от данъчното, че колата не се облага, който пък документ се базира на решението от ТЕЛК. В крайна сметка се оказа, че човекът си е плащал данъците и прехвърлихме... не безпроблемно(по други причини- беше чужденец и искаха преводач). Все пак в края на деня имах договор на мое име. Дано помага на колегата "Viva_lancia".

Юни 07, 2016, 23:33:34
Отговор #218

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Преди 6 години ситуацията беше с Технорекет беше аналогична. Никаво гледане, пооне тогава ценният протокол струваше не 240, а около 150лв.  :)

А по принцип на талона пишат поради каква причина е прекатена регистрацията. Частен имот, тотална щета, или друга, и подпис на служителя.
КАТ са тотални олигофрени. Ще те изпращат да искаш декларация, която не си писал ти, естествено, че няма как да я получиш. Но така правят, защото хората им се връзват. Отиди тук, отиди там, направи това, направи онова, а хората слушат и изпълняват. А масово разпорежданията им са тотално незаконосъобразни. И са изключително вироглави, дори когато им го покажеш черно на бяло, в тяхната наредба. Спират да те разиграват и спазват процедурата, чак след неизбежен грандиозен скандал.

Юни 14, 2016, 21:55:01
Отговор #219

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Колеги здравейте! Моля ви за помощ!Закупих за скромна сума бракувана кола ,която нямах намерение да регистрирам.Уви намеренията ми след една година леееека полека се промениха.С едно изречение искам тази кола да е редовна и да я върна на пътя.Не крия ,че ми се въртяха какви ли не мисли -купувам някой мъртвец взимам му номера, или има си хора за всичко стига да имаш пари.Ако някой може да ми помогне със съвет ще съм искренно благодарен.Ситуацията е следната колата е била с черните номера,при собственика няма абсолютно нищо нито талон, нито договор за покупко продажба на негово име.Въпросът ми е как се процедира в този случай?