Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372160 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 14, 2016, 22:41:46
Отговор #220

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Талонът на негово име ли е бил? В КАТ ретгистрациите се пазят, на негово име ли е регистрирана? Ако не е на него, трябва да намериш този, на когото е. Или план Б или В, които споменаваш...

Юни 15, 2016, 02:00:56
Отговор #221

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
На негово име е.Следващият проблем е ,че човекът има здравословни проблеми и не е много препоръчително да ходи  наляво и надясно.Мисълта ми е възможно ли е да ми издаде пълномощно и с него аз да ходя да оправям регистрацията(ако въобще е възможно да се оправи),а впоследствие да ми я прехвърли легално (вече регистрирана)?

Юни 15, 2016, 10:10:42
Отговор #222

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
След като колата е на негово име и регистрацията не е прекратена,дотук нямаш никакви грижи.Необходимо ти е нотариално заверено пълномощно,че те упълномощава да правиш всички действия свързани с регистрацията и пререгистрацията на колата,включително и да имаш правото да я продадеш на себе си.Единствения възможен проблем,който може да ти възникне впоследствие,е несъответствие в идентификационния номер(номер на рама или шаси,кой както го тълкува).Този номер в регистрите на КАТ стои,но тъй като сега нямаш талон,няма как да го провериш дали е същия.
« Последна редакция: Юни 15, 2016, 10:13:07 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юни 15, 2016, 10:56:56
Отговор #223

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Проблемът е точно в това ,че колата е бракувана и талона е върнат(била е със стария талон),и дефакто и той самия няма документ доказващ собствеността.Дори и да отидем при нотариус пак трябва документ за собственост.Ами ако отидем при нотариус и напишем примерно еди кой си упълномощава еди кой си,да се разпорежда с кола-марка ,номер на шаси,номер на двг,цвят и т.н.,и с това пълномощно аз  отида в кат и да започна процедурата -да искам справка за тази кола и т.н.Поне номера с която е била го знам има го на джантите и предното стъкло.

Юни 15, 2016, 12:33:28
Отговор #224

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Ами за начало предполагам, че би трябвало да вземеш от него нотариално заверено пълномощно, с което той те упълномощава да го представляваш пред КАТ. Ако е твърде трудно подвижен, повикай нотариус на адрес /но ще е по-скъпо, разбира се!/. Без нищо друго да имаш, с неговите имена, ЕГН и номера на колата, в КАТ издават една бележка, удостоверение за собственост. Не е талон, просто бележка, от която да започнеш нататък цялата процедура по продаване с нотариален договор и регистрация по-нататък.

Юни 15, 2016, 14:01:52
Отговор #225

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Тео е прав, може да се вземе такъв документ от КАТ, удостоверяващ собственост, аз съм минавал по този път. Ще ти трябва пълномощно с данните на собственика и каквото помни за колата, но и само с неговите би трябвало да стане.

Юни 16, 2016, 08:20:53
Отговор #226

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Проблемът е точно в това ,че колата е бракувана и талона е върнат(била е със стария талон),и дефакто и той самия няма документ доказващ собствеността.

С това трябваше да започнеш,че колата е бракувана.Във всички случаи обаче талона е останал в собственика,КАТ задържат номерата,а талона с печат че е прекратена регистрацията се връща на собственика.Към днешна дата Наредба 1-45 позволява възстановяването на регистрацията само на коли,на които в момента на бракуването писмено е декларирано,че ще се съхраняват в частен имот.Питай собственика,дали е попълвал такава декларация,ако не е ,изобщо не си губи времето с нотариуси и други подобни.Отиди във вашия КАТ,срещни се с един от двамата овластени да решават такива проблеми,това са началника на регистрация и технически контрол,или с по малкия началник,този на регистрацията.Като се разбереш с единия от тях какво ще правите,тогава се занимавай с нотариуси.Всичко това ти го казвам ,като човек,през ръцете на който са минали примерно над хиляда регистрации,пререгистрации и бракувания.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юни 16, 2016, 08:49:56
Отговор #227

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Това с декларациите за съхраняване в частен имот май е отскоро. А за коли бракувани отдавна, преди въвеждането на тези декларации, не се ли прави изключение? В края на краищата няма как да има декларация, след като към момента на бракуване не е имало дори идея за подобна норма?

Юни 16, 2016, 14:47:52
Отговор #228

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Тео, по твоя въпрос в КАТ  ми казаха, че по закон пазят документи за снетите от отчет автомобили до 10г. С други думи ако колата е бракувана преди 15г може да не ти намерят документите и и въобще да не ти разрешат да я регистрираш. Това ми го казаха служителите там, но не съм минавал по тая процедура.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Юни 16, 2016, 15:30:35
Отговор #229

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Тео, по твоя въпрос в КАТ  ми казаха, че по закон пазят документи за снетите от отчет автомобили до 10г. С други думи ако колата е бракувана преди 15г може да не ти намерят документите и и въобще да не ти разрешат да я регистрираш. Това ми го казаха служителите там, но не съм минавал по тая процедура.

В Пловдив КАТ ми извади справка за кола снета от отчет през 1982.