Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372176 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 02, 2012, 00:25:20
Отговор #30

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Да го издухат скапаните политици и всички гъзоблизци от управата, която само ни мачка, писнало ми е от тъпизми и тъпунгери по етажите на властта и навсякъде изобщо където има бюрократщина  >:D  Не си струва да си регистрира човек таралясника изобщо, и без това го чакат само такси, данъци, винетки, дупки, рушвети, глоби, актове и кви ли не говна по пътищата на РъБъ.

Август 04, 2012, 22:25:09
Отговор #31

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Днес минах през ТИАТ-Шумен.
Разпитах служителя и отговорът му беше, че отдавна се говорело, че можело да има такава промяна, но беше почти категоричен. Закончето  няма да заработи.
Не изключвам обаче и да е пропуснал някоя новина. Все пак Софето далеч.
От друго място пък дочух, че автоджамбазите имали практика да бракуват коли нов внос. Предполагам с цел избягване на данъци, но не съм запознат с тази "врътка"
Та служителят отговори за таксите:

до 2000см -120-130лв такса за възстановяване
от 2000 до 4000см 180 лв
Мотор 250см 85лв такса
Таксите ги имаха някъде посочени на сайта им но не ми се рови тази вечер

Трябва да са с добър външен вид за ТИАТ!
Колите със старите номера не ходят в ТИАТ. Само в КАТ се оправят.
Е не се успокоих, че знае ли човек...  Утре го приемат закона и "висвам" с регистрацията.
Откъм документи нямам проблем само лош външен вид има "тротинетката", но 5 дини трудно се носят :)
Дано и някой друг колега сподели какво е дочул, че то вяра и на служителите да няма човек
Инак любезно ми отговори на всички въпроси, които запитах
Хм, а какво е- ТИАТ? :)
 А те по подобие примерно на Технотест отделен Нет-сайт имат ли си, където да са изложени подробно разните процедури дето правят, и цените им за това?

Август 05, 2012, 21:53:51
Отговор #32

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
http://www.tiat.net/bgindex.php
Ето ги.Има и цени.
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Август 06, 2012, 11:33:45
Отговор #33

Активен USfan

  • Публикации: 10811
По повод данъците насъбрани при стари коли, вижте тук една интересна тема, която съм постнал, и  особено скана на мнението на един юрист за 5 год им давностен срок за плащане.

http://forum.americancarbg.com/viewtopic.php?f=1&t=5561&p=87928#p87928

Септември 05, 2012, 00:09:41
Отговор #34

Неактивен mohaha

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Някой има ли яснота по въпроса с бракуваните коли? Наскоро намерих един двор с доста коли. Това, което видях беше Ford Rekord C, Волга, Fiat 500, Полски фиат, Варшава, няколко Трабанта, Rover 2600, една доста стара Skoda, която обаче изглеждаше сякаш, ако се опиташ да я поместиш ще стане на прах. Но всички коли бяха бракувани, за да не се плащат данъци. Говорих с човека, който намерих в двора и се оказа, че познава собственика, но каза, че колите са бракувани и не може да се регистрират отново. Впрочем този човек в момента реставрива едно DKW от '34-а, а в съседния гараж се реставрира един Mustang.  :) Причината да питам е това, че винаги съм искал Rekord и като го видях ми потекоха лигите, но това с документите ме отказа. Ако някой знае дали бракувана кола може да се регистрира в КАТ ще му бъда благодарен да отговори.

Септември 05, 2012, 00:22:53
Отговор #35

Неактивен gogo

  • Публикации: 255
Къде се намира този автопарк,ако не е тайна,колега?Мен ме интересува полският Фиат.

Септември 05, 2012, 19:18:06
Отговор #36

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Прясна информация от петъшния Държ. Вестник. От сега нататък, като си бракувате автомобила в КАТ ще пишат върху големия талон, защо се бракува автомобила, като има четири хипотези - "Тотална щета", "Разкомплектоване", "Съхраняване в собствен имот" и "Износ". Има промяна в Наредба I-45 и тя забранява възстановяването на автомобили бракувани поради "Тотална щета" или "Разкомплектоване".
На печелившите "Честито".
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Септември 05, 2012, 19:23:45
Отговор #37

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Прясна информация от петъшния Държ. Вестник. От сега нататък, като си бракувате автомобила в КАТ ще пишат върху големия талон, защо се бракува автомобила, като има четири хипотези - "Тотална щета", "Разкомплектоване", "Съхраняване в собствен имот" и "Износ". Има промяна в Наредба I-45 и тя забранява възстановяването на автомобили бракувани поради "Тотална щета" или "Разкомплектоване".
На печелившите "Честито".
Това е за бъдещо бракуване, а вече бракуваните автомобили, с тях какво се случва?

Септември 05, 2012, 20:16:07
Отговор #38

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
  Разкомплектованите се водят ,,предадени на вторични суровини" или автоморга. Може и да бъркам, но така знам.  Сега като помисля, там има и хубави автомобили. И ако си търговец на такива части и те сгащят в нередност, с чиста съвест ще те ковнат. 
« Последна редакция: Септември 05, 2012, 20:19:04 от Тодор Живков »

Септември 05, 2012, 22:33:25
Отговор #39

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156

Тук трябва да получим отговор на въпроса и смятам след почивните дни да питам, че скоро ще ми трябват услугите им.
http://www.technotest.bg/bg/contacts.html