Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372161 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 13, 2018, 10:47:37
Отговор #350

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Здравейте, още един казус имам. За волгата е получено писмо от гаранционен фонд, че колата няма застраховка и трябва да се направи.
След 14 дни ще дойде и писмо от КАТ и след още 14 дни ще се прекрати служебно регистрацията. Това, което ме притеснява, е че прочетох, че при прекратяването на регистрацията се дължи 250лв глоба. Това така ли е и може ли да се избегне тази глоба, защото не виждам смисъл да плащам застраховка за кола която не се кара и няма да се кара още поне три четири месеца.

Април 13, 2018, 12:06:11
Отговор #351

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Я кажи за писмото от КАТ, щото още такова не съм виждал. С писма от гаранционния фонд, мога да ти напълня папка :D Винаги съм ги отсвирвал, кола ми е стояла по година без застраховка. Когато реша да я подкарам, минавам преглед, плащам гражданска и толкова, никакви проблеми и глоби!

Април 13, 2018, 12:09:31
Отговор #352

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Такова от КАТ не съм виждал, но прочетох в наредбите, че 14 дни след това от гаранционния фонд би трябвало да изпратят и от КАТ, та затова се притесних.

Април 13, 2018, 12:20:36
Отговор #353

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Я карай спокойно :D От години ми пращат такива писма. И в момента имам 2 коли с неплатена гражданска от преди половин година. Когато реша си плащам застраховка, минавам си преглед, и това е. Няма как да се спре кола от движение, ако регистрационите табели са на нея, голям и малък талон са в собственика! ГФ нито имат правомощията, нито изпълнителният орган да спират коли! КАТ могат да ти спрат колата от движение, само ако си в нарушение на пътя!Никой няма да дойде у вас да ти сваля номерата или да ти вземе талона, особенно ако колата е вътре в твой имот, а не на улицата.

Април 13, 2018, 13:14:16
Отговор #354

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
При спиране от движение не се махат табели. При спиране по желание на собственика се връща малкия талон в КАТ. Иначе се спира служебно и не се дължат никакви 250лв.

Април 13, 2018, 16:14:09
Отговор #355

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Беше дъвкан казусът преди време. Ако не караш колата, не ти се налага глоба. Ако я караш и те гепят, че нямаш ГО и колата е отписана служебно- по съответния ред глоба за липса на ГО и (може би ) глоба 250 лв за движение без регистрация.

Април 13, 2018, 17:14:44
Отговор #356

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Май вече не се разминава само с глоба, ами прибират и книжката за няколко месеца на каращия кола без регистрация.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 13, 2018, 21:13:26
Отговор #357

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
Въпреки, че е изписано много по темата, пак се бъркат понятията. Кола без регистрация означава - бракувана и със свалени табели. Когато колата е спряна от движение тя има валидна регистрация и срещу нея се плаща данък. Имам две коли, които доброволно съм спрял от движение о малките ми талони са в КАТ. Регистрацията ми е валидна и си плащам данъците, но не получавам писма за неплатена гражданска. Когато искам да са в движение плащам гражданска, минавам ГТП и подавам молба за пускане в движение. В някои случай е нужно колата да се закара в КАТ за сверяване на номера. Всичко това е описано в закона. Понеже повечето хора не спират сами колите, за които не плащат ГО се наложи да се спират служебно.

Април 13, 2018, 21:56:32
Отговор #358

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Въпросче?
Преди време купих един рекорд цял в движение с регистрация напълно редовен. Не го прехвърлих но собственика ми написа декларация, че мога да използвам колата, купето или мотора както и за каквото си реша . Че ? е мога ли да сложа мотора в моята кола и да е оправя в КАТ и как?
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Май 03, 2018, 03:00:25
Отговор #359

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!