Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372259 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 15, 2018, 13:37:15
Отговор #370

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Номер на рама има на ръба на престилката над радиатора.
Собственичката може да изиска от КАТ удостоверение на кой се е водела последно тази кола с който няма да има проблем при нотариус.
Бракувана или спряна от движение е ? Има и разлика как е бракувана - за съхранение или за разкомплектоване ?
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Август 15, 2018, 14:24:04
Отговор #371

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
В същото време за да мине през кат, те изискват документ от представителство на марката който удостоверява че номера на рамата се намира само и единственно върху една нитована табелка . . . И

Колега Михов, това е интересен казус,освен че е неприятен за вас.
Ще опитам още веднъж да изчета това, което си писал, за да опитам да коментирам и за документацията, но това с представителството на марката и удостоверение оттам ми се вижда в повече.

По въпроса с номера на рамата Владо е коментирал , а аз ще онагледя със снимка от моя Рекорд къде е набит той.
Това винаги ме е учудвало като решение на Опел, защото мястото е сред най-често ремонтираните, рязаните, обработваните при реставрации или не дай Боже при удар.
Ето:





Август 15, 2018, 14:39:01
Отговор #372

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Здравейте, моля за помощ.
Проблема е следния, с мой приятел върнахме към живот един Рекорд от 67 към живот . . . собственичката на колата си е жива и здрава, талона е в кат. Сега вече проблема, от кат не искат да върнат талона .............
С какво обяснение от КАТ не искат да върнат талона?

В същото време за да мине през кат, те изискват документ от представителство на марката който удостоверява че номера на рамата се намира само и единствено върху една нитована табелка . . .
Не знам за кой град говориш, но преди точно един месец регистрирах моя в КАТ-София и нищо подобно не искаха от представителство на Опел.

Август 16, 2018, 07:52:46
Отговор #373

Неактивен mihov

  • Публикации: 45
Спряна от движение, не е бракувана даже и се плащат данъци.

Кат Габрово, може би след като хванаха инази измама, натегнаха нещата . . .
 
Изискаха ми такава справка с идеята да не е пренабивана тази табелчица, а там където сте посочили няма номерче.

Отказаха да върнат талона понеже нямало такова основание, следващата стъпка е да се бракува и тогава ще се върнат и документите. Или просто ги мързи да се ровят в архивите от 90те години . . . Но не можаха и да ми отговорят как да си направя договор без талон че да отида при тях със заверен такъв и да си мина технотеста.

Август 16, 2018, 08:44:48
Отговор #374

Активен fifo

  • Публикации: 1140
Не виждам на какво основание КАТ не дават документите. Да не би да ходите там без собственичката? На нея не могат да откажат, но трябва колата да мине преглед, а това без номер на рама може да стане, ама не и на техните канали. Никое представителство не би дало такъв документ, щото той няма да е верен - няма автомобил дето му набиват номера само върху някаква ламаринка. Проблема не ви е в държаните в КАТ документи, а в номера на рамата. Търсете други начини за регистрация, по легалния не виждам как ще стане.

Наредба № І-45/2000 г. за регистрацията, отчета, пускането в движение и спирането от движение на моторните превозни средства и ремаркетата теглени от тях - чл. 43

Необходими документи:

Подаване на заявление
Заявлението се генерира от информационна система на МВР. Данните са попълнени автоматично. Заявителят само проверява данните и удостоверява с подписа си верността им. Заявителят не е необходимо предварително да попълва заявление.
Към заявлението се прилагат:
    документ за самоличност - за физическите лица; единен идентификационен код (ЕИК) за стопанските субекти, а за тези, които не притежават ЕИК - документ за създаване и за код БУЛСТАТ
    валиден документ за преминат технически преглед. При липса на такъв (вкл. наличие на документ с изтекъл срок), се извършва технически преглед
    застраховка "Гражданска отговорност" и бланка на двустранен констативен протокол за ПТП
    документ за платен данък за превозното средство
    документ за платена държавна такса
    нотариално заверено пълномощно - когато регистрацията се заявява от пълномощник

Преглед за техническа изправност и окомплектоване и издаване на знак за технически преглед (извършва се в определени случаи)
Извършва се само когато превозното средство не притежава валиден документ за преминат технически преглед.
За превозното средство се издава знак за технически преглед.
В случай, че превозното средство не премине успешно технически преглед, то не се пуска в движение до отстраняване на техническите неизправности.
Връщане на Част II на свидетелството за регистрация на превозното средство
Връщане на Част II на свидетелството за регистрация на превозното средство в съответното звено "Пътна полиция"
we all have wings, but some of us don't know why

Август 16, 2018, 10:27:07
Отговор #375

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
По темата за номера на рамата. Има коли без набит никъде номер на рамата, само на табелката. Да почнем от една от популярните коли за реставрация - старата Волга ГАЗ 21. В зависимост от годината може да има или да няма набит номер на шасито. Има обаче номер на каросерията, който не е същия... Та си се гледа точно от табелката, където ги пише и двата. Логично човек гледа дали номер на шаси, номер на двигател и цвят отговарят на посоченте в документите преди покупка.
Друг пример е ГАЗ 69 или така любимата на поколения ловци "текезесарка". И там няма номер на рамата върху самата рама.

В тоя ред на мисли човек преди да се хване да прави каквото и да е, особено по бракувани коли, минава през КАТ. Иначе рискът за провал е огромен. Кола се прави само като е на твое име.
Да не говорим колко се затегнаха нещата през годините и вече дори спряна от движение някога си кола, се оказва служебно бракувана и пак минава през Технотест преди КАТ. Не знам какъв е тоя зор да се спестят 20-100 или 200 лева от прехърляне и плащане на данък. Познавам една камара хора със забатачени непрехвърлени и неводещи се в данъчното коли. Посоката за въпросните коли в общия случай е пунктът за скрап. Моят опит е - плащаш си по-скъпо, но взимаш кола в движение с редовни документи, спазваш всички срокове и вече с талоните на твое име и номера - ти си СОБСТВЕНИК и точка. Можеш да си свариш колата на чорба, да я продаваш, да я караш или просто да си седи в гаража.

Едва ли аз съм човекът, който ще подскаже, че драмите през КАТ са по-малки, ако се ползват услугите на проверен платен "регистратор". Най-малкото не висиш по опашките. За стара гробница регистраторът си е задължителен направо. Регистрацията не е мястото за пестене на пари.

Август 16, 2018, 10:53:19
Отговор #376

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Спряна от движение, не е бракувана даже и се плащат данъци.

Кат Габрово, може би след като хванаха инази измама, натегнаха нещата . . .
 
Изискаха ми такава справка с идеята да не е пренабивана тази табелчица, а там където сте посочили няма номерче.

Отказаха да върнат талона понеже нямало такова основание, следващата стъпка е да се бракува и тогава ще се върнат и документите. Или просто ги мързи да се ровят в архивите от 90те години . . . Но не можаха и да ми отговорят как да си направя договор без талон че да отида при тях със заверен такъв и да си мина технотеста.

Не знам защо не сте се замислили за тези потенциални проблеми преди да се заемете с Рекорда. Всъщност не разбрах - просто е "спасен" от някоя морга или вече е реставриран, работено е по него?

Иначе, за да не съм голословен:
Едно по едно:
- По отношение на номера - аз по-горе обясних, че честа се случва там да го няма заради предишни ремонти, заварки, рязане и т.н. Но при всички положения ще ви трябва някъде набит номер, за да го видят на канала. Търсете внимателно някъде наблизо по предната маска, най-често се пренабива близо до оригиналното място. Може и боята да пречи и да е замазала набитите цифри.
- Нещо много важно, което Фифо е писал - щом собственичката е жива - ВЗЕМЕТЕ я веднага и я закарайте в КАТ. На нея не могат да й откажат. Аз съм присъствал на такава процедура в КАТ извън София.

И накрая - ще се радваме (поне аз  :) ) да видим този спасен Рекорд. В Габрово аз знам, че има един червен (преди една година), а преди десет години имаше два сини седана в една морга или автокъща на разклона за Шипка.

Август 16, 2018, 12:27:33
Отговор #377

Неактивен mihov

  • Публикации: 45
Ето го Опела малко кофти снимка . . .
 
Там къдети си снимал за рамата при нас е "нов" детайл, смисъл сменян е.
Колата е реставрирана (образно казано), непрофесионално. Но когато е купувана ореди 4 5 години, при ходенето до кат ни увериха че всичко е правилни и няма да има проблем.

Ходихме днес отново . . . и както е предложил fifo "Търсете други начини за регистрация, по легалния не виждам как ще стане." . . . стана.
В началото отказали да върнат талона на колата щото дядото бил починал . . . пак се оправдаха.
Намерих си авер който работи там, и след като обяснихме колко пъти ни върнаха за всякакви глупости се хвана лично да слезе до архива и да извади талона. Сравнихме инфото от талона и снимката на табелката с рамата и всичко си отговоря (нелегално в коридора), само че сега вече ще стане.
Поискаха жената да отиде пак и да си пусне молба да и издадът справка с данните на талона, след което с тази справка ще отидем при един друг познат юрист който пък ще направи отлномощно за колата, после пък ще минем на канала в кат за справка че колата е правилната и всичко си отговаря, после пък с генералното пълномощно ще си я самопродадем и чак тогава ще може да се мине като за редовна пререгистеация на колата. И всичко това е щото намерих случайна връзка и човека влезе в положение . . .
« Последна редакция: Август 16, 2018, 12:30:46 от mihov »

Август 16, 2018, 12:32:17
Отговор #378

Неактивен mihov

  • Публикации: 45
Ето го Опела малко кофти снимка . . .
 
Там къдети си снимал за рамата при нас е "нов" детайл, смисъл сменян е.
Колата е реставрирана (образно казано), непрофесионално. Но когато е купувана ореди 4 5 години, при ходенето до кат ни увериха че всичко е правилни и няма да има проблем.

Ходихме днес отново . . . и както е предложил fifo "Търсете други начини за регистрация, по легалния не виждам как ще стане." . . . стана.
В началото отказали да върнат талона на колата щото дядото бил починал . . . пак се оправдаха.
Намерих си авер който работи там, и след като обяснихме колко пъти ни върнаха за всякакви глупости се хвана лично да слезе до архива и да извади талона. Сравнихме инфото от талона и снимката на табелката с рамата и всичко си отговоря (нелегално в коридора), само че сега вече ще стане.
Поискаха жената да отиде пак и да си пусне молба да и издадът справка с данните на талона, след което с тази справка ще отидем при един друг познат нотариус който пък ще направи отлномощно за колата, после пък ще минем на канала в кат за справка че колата е правилната и всичко си отговаря, после пък с генералното пълномощно ще си я самопродадем и чак тогава ще може да се мине като за редовна пререгистеация на колата. И всичко това е щото намерих случайна връзка и човека влезе в положение . . .

Август 16, 2018, 13:24:59
Отговор #379

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Мдааа, всъщност както предположихме Фифо и аз - най-важното е било живият собственик да отиде до КАТ.
Ако "дядото" е бил съпругът на настоящата собственичка, това няма значение, щом както предполагам колата е била закупена, когато навремето двамата са били брачна двойка.
Както и да е! Радвам се,че има някакво разрешение на случая.
Инак самата кола е двуврат седан Opel Rekord C. Дали е 1967 г. отсега не може да се каже, но са произвеждани от 1966 до 1971 г.
По отношение на номера на рамата - някъде трябва да има набит деветцифрен номер, който ще е в следната комбинация 11ХХХХХХХ, където първите цифри "11" показват точната модификация (купе, седан с две врати или с четири врати, комби), а останалите са номерът, с който автомобилът е слязъл от поточната линия. Всъщност вие вече знаете това, защото така или иначе сте видели талона.  :)
Успех!