Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372650 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 19, 2018, 16:15:15
Отговор #390

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Срока след нотариуса да се отиде в КАТ и да се прехвърли колата на твое име беше , а и мисля че още е 2 седмици , в рамките на тези 2 седмици обаче може да се отиде на 17то гише и да ти издадат входящ номер срещу копие от договора и срока става безсрочен. Нямаше и глоби ...

Септември 19, 2018, 16:52:25
Отговор #391

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3492
Срока след нотариуса да се отиде в КАТ и да се прехвърли колата на твое име беше , а и мисля че още е 2 седмици , в рамките на тези 2 седмици обаче може да се отиде на 17то гише и да ти издадат входящ номер срещу копие от договора и срока става безсрочен. Нямаше и глоби ...

 :) Стъпка по стъпка, точно това направих през ноември 2009 г., колега, когато купих проекта - Рекорд Ц. С мисълта, че съм законно и нормално свършил всичко, което зависи от мен, отидох този юли в КАТ на самоход да си я регистрирам с новите номера. Пенделите там ми казаха - прекратена е регистрацията по служебен път. Обясних как е било, къде съм бил, представих входящия номер - нищо не помогна. Присъдата беше - Технотест. Отидох в Технотест, инвестирах 280 лв. (там, който не знае имат услуги за всичко на цени от 50 лв до 1500 лв.) за един лист, на който нямаше никаква нова или различна информация, освен номер на рама, номер на двигател, товароподемност на преден и на заден мост, обща товароподемност и . . . н и щ о   д р у г о!
Платих,взех споменатия лист, обратно в КАТ и регистрация.
Това е.

Септември 19, 2018, 19:41:57
Отговор #392

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Дидо, ама само уточни, да е иасна ситуациата...
Ти нали Рекорда си го купил свален от отчет в КАТ?
Не си иммал налични непробити, тоест редовни, 2-та нови талона, или стариа сив талон...

Септември 19, 2018, 22:50:57
Отговор #393

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Дидо, ама само уточни, да е иасна ситуациата...
Ти нали Рекорда си го купил свален от отчет в КАТ?
Не си иммал налични непробити, тоест редовни, 2-та нови талона, или стариа сив талон...


Дидо, Люси е прав. Твоят казус е по-друг. Ти беше на черни номера, стария талон. Там е друг члена.
А не са те глобили, защото глобите имат давност 2г. Аз като се забавих с регистрацията на синята Е28 по същия начин не ме глобиха. Просто бяха минали 2г от датата на договора.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Септември 19, 2018, 23:42:59
Отговор #394

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

Дидо, Люси е прав. Твоят казус е по-друг. Ти беше на черни номера, стария талон. Там е друг члена.
А не са те глобили, защото глобите имат давност 2г. Аз като се забавих с регистрацията на синята Е28 по същия начин не ме глобиха. Просто бяха минали 2г от датата на договора.

3ависи, минал си добре в некоиа обедна пау3а.  :))
Пак поне според Софиискиа КАТ, имат право на до 50 %-тно удалжение от 2 годишниа давностен срок на сабиране на глобите. Тоиа 2 годишен срок е предвиден по ГПК и 3АНН.
Това според тиах прави 3 години давност.
Добре, поне, .че едно талкувателно решение на Варховниа Адмнстр. С-д от мин. 2017 година постанови, че краиниа срок 3а абсолутна давност на административно наложени глоби е макс. 3 години, бе3 3начение на други условности и ипостановки, като дата на и3даване на постановление, срок на врачването, и т.н.

То и ако човек не пусне и3рично 3аивление до Столичниа КАТ, да му махнат от архива глоби нев3ети и и3дадени преди повече от 3 години, те пак си правиат устата да им се платат.

А3 3а това всиака година, или дори вече на 6 месеца, отивам надлежно в КАТ, и си пускам поредното 3аиавление 3а срок 3а абсолутна давност, с входиашт номер в Деловодството им.
Е така, да не ми висат глоби, дошли с големо 3акуснение и с техни уидурми,
Че КАТ, и с бе3 маркирани или у3аконени надлежно Камери, все отнекаде вадат реални или и3мислени нарушениа
« Последна редакция: Септември 19, 2018, 23:48:41 от USfan »

Септември 20, 2018, 07:47:26
Отговор #395

Активен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Изрично на няколко  места в КАТ питах и ми казаха че има срок , но няма глоба при закъсняла регистрация СЛЕД подадено заявление за закъснение ,НО за коли с новите номера! Всички други казуси , черни номера, бакувани, и тн  нямам идея

Септември 20, 2018, 10:07:14
Отговор #396

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3492
Дидо, ама само уточни, да е иасна ситуациата...
Ти нали Рекорда си го купил свален от отчет в КАТ?
Не си иммал налични непробити, тоест редовни, 2-та нови талона, или стариа сив талон...

Дидо, Люси е прав. Твоят казус е по-друг. Ти беше на черни номера, стария талон. Там е друг члена.
А не са те глобили, защото глобите имат давност 2г. Аз като се забавих с регистрацията на синята Е28 по същия начин не ме глобиха. Просто бяха минали 2г от датата на договора.

Да, възможно е моят случай да е различен.
Разполагах със следните документи:
- Договор за покупка на МПС през нотариус - на мое име;
- Стар сив талон - на името на предишния собственик;
- Стари черни номера;
- Платени данъци.

Септември 20, 2018, 12:20:58
Отговор #397

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Заради казуса с автомобили със служебно прекратена регистрация  преди 2009г - черни , бели и жълти номера
, изискаващ задължителен Технотест двама колеги включително  аз се отказахме от сделка с Skoda S 100 S на
черни номера . Коментара всички се досещат за какво е.(посмали , Манго) ;)
« Последна редакция: Септември 20, 2018, 12:37:58 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 14, 2018, 19:50:58
Отговор #398

Неактивен veromir

  • Публикации: 30
Здравей те. Искам да попитам въпрос свързан с прехвърлянето на автомобил в Даначно и КАТ. Пред 4 години взех автомобил, който прехвърлих само през Нотариус с цел реставрация. Знам че има еднократна глоба ако до 1 месец не я прехвърля в КАТ и Даначно ( това не ме бърка, както и това че трупа данък колата). Искам да попитам ако по лична карта съм от Монтана, а колата е в Русе... трябва ли да я закарам до Монтана зада я прехвърля в КАТ и Даначно и да й платя данъците. Колата ще е с цел продажба, за това не искам да я пререгистрирам, а просто да е на мое име. Моля дайте съвет, защото много хора ми казват корено различни неща и вече не знам как да процедирам.

Октомври 14, 2018, 21:24:43
Отговор #399

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Може да се препродаде и завери нотариално нов договор, примерно чак като намериш клиент, и като директно се направи договор на база данните и лицата по стария/твоя договор.
Някои Нотариуси се чудят и не щат, но е законно и повечето заверяват новия договор на база на представен стари.

Разбира се, трябва да има актуална ГО, Удоствр. за застр. стойност, платени данъци, и- трябва и актуално сега да се заверят пред нотариуса 2 декларации /за недължане на данъци едната, и за гражданство и семеен статус другата/, от теб като собственик.
А ако си женен по време на правенето на договора ти преди време, и от съпругата.

Що се касае сега дали да я караш по КАТ-а ти по адреса в личната карта, разбира се, че при смяна на областни центрове, и искаш ли талон на твое име, трябва да я закараш до този КАТ пункт, който е отговарящ на населеното място по лична карта на теб, като нов собственик с договор.

Дискутира се наскоро по медиите, че правителството и МВР, в пакет с други мерки, това регистриране и издаване на номера само по основен адрес, ще го махнат като изискване.
Така предизборно да се улесни малко плебса,  :)) и да не чака по опашки за ненужни смени на регистр. табели.
Но МВР самите това го дават прогнозно да е от примерно след 31 март 2019 год, ако въобще стане.