Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372158 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 15, 2018, 19:50:03
Отговор #400

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
Според последните промени в закона, ако до един месец след договора не смениш талона те глобяват 200лв а след два месеца колата се дерегистрира и отиваш на технотест. Двама приятели си платиха глобата а братовчед ми се забави 1г със смяна на талон и вече е с прекратена регистрация. Това го установи като отиде да плати ГО, просто вече не съществува в системата. Провери това преди да ходиш в КАТ.

Октомври 16, 2018, 01:16:03
Отговор #401

Активен USfan

  • Публикации: 10810
Според последните промени в закона, ако до един месец след договора не смениш талона те глобяват 200лв а след два месеца колата се дерегистрира и отиваш на технотест. Двама приятели си платиха глобата а братовчед ми се забави 1г със смяна на талон и вече е с прекратена регистрация. Това го установи като отиде да плати ГО, просто вече не съществува в системата. Провери това преди да ходиш в КАТ.

А най-майтапчииското е, ако се вярва на автотърговци, че ако се забавиш 1 година и 1 ден, или и отгоре, с носенето на договора, нищо не плащаш като глоби.
Имало сега такъв пропускза над 1 година в точните срокове, който КАТ-аджиите щели да отстранят в новия разделен пътен закон.

Така че джамбазите смело носят договори на 2-3 години и нямат проблеми.
По отн. на отрегистриранията, казват че е така, ама никой не ги праща в Технотест.
Регистрирали ги отрегистрираните за изпуснат по договори над 1 година срок коли, с молба до КАТ, както при изтекла ГО.
Това е било в Софииския КАТ поне допреди 2-3 седмици.
Ако се вярва на тях де, и ако правилно съм разбрал.

Октомври 23, 2018, 19:46:54
Отговор #402

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Здравейте, в четвъртък вечерта както си карам баварията в Монтана, ме спряха и ми взеха талона на колата и я спряха от движение. В акта пише, че- MПС е с снета или повредена шумозаглушителна уредба. Цялата работа защото е с спортно крайно гърне.... Давайте съвети какво следва. Доколкото разбрах, сега трябва да си върна старото гърне и да ида в кат да мине през канал и готово.

Октомври 23, 2018, 22:01:17
Отговор #403

Активен USfan

  • Публикации: 10810
Здравейте, в четвъртък вечерта както си карам баварията в Монтана, ме спряха и ми взеха талона на колата и я спряха от движение. В акта пише, че- MПС е с снета или повредена шумозаглушителна уредба. Цялата работа защото е с спортно крайно гърне.... Давайте съвети какво следва. Доколкото разбрах, сега трябва да си върна старото гърне и да ида в кат да мине през канал и готово.

Да, точно така. Преглад в КАТ, обаче поне в Софиа това при стари коли е трап с капани...

Бих посаветвал всички колеги и фенове, при такива конверсии и промени, карат ли си колите по шосеината мрежа. да НЕ дават малките талони на колите при проверка.

3а неносене на документ като малкиа талон, глобата е фиш само 20 до 50 лева.
А и е повече 3ор да спрат от движение кола, бе3 да могат талон да гепат на момента, че повече пишат некакви протоколи, и не им се 3анимава.

Октомври 24, 2018, 08:55:43
Отговор #404

Неактивен batko

  • Публикации: 96
ако са свалили номера, сигурно ще искат да правят и идентификация на шаси и двигател, дано не си го сменял, иначе се хванах за главата, тоя пост очаквам да го прочета в един друг форум
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini

Октомври 24, 2018, 22:02:07
Отговор #405

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Да, точно така. Преглад в КАТ, обаче поне в Софиа това при стари коли е трап с капани...

Бих посаветвал всички колеги и фенове, при такива конверсии и промени, карат ли си колите по шосеината мрежа. да НЕ дават малките талони на колите при проверка.

3а неносене на документ като малкиа талон, глобата е фиш само 20 до 50 лева.
А и е повече 3ор да спрат от движение кола, бе3 да могат талон да гепат на момента, че повече пишат некакви протоколи, и не им се 3анимава.
По колата беше само това пипаното от мен, шаси и двигател всичко е ок. номерата са си на колата. Идната седмица отива в Кат Гео Милев. Днес от една морга взех почти ново крайно гърне и вече е чук. Дали обаче ще правят проблем че няма катализатор?

Октомври 28, 2018, 23:32:29
Отговор #406

Неактивен batko

  • Публикации: 96
мене ако ме питаш, хвърляй в надин там където е мястото на всяко едно бмв, верно гърмел ми е двигател по средата на магистралата ама от скоро съм запознат със серийната екстра да ти се заключва волана по време на движение, днеска разглобих отново половината кола та се оправи, ама мисля да я скрапирам
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini

Октомври 29, 2018, 19:24:17
Отговор #407

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
мене ако ме питаш, хвърляй в надин там където е мястото на всяко едно бмв, верно гърмел ми е двигател по средата на магистралата ама от скоро съм запознат със серийната екстра да ти се заключва волана по време на движение, днеска разглобих отново половината кола та се оправи, ама мисля да я скрапирам
Човек с индивиди като тебе рядко влизам в спор, просто вземи си мълчи и не пиши като не е по темата.

Октомври 29, 2018, 19:35:38
Отговор #408

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
В Германия има опция да монтираш спортно гърне,други джанти,светлини и др. ... след като минеш TUF и си платиш сериозна сума тези "екстри" ги дописват в брифа/талона ...  ;)
Като гледам какво става с данък автомобил и тук ще стане така ... само е въпрос на време.
retrobs.com

Октомври 29, 2018, 19:47:40
Отговор #409

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
В Германия има опция да монтираш спортно гърне,други джанти,светлини и др. ... след като минеш TUF и си платиш сериозна сума тези "екстри" ги дописват в брифа/талона ...  ;)
Като гледам какво става с данък автомобил и тук ще стане така ... само е въпрос на време.
Това ясно, а катализатор ще ми търсят ли?