Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372597 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 19, 2019, 12:15:53
Отговор #430

Неактивен turbotobg

  • Публикации: 174
И аз имам автомобил с изтекла ГО преди около 6 месеца. Някъде около началото на февруари пратиха едно писмо, а след 2-3 седмици дойде още едно. Миналата седмица си платих застраховката и я подкарах. Застрахователите нищо не казаха, не е имало проблем с издаването на полицата... В КАТ не съм ходил. Това значи ли, че автомобила въобще не е спиран от движение?
Ти като ходи в КАТ потвърдиха ли ти, че наистина автомобила ти е спрян от движение, че да трябва да платиш тази такса? Ако да, то как се издават полици на спрян от движение автомобил?

Май 19, 2019, 12:31:43
Отговор #431

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Значи вероятно пътят е такъв. Плаща се 35 лв в КАТ и после при застраховател. Доколкото знам, не е възможно да се издаде ГО на спрян от движение автомобил.
Turbotobg, според мен точно това означава, колата ти не е била спряна от движение.
we all have wings, but some of us don't know why

Май 19, 2019, 13:30:05
Отговор #432

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Нека колегата moskvich3v1 да каже защо е ходил в КАТ. Той си знае, може да е имало и други причини, но според мен малко се е наврял сам в някакво положение.

Без да мога да кажа нищо от първа ръка по конкретния казус, мога да напомня, че гражданска може да се издаде, на превозно средство без някога да е било регистрирано в страната или дори без номера, само по ВИН. Надали застраховател ще откаже да вземе пари. Разсъждавайки логически - при проверка на пътя имаш си талон, ГО, преглед, номерата са си на колата, какъв е проблема?

Опитът, споделен от turbotobg говори в тази насока.

Май 19, 2019, 14:06:40
Отговор #433

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Плащам на джипката ГО----от май до септември----след това казвам на застрахователя ,че прекратявам полицата и до-тук.От другата година по-същия начин------и до сега проблем , не съм имал..............................................

Май 19, 2019, 14:19:31
Отговор #434

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Гаранционния фонд вече мрънка активно и не пропуска да прати писмо на автомобил без сключена ГО .Първия път
праща до собственика , втория - уведомително до КАТ за служебно спиране .

Затова колеги , си заделяйте по една вноска годишно ГО. Напълно стига . За да не ви досаждa  гаранцонния фонд по  проекти които не сте завършили или пък не карате през годината , но с актуална регистрация.

Бюджета е гладен и жаден за свежи финансови постъпления ей тъй от нищото. :))
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 19, 2019, 14:30:21
Отговор #435

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Ikonomov, може би не си съвсем наясно, но в днешни дни на кола без номера (нов внос) не може да се издаде годишна ГО на една вноска и ако до три месеца не ти анексират полицата, т.е. да ти вкарат рег. номера в нея, тя се анулира. В случая става дума за вече регистрирана кола. Все ще има някой колега дето е искал да направи ГО на спрян от движение автомобил и ще сподели.
Иначе, нещо да добавя, имам кола, на която не съм правил застраховка повече от 2 г. като за нея писмо не съм получавал. Но тази, дето съм я карал миналото лято я засичат веднага, че е изтекла и пращат писмо.
we all have wings, but some of us don't know why

Май 19, 2019, 14:51:43
Отговор #436

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Щом съм го писал, значи съм наясно. Нямам навика да говоря празни приказки, а още по-малко да ги записвам и публикувам.
За анекси нищо не съм казал. Може ли - може. Ясно е и че става дума за регистриран автомобил.
Иначе и аз съм в сходна на вашата ситуация - автомобил, за който от години не е плащана ГО и за който не е получавано нищо.

А иначе turbotobg е бил в ситуацията на колегата и е писал. Аз също ще се радвам да видя и други мнения.

А иначе въпросът със застрахователните брокери е голям - има и компетентни, и такива дето от вчера и до утре се занимават с тая работа и за най-елементарно нещо не могат да свършат работа. Хора всякакви.

И все пак - за да отговоря на moskvich3v1 - няма онлайн справка за това коя кола е в движение и коя не. Това е в базата данни на съответното отделение на КАТ. Това обаче вас не трябва да ви интересува, струва ми се - има ли застраховател който да ви направи ГО. А такъв винаги ще има, още повече за кола с актуален БГ талон. Т. нар. "спиране от движение поради липса на ГО", което измислиха преди няколко години, навсякъде тръбяха, че "пускането" ще е автоматично - и то няма как да е другояче - след като не сте подавали молба за спиране в КАТ и талона и номерата са си във вас.
« Последна редакция: Май 19, 2019, 14:55:38 от Ikonomov »

Май 19, 2019, 15:11:01
Отговор #437

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Даже не го разбирам този казус... Рендето нямаше гражданска от 2007 ,само данъка беше плащан редовно. До началото на 2018 се водеше по документи на фирма и нямам инфо да са го запрели от движение. За да го закупя и да го притежавам сключих едномесечна ГО за пред КАТ ,нотариус и т.н. След като го прехвърлих нотариално около година пак си беше без ГО и ,чак като беше движещо се на 4 кракалца нещо му направих застраховката. Сега като имам редовна ГО ,преглед и платен пътен данък ,смятам да съм си редовен на улицата. Това с пращането на писма само съм го чувал като градска легенда.  :) Не познавам някой дето е получавал таков документ.

П.П. Няма логика да спират кола от движение ,ако не плащаш гражданска ,може да си има причина да не караш временно ,например ремонт-реставрация продължаващ с години или заминаване извън страната или здравословни причини.
« Последна редакция: Май 19, 2019, 15:43:45 от oldrat »

Май 19, 2019, 16:42:22
Отговор #438

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ikonomov, може би не си съвсем наясно, но в днешни дни на кола без номера (нов внос) не може да се издаде годишна ГО на една вноска и ако до три месеца не ти анексират полицата, т.е. да ти вкарат рег. номера в нея, тя се анулира. В случая става дума за вече регистрирана кола. Все ще има някой колега дето е искал да направи ГО на спрян от движение автомобил и ще сподели.
Иначе, нещо да добавя, имам кола, на която не съм правил застраховка повече от 2 г. като за нея писмо не съм получавал. Но тази, дето съм я карал миналото лято я засичат веднага, че е изтекла и пращат писмо.
Много отскоро е , Свилене това да те засичат и подканят. ;)
И аз като купих топазовата шкода , не беше плащана ГО от 2009 г насам и не ме притесняваха . Ама като отидох в КАТ за промяна на собствеността на мое име , ми дадоха само големия талон. А им дадох и задължителната полица с първа вноска.

п.п.Колеги , ВНИМАВАЙТЕ МНОГО , като купувате престоял некаран автомобил с актуална регистрация. Или с други думи , служебно
спрян от движение. ОБЕЗАТЕЛНО гледайте да съвпадат по документи номерата на двигателя и рамата/купето. За да не се получи
греда при канала на КАТ. :)

Казаха ми -малкия талон ще ти го дадем след сверяване на номерата на рамата и мотора. Тоест ме поканиха да им я закарам след като
я пусна в движение. :)
« Последна редакция: Май 19, 2019, 16:47:28 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 19, 2019, 18:15:47
Отговор #439

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Наскоро, брат ми си плати ГО на кола, некарана поне 10 г. Без проблем му я направиха. След месец реши да си я прехвърли при нотариус и...проблем. Нотариусът го изпрати в КАТ да я пуска в движение и след час - обратно при нотариуса и извършиха прехвърлянето.