Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372256 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 19, 2019, 19:00:59
Отговор #440

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
Става въпрос за ретро автомобила, който карам всяко лято от месеците Май до към Декември, след което го прибирам на сухо място и спирам да му плащам ГО, разбира се...
Та всяка година си плащам ГО-то на другата година и ходя до КАТ да го пусна в движение понеже приеха тая простотия с временното спиране на автомобилите от движение при неплащане на ГО. >:(
И да колата не и е плащано ГО отново за период около 6 месеца и са я спряли временно от движение и в момента има направена ГО, но се води спряна от движение и искат такса 35лв за да я пуснат, или трябва да се чака не знам си колко дена автоматично да се пусне в движение.
Тоест сега ако я карам и ме спрат полицаи ще им излезе, че автомобила ми е "спрян от движение"........
Това ми беше и въпроса, как процедирате вие с вашите ретро коли.
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Май 19, 2019, 21:41:50
Отговор #441

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
аз живея в чужбина и в БГ имам кола в гаража
карам я само 3 седмици в годината, около началото на Септември
преди да си дойда правя гражданска и нямам ядове
не ходя да я пускам
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 19, 2019, 23:24:11
Отговор #442

Неактивен petkovic

  • Публикации: 135
За да е редовен един автомобил трябва да има: малък талон, преглед, платен данък в общината и застраховка ГО. На какво основание контролните органи могат да ми кажат че не съм редовен? Някой ако знае да посочи член точка и алинея от закона.

Май 20, 2019, 01:23:16
Отговор #443

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Цитат
Наскоро, брат ми си плати ГО на кола, некарана поне 10 г. Без проблем му я направиха. След месец реши да си я прехвърли при нотариус и...проблем. Нотариусът го изпрати в КАТ да я пуска в движение и след час - обратно при нотариуса и извършиха прехвърлянето.

Да, ако разширим малко темата към прехвърлянията - откакто въведоха връзката на нотариусите със КАТ при прехвърляне нотариусът (или помощниците в общия случай) попълват онлайн формуляр и чакат валидация.
И точно по въпросната схема миналата година октомври месец купих кола, на която не беше плащана ГО последната година. Дали е получавал писма от ГФ стария собственик не знам. Платих първа вноска и не е имало проблем нито при прехвърлянето, нито при пререгистрацията после в КАТ София-град.
Не знам само как се процедира по селата, където кметовете уж трябва да имат нотариални функции, а най-вероятно нямат връзка с КАТ.

Цитат
п.п.Колеги , ВНИМАВАЙТЕ МНОГО , като купувате престоял некаран автомобил с актуална регистрация. Или с други думи , служебно
спрян от движение. ОБЕЗАТЕЛНО гледайте да съвпадат по документи номерата на двигателя и рамата/купето. За да не се получи
греда при канала на КАТ. :)

А иначе заяжданията в отделните управления на КАТ са друга дълга тема.
Друг пример - също миналата година мой приятел си купи кола от същия регион (СО), същия град като неговата адресна регистрация - със платена ГО, всички данъци и без проблем при прехвърлянето при нотариус. При пререгистрацията в КАТ София-област (София, Гео Милев) - която по презумпция трябва да се извърши само по документи обаче са му се заяли 2 пъти и са отказали да я прехвърлят без да се яви с колата за сверка.

Все си мисля обаче, че такива работи се случват в по-слабо натоварените отделения от софийския градски КАТ (София - Дървеница - макар и реално да не е в Дървеница...). Аз такива проблеми в градския КАТ не съм имал, макар че може и да са се "развили" - последния път когато прехвърлях кола само по документи (без промяна на рег. номер) е било 2013-а.

Май 20, 2019, 14:36:55
Отговор #444

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
https://www.uab.org/%D0%BE%D1%82-%D1%84%D0%B5%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D1%82-%D1%89%D0%B5-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%BB%D0%B8/
Малко стара статия, но това е което питах.
Явно гаранционният фонд подава данни за платените ГО на автоматично дерегистрираните автомобили 1 път в седмицата за възстановяване.
Новото е, че таксата от 2лв е станала 35лв ако искаш да си платиш ГО-то и да си подкараш колата същия ден.
Поздрави!  C:-)
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Май 20, 2019, 17:00:29
Отговор #445

Активен fifo

  • Публикации: 1140
Значи все пак възстановяването става автоматично, както беше замислено първоначално. Подробна статия, благодаря за споделянето.
we all have wings, but some of us don't know why

Май 20, 2019, 17:04:26
Отговор #446

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ако имаш познат застр. брокер може да ти каже дали колата ти е спряна от движение. Аз скоро правих ГО на кола, за която месец по-рано бях получил писмо от ГФ, че ще я спрат, но още не беше спряна и си направих полицата. Искам да кажа, че има някакъв период между получаване на писмото и реалното спиране от движение. А брокера ти трябва, защото ако е спряна, няма да може да ти издаде полица, ще те прати в КАТ. От тук следва, че процесът по пускане в движение не е автоматичен. Аз си го представям, отиваш в КАТ, пускаш в движение (плащаш), после правиш ГО. Някой, който е минал по пътя да каже.

Ха, това сега е ново 20, по-точно ново -20 или -200 лв за нас, зависи колко е глобата за пускане в движение!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 15, 2019, 13:29:23
Отговор #447

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Ето как регистрирах моето Фиатче, което беше с черни номера. В кат Добрич
 
Купих колата септември месец като се договорих със собственика да я прехвърлим, когато се върнат дъщерите му понеже колата се води на жена му, която е починала. Той взе нужните документи от дъщерите му, след това ми се обади да отидем при нотариус, отидохме, но нотариуса каза, че не може да прехвърли автомобил, който няма голям и малък талон (Фиатчето беше със стария талон). Казах на стария собственик да отиде до кат и да попита какво се прави в такъв случай. След няколко дни ми се обади и каза, че трябва да заведем колата в кат да я регистрираме. Отиваме с него на другия ден в кат с колата на платформа, гледаха дали номера на двигателя е същият в талона и номера на рамата е същият в талона. Всичко съвпадаше, но имаше друг проблем в кат нямаха никаква информация за колата да попълнят талона. Чак шефа на кат идва да види защо не могат да регистрират колата.  От кат ни казаха, че трябва да изкараме бележка от Фиат за техническите данни на модела. Има 2 ма човека, които могат да изкарат тази бележка. Аз познавам човек, който работи във Фиат Добрич и отидох при него, но той каза, че тази кола не е произведена в Италия и той няма информация за колата. Старият собственик познава другия човек, който може да издаде тази бележка и му се обади. За жалост човекът не беше в града и не можеше да издаде бележката днес, но я издаде на другия ден. След това отидохме в кат дадохме бележката и попълниха талона и сложиха нови номера на колата. Това с бележката можеше да се пропусне, ако по колата имаше табелка с информация, но понеже са сменили преди много години купето тази табелка я няма.  :) :) :)
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Юни 20, 2019, 11:13:34
Отговор #448

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
 Сега имам друг проблем с Фиатчето. :( Нотариуса пак не може да го прехвърли само с големия талон, а малкия талон е в кат. В кат като регистрирахме колата ни казаха,  когато колата е готова да дойдем да вземем малкия талон. Някой имал ли е такъв случа? Как се процедира в такава ситуация ?
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/

Юни 20, 2019, 21:23:42
Отговор #449

Неактивен Pitar

  • Публикации: 280
  • 3 x Fiat 126, Fiat 128 Familiare, Fiat 238 Doppia
Успяхме днес да прехвърлим Фиатчето  :)
Става само с големия талон. Само, че трябва колата да е с новите номера и да се води спряна от движение. :)
Ретро Клуб Добрич
https://www.facebook.com/groups/470817436757498/