Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372288 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 01, 2019, 14:09:56
Отговор #470

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ааа, там вече не знам, а горното го казвам от личен опит.

Септември 01, 2019, 15:31:41
Отговор #471

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
талона е стария и е загубен(собственика е наличен)
Я поясни каква значи "талона е стария"?От онези сивите,дето са в паспортен формат ли?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Септември 02, 2019, 00:39:15
Отговор #472

Неактивен Ivelin_

  • Публикации: 21
Я поясни каква значи "талона е стария"?От онези сивите,дето са в паспортен формат ли?
Сивите, да

Септември 02, 2019, 07:06:05
Отговор #473

Неактивен SPEARHEAD

  • Публикации: 453
Ако се изгуби стар сив талон или голям от новите, автомобила отива за пререгистрация. Дубликат на тези документи не се издава. Дубликат се издава само на малък талон. Пререгистрацията се прави лично от собственика или от негови наследници. Това се прави независимо с кои табели е колата.

Септември 02, 2019, 09:31:53
Отговор #474

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Колеги, ако не сте сигурни в нещо, четете наредбите преди да пишете. Дубликат се издава и на голям талон, и на малък талон, ако е изгубен само единия от тях. Ако са загубени и двата, превозното средство отива на пререгистрация с нови номера.
За загубен стар сив талон, в наредбата не пише нищо конкретно, на мой роднина обаче, преди няколко години  му издадоха голям и малък талон без смяна на табелите.
С нотариално заверено пълномощно, може да се вършат всякакви действия, свързани с реигистрацията и пререгистрацията на превозните средства.
« Последна редакция: Септември 02, 2019, 09:36:39 от победовод »
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Септември 02, 2019, 12:25:18
Отговор #475

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Аз не споря, ама при изгубен голям талон се наложи да пререгистрираме кола, при това собственост на МВР.

Септември 02, 2019, 16:26:45
Отговор #476

Активен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Поради навлизане на лихварския бизнес в България, се налагат промени (ако вече не са направени) относно издаването на дубликат на голям талон.

За какво става въпрос ?
Притежателя на големия талон е собствеик на колата, но той може да го занесе при лихвар, който да му даде заем и задържи талона в сейфа, като гаранция докато заема бъде погасен.
Отпускането на тези (заеми срещу талон) трябва да се въвеждат в някаква онлайн система където КАТ да търси преди да издаде дубликат.

Сещате се защо.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Септември 02, 2019, 22:08:54
Отговор #477

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Здравейте, имам кола която от 2005 не е мърдала, талона е стария и е загубен(собственика е наличен), някаква идея как да процедирам за да я пусна в движение? (да я карам по майстори, тя е поизгнила, не знам дали няма да се заядат ако се наложи да се ходи до кат заради загубения талон)
Аз ще си позволя да отправя една забележка:Ако желаете да чуете мнения по казуса,който Ви вълнува направете си труда да поднесете макс.количество информация за изходното положение.
Какъв е талона?От старите,ама трябваше впоследствие да го уточним това...
Какви са номерата?Не е ясно,а има значение...
Ще се продава ли колата?Спряна ли е от движение?Бракувана?
Какво се търси?Възстановяване на изгубен талон?След това покупко-продажба?
Данъци,ГТП,ГО също са немаловажна част от условието на задачата...
И въобще се пита ей така за нещо,без да се обясни подробно какви са изходните параметри и каква е крайната цел.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Септември 02, 2019, 22:19:15
Отговор #478

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Аз не споря, ама при изгубен голям талон се наложи да пререгистрираме кола, при това собственост на МВР.

Е, то място за спор няма, всичко е разписано в Наредба 1-45. Със сигурност сте пререгистрирали колата, при загубен голям талон, но това е станало преди 30 май 2014г. След тази дата се пререгистрира кола, само при загубени два талона.
Тази Наредба е от 2000г. и е променяна между 12 и 15 пъти, не ми се занимава да видя сега точно колко пъти.
Затова написах по горе да четете наредбата, на мен лично ми плащат да я чета и изпълнявам.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Септември 03, 2019, 10:09:07
Отговор #479

Неактивен Ivelin_

  • Публикации: 21
Днеска потърсихме в мазето и се намери.
Благодаря за отговорите.


spoiler не може ли да се сложи?
« Последна редакция: Септември 03, 2019, 10:12:32 от Ivelin_ »