Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372192 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 28, 2020, 19:59:41
Отговор #550

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Ето с какво се занимават колегите от Великобритания и се замислете кога ще ги стигнем:

https://petition.parliament.uk/archived/petitions/201721
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Април 28, 2020, 20:04:16
Отговор #551

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Ето с какво се занимават колегите от Великобритания и се замислете кога ще ги стигнем:

https://petition.parliament.uk/archived/petitions/201721
Няма превод на български ... само за това се замислих :-\
retrobs.com

Април 28, 2020, 21:04:03
Отговор #552

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Няма превод на български ... само за това се замислих :-\
На български превода е:
НЕМА стара НЕМА нова! Всички под един аршин! Който иска да кара страда колкото си има коня! Плаща се еднакво за вси, застарховки ,номер,преглед ,данък ,винеДка. Един път на година да я покажеш от гаража....  :winktongue: И пак така!

Април 28, 2020, 21:10:28
Отговор #553

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
На български превода е:
НЕМА стара НЕМА нова! Всички под един аршин! Който иска да кара страда колкото си има коня! Плаща се еднакво за вси, застарховки ,номер,преглед ,данък ,винеДка. Един път на година да я покажеш от гаража....  :winktongue: И пак така!
Ако това е действителният превод не виждам нищо ново?!
retrobs.com

Май 27, 2020, 20:47:31
Отговор #554

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Извинявам се, ако отговорът го има по-назад в темата.

Ситуацията ми е следната: Дядо ми има кола, която от месеци си седи в гаража. Гражданската изтече преди един-два месеца и не е подновявана. Наскоро получиха писмо с някакъв 14-дневен срок за сключване на нова застраховка.

Четох на интернет, че вече има система за служебно прекратяване на регистрация при липса на гражданска отговорност.

Въпросите ми са: Има ли нужда да ходим да спираме колата от движение в този 14-дневен срок? Има ли последствия ако не го направим, а го оставим така? Тази система за служебно прекратяване на регистрацията при лиспа на гражданска отговорност означава ли, че може да си спестим ходене до КАТ, и при следващо сключване на гражданска в бъдещ план, всичко ще бъде наред?

Май 27, 2020, 20:50:52
Отговор #555

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Колега аз съм в чужбина и всяка година като си идвам в БГ за две или три седмици, си правя нова "гражданска" плащам само първата вноска и после забравям.
Това писмо ми идва всяка година в пощата.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Май 27, 2020, 20:57:32
Отговор #556

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Извинявам се, ако отговорът го има по-назад в темата.

Ситуацията ми е следната: Дядо ми има кола, която от месеци си седи в гаража. Гражданската изтече преди един-два месеца и не е подновявана. Наскоро получиха писмо с някакъв 14-дневен срок за сключване на нова застраховка.

Четох на интернет, че вече има система за служебно прекратяване на регистрация при липса на гражданска отговорност.

Въпросите ми са: Има ли нужда да ходим да спираме колата от движение в този 14-дневен срок? Има ли последствия ако не го направим, а го оставим така? Тази система за служебно прекратяване на регистрацията при лиспа на гражданска отговорност означава ли, че може да си спестим ходене до КАТ, и при следващо сключване на гражданска в бъдещ план, всичко ще бъде наред?
Щом не се движи автомобила няма нужда от ГО ... а,това,че ЗК си търсят парите е друг въпрос.
Винаги във времето можете да направите една вноска и ако искате да продължите с полиците.
Няма нужда да ходите до КАТ ... никой няма информация дали този автомобил използва републиканската пътна мрежа.
retrobs.com

Май 27, 2020, 21:16:17
Отговор #557

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Благодаря за бързите отговори.

Ясно тогава, ще си спестим ходенето по мъките в КАТ. :D

Май 27, 2020, 21:48:10
Отговор #558

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Благодаря за бързите отговори.

Ясно тогава, ще си спестим ходенето по мъките в КАТ. :D
Да,щом е в границите на частен имот (така поне разбрах) не могат да предявяват претенции ... иначе на улица или обществен паркинг могат да ви тормозят до дупка.
retrobs.com

Декември 07, 2020, 20:46:41
Отговор #559

Неактивен RAPTOR

  • Публикации: 18
Понеже тези дни си имах разправии в КАТ с връщане на кола от мъртвите (бракувана с цел съхранение в частен имот), ще драсна 1-2 реда.
Технотест - в София отивате с изряден автомобил и се минава спокойно - искат договор за покупко-продажба (може и да не е заверен пред нотариус), голям талон на автомобила и ако на него не е отбелязано, че е спряна от движение с цел съхранение в частен имот - служебна бележка от КАТ от района, в който е бил последната регистрация на която да пише как е бракувана. Таксата към момента е 330лв. с ДДС
КАТ - тук започват мъките, наскоро са си приели нов закон, че дори и за бракувана кола договора пак трябва да бъде нотариално заверен, като не ги интересува, че договора може да е сключен преди примерно 2-3 години когато това не се изискваше, те си държат на своето и искат нотариална заверка. И ако например предишния собственик е починал, а наследниците в чужбина почва "веселбата"