Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 375869 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 05, 2021, 15:31:52
Отговор #570

Неактивен Bogi

  • Публикации: 739
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Нотариусите се опитват да направят всичко възможно да станат задължителни, за да имат работа.
Това много ме гневи  >:(

Но всички ние знаем че нотариусите не са задължителни.
Когато двамата които сключват сделката са един до друг, и сами могат да се уверят че човека с който правят сделката полага собствения си подпис.

Когато единя е в Берлин а другия в София, тогава трябва да отидат при нотариус за да положат подписи.
« Последна редакция: Ноември 05, 2021, 15:41:35 от Bogi »
немец мръсен, бандит магистрален ...

Април 22, 2022, 17:20:39
Отговор #571

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
Днеска ми се струва че един полицай яко ме лъга  C:-)Ходих до районното да подам сигнал за две изоставени коли и служителя на реда ми каза че нищо не могат да направят защото собствениците  си плащали данъците.Обясних му че са на обществено място,пречат,не са редовни,нямат преглед и застраховка.Вика ми няма значение не могат да ги пипнат.Въобще не му вярвам,явно са на някой,ще разп
итам в общината или ще се чуя с кварталния.За толкова тъпи ли ни имат гражданите не мога да разбера,че така да ни залъгват държавните хрантутници

Април 22, 2022, 18:21:33
Отговор #572

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Щом данъците са платени, не виждам защо трябва да бъдат репатрирани!

Април 22, 2022, 19:48:18
Отговор #573

Активен USfan

  • Публикации: 10839
Щом данъците са платени, не виждам защо трябва да бъдат репатрирани!

Може да са платени, ама това не е от значение.
Ако прегледа им е изтекъл преди повече от 3 месеца, поне в София подлежат на репатриране такива МПС-та, паркирани/оставени на улици и обществени площи.

https://spasisofia.org/bg/stari-koli-naredba-sofia.html

Април 22, 2022, 19:51:08
Отговор #574

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
Е как ,струва ми се много странно само това да е условието паметника да ти стой години на улицата.Затова и писах в този форум,някой може да е получавал такъв стикер за вдигане на колата и да сподели какви са условията.Преди беше така че ако в определен срок нямаш валидна застраховка или преглед,ти лепват бележка.Даже на редовната кола на комшията преди време му бяха сложили такава бележка,по сигнал от гражданин.Вярно не я беше карал месеци,че беше в чужбина,но редовна,в движение.Ходи да се разправя в полицията и там му казали че не може,колата трябвало да се раздвижва,не да седи и заема място и плати 50 лева глоба.Въобще ми е интересно да видя каква е та я наредба за отстраняване на автомобил от улицата,че всеки си го тълкува според интереса.

Април 22, 2022, 19:54:23
Отговор #575

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
Става дума за Пловдив,да не би всяка община да има свой правила,но това с данъка не ми се вярва

Април 22, 2022, 20:38:27
Отговор #576

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Не съм задълбавал в проблема, но щом(ако) е така, аз лично спирам да си плащам данъка на мъртвеца и с радост ще чакам гости от общината или полицията.

Април 26, 2022, 22:59:37
Отговор #577

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
Така,да допълня,днес бях в общината.По тези казуси полиция не ви трябва,директно в кметството.Те вдигат такива изоставени возила,но само ако са минали две години от техническия преглед на колата.

Май 03, 2022, 16:59:16
Отговор #578

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
В София промениха наредбата и вече вдигат след като на колата й е изтекъл ГТП с три месеца. Доста зарязани коли, които минаваха между капките с плащане от дъжд - на вятър, вече ги няма. Е, по вътрешните дворове още се мяркат коли  с отдавна починали собственици или с проблемни документи, изоставени от десетилетия.
Като отиде човек на пункта да види какво се изхвърля... Шок и ужас. Аз водих сина да погледа как мачкат коли миналата седмица. И двамата се изненадахме. Щипката чакаха ранно сребристо А8, едно комплектно БМВ Е38, а за Е39, Голф 4 или първата Октавия да не говорим. Или за по-дърти бангии от рода на движеща се 124ка или някакво нещастно съвсем здраво Полце или Голфче 3. Голяма база, камиончетата носят кола след кола от града.
Вече даже не се продават части - явно е имало злоупотреби. Та така - гледаш си една прилична Октавия СЛХ с пресно свалени гуми - хопа с щипката и в камиона за метал. Щипката сплесква иначе здравия таван и колата заема по-малко място. Малкият много се впечатли. Една цяла жълта Жигула комби я бяха оставили върху един прицеп - явно ще се разглобява, макар че за мен Октавия 1 е много по-удачна за разглобяване и популярна. Изгониха ни на третата натоварена кола - видяли ни на камерите, че зяпаме с детето. И са прави - не е за деца, хората имат инструктажи за труд и т.н.

Декември 19, 2022, 20:45:19
Отговор #579

Неактивен peter67

  • Публикации: 761
Не намерих може би точна тема, затова пускам тук, да видим някой дали ще вкара малко светлина в тунела. Вечерно време ми идват лоши мисли в главата и направо към въпроса: Как стоят нещата с узаконяване на кола с друг двигател (доста по-мощен)? Възможно ли е, на скоро чух, че на техно-тестовете вече не пускали, давали най-много сменения двигател да е същия като оригиналния като характеристики. Върти ми се в главата Застава, ама леко назобана - 100+ коня. Вариантите са 2:
1 - Оригинална Заставка и да се мушне друг двигател - може ли да се узакони?
2 - Да се вземе вече кола със сменен двигател и готови документи от чужбина (малко вероятно да се случи с огромна доза късмет, но може би документално всичко ще е точно).

Някой ако има какво да каже би ми било интересно, и една снимка за внимание.  8))