Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372358 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 16, 2012, 16:45:33
Отговор #60

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
... Във варна шефа е оспутка...
Много шефове са такива  :)

ХАхахахаха не се сдържах  :)) :))

Септември 16, 2012, 18:47:22
Отговор #61

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Утре ще ви дам нещо точно за Варна.
exton  ти къде провери?  Във варна шефа е оспутка и от утре е на бач. Да не му звъна през почивката за глупости.
В Шумен в КАТ и шуменският ТИАТ.
Дано намеря време тези дни да подготвя мотора и да мина ТИАТ И КАТ ... ако все още може де...
Мотора е в гаража мина ли ще пиша !Ако не мина пак  ще драсна :)
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Септември 19, 2012, 14:59:50
Отговор #62

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Така с малко забавяне но инфото е налично.   Новите промени са за сега спрени от движение. Стари коли с някакви номера или с бележка от едно време за спиране от движение и подобни се регистрират без проблем. Коли купени от вторични/бележки от същите/ вече не се регистрират дори и с технотест. Посещения на място за сверка и промяна на рег. само за мин. 5бр. Прехвърлени без да са минали кат и печат след 1г.  не подлежат на глоба. Ако има нещо питайте.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Септември 19, 2012, 17:55:34
Отговор #63

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Коли купени от вторични/бележки от същите/ вече не се регистрират дори и с технотест.
Точно това казвах и аз - предадените "за разкомплектоване" и "тотална щета" вече не се регистрират. Но доколкото разбрах е малко трудно да се узнае за какво точно е била бракувана колата. Така че, засега промените май ще важат за новобракуваните, а за старобракуваните - по стария ред.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Септември 19, 2012, 18:17:50
Отговор #64

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Коли купени от вторични/бележки от същите/ вече не се регистрират дори и с технотест.
Точно това казвах и аз - предадените "за разкомплектоване" и "тотална щета" вече не се регистрират. Но доколкото разбрах е малко трудно да се узнае за какво точно е била бракувана колата. Така че, засега промените май ще важат за новобракуваните, а за старобракуваните - по стария ред.

Бракувана от едно време с докумен не е проблем. При тях си пише всичко. Проблем е купена на кг. от вторични с фактура. Там вече не пише кола/модел. Това разкомплектоване и тоталка е за сегашните. От сега нататък. Вече там е кои как се оправи.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Септември 19, 2012, 19:44:11
Отговор #65

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Проблем е купена на кг. от вторични с фактура. Там вече не пише кола/модел.
Никога не сме възстановявали автомобил с фактура за отпадъчно желязо. Винаги се е изисквало проследяване на собствеността на номерата на рамата и ДВГ. Т.е. искаме удостоверение от "моргата" с което автомобила е приет при тях за разкомплектоване. Там ясно е описан стария собственик. Също така искаме договор и фактура с номера на рамата и ДВГ на закупения от тях автомобил, с които се прехвърля собствеността на новия собственик. Работя в Технотест от 8 год. и винаги така се е процедирало.
Сега възстановяване на автомобили от автоморги май няма да може да се прави. Могат да се използуват само ДВГ от такива автомобили.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Септември 19, 2012, 20:19:21
Отговор #66

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Проблем е купена на кг. от вторични с фактура. Там вече не пише кола/модел.
Никога не сме възстановявали автомобил с фактура за отпадъчно желязо. Винаги се е изисквало проследяване на собствеността на номерата на рамата и ДВГ. Т.е. искаме удостоверение от "моргата" с което автомобила е приет при тях за разкомплектоване. Там ясно е описан стария собственик. Също така искаме договор и фактура с номера на рамата и ДВГ на закупения от тях автомобил, с които се прехвърля собствеността на новия собственик. Работя в Технотест от 8 год. и винаги така се е процедирало.
Сега възстановяване на автомобили от автоморги май няма да може да се прави. Могат да се използуват само ДВГ от такива автомобили.

Точно така, но имаше един момент при който се регистрираха коли от вторични/не морга/ при минаване на тест за док./преди години/ Сега от морга няма да може. При покупка от собственик вече е друго.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Ноември 12, 2012, 21:42:42
Отговор #67

Неактивен pavni

  • Публикации: 160
Днес по радиото казаха  нещо което ме потресе. Надявам се да не съм разбрал правилно, но доколкото чух, кола не минала преглед 2 години се бракува по административен път. Моето Пежо не е било на преглед поне от 10 години, но данъците са му платени. Ако някой има повече инфо, моля споделете- много съм притеснен.

Ноември 12, 2012, 21:54:25
Отговор #68

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Днес по радиото казаха  нещо което ме потресе. Надявам се да не съм разбрал правилно, но доколкото чух, кола не минала преглед 2 години се бракува по административен път. Моето Пежо не е било на преглед поне от 10 години, но данъците са му платени. Ако някой има повече инфо, моля споделете- много съм притеснен.
Хммммм че то КАТ и фирмите правещи ГТП, нямат връзка и база данни поне за сега.....

Ноември 13, 2012, 07:40:02
Отговор #69

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
От новата 2013г пунктовете за ГТП ,данъчните,нотариусите  и  КАТ ще бъдат вързани като сиамски близнаци. Така,че оправяйте си колите докато все още има вратички.