Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372351 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 18, 2012, 12:15:51
Отговор #70

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Автомобил, който не е минал преглед повече от две години ще бъде спиран от движение(не бракуван). Същото важи и за автомобилите които са останали със старите регистрации (при промяната през 2006). КАТ не бракуват, те само спират от движение! Бракуването може да се извърши само от собственика, при негово желание. Технически неизправности(каквото се води и непредставянето на МПС на ГТП) водят единствено и само до временно спиране от движение. Никоя инстанция няма право да бракува(документално се води заличаване на регистрация) автомобил на гражданин, току така. Говоря за стари автомобили, които нямат Каско, там нещата са по други.

Ноември 18, 2012, 15:27:29
Отговор #71

Неактивен xctr

  • Публикации: 93
Това като проекто закон ли е или вече е прието?
Т.е. ако имам автомобил който не е минавал 2 години преглед и седи във двор примерно ще трбва да минава на каналите ли ?
[\\][___////___][\\]
Fiat Tipo 5door 1.4 SOHC Carb SX
Fiat Tipo 3door 1.6 DOHC Dual Dellorto 40 DHLA - project in progress

Ноември 18, 2012, 21:40:29
Отговор #72

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Все още не е прието. Очаква се, но кога никой не може да каже....

Ноември 20, 2012, 10:31:24
Отговор #73

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
Проблем е купена на кг. от вторични с фактура. Там вече не пише кола/модел.
Никога не сме възстановявали автомобил с фактура за отпадъчно желязо. Винаги се е изисквало проследяване на собствеността на номерата на рамата и ДВГ. Т.е. искаме удостоверение от "моргата" с което автомобила е приет при тях за разкомплектоване. Там ясно е описан стария собственик. Също така искаме договор и фактура с номера на рамата и ДВГ на закупения от тях автомобил, с които се прехвърля собствеността на новия собственик. Работя в Технотест от 8 год. и винаги така се е процедирало.
Сега възстановяване на автомобили от автоморги май няма да може да се прави. Могат да се използуват само ДВГ от такива автомобили.


При наличие на стар регистрационен талон на който пише "бракуван", като не са посочени причините за бракуране, не ми става ясно ще има ли проблем. На база регистр. талон колата е прехвърлена с нотариално заверен договор. Няма налични регистрационни табели, обаче има документа от завода, служебна бележка за явяване на лицето в Мототехника за закупуване на автомобила, даже и фактурата с която е платено.
« Последна редакция: Ноември 20, 2012, 10:42:25 от Speeder »

Ноември 30, 2012, 20:02:27
Отговор #74

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Не съм сигурен дали това е правилната тема, но се започна:



Ноември 30, 2012, 21:02:03
Отговор #75

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Не бих казал че се започна.Аз получавах такива писма за няколко от превозните ми средства .През март месец 2011г.   Накой нямаха към момента сключена застраховка "Гражданска отговорност" но други имаха такава.Оказа се че при регистрацията на полиците тогава се е получила техническа грешка Неправилно написани ,преписани цифри и букви--още не бяха изпращани по електронен път.Не че сега не може да стане грешка .По въпроса за тези моторни и немоторни превозни средства (ремаркета )които нямаха тогава и сега застраховка "Гражданска отговорност"но не се движат няма основание за притеснение.(Поне според мен)Стига да не се движат и предизвикат ПТП(пътно транспортно произшествие )със щети касаещи застрахователи -респективно Гаранционен фонд. През септември  2011 без проблеми пуснах за 6 месеца един от товарните си автомобили(За товарни над десет години просто прегледа за техническа годност е на всеки 6 месеца-Автомобила е 1968г.)Граданската отговорност също бе до края на 6 месечния период (февруари март 2012)   от тогава пак е без преглед и застараховка (и не се движи)         Поздрави .                                                         

Декември 01, 2012, 08:50:21
Отговор #76

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Не се притеснявайте ! Само плашат гаргите и се опитват от когото могат да дръпнат някой лев. :)

Декември 01, 2012, 08:54:12
Отговор #77

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Не съм сигурен дали това е правилната тема, но се започна:
Ники,

и аз получих същото съобщение, даже датите съвпадат.
Не забравяйте, че 10 лв. от всяка Г.О. отиват за Гаранционния Фонд.  Огладняха изглежда.
Нямам намерение да си спирам автомобила от движение, нищо че е пръснат "на страгали" в работилницата.
Това е услуга, а не данък. Ако я ползувам - плащам, ако не я ползувам - не плащам.
Аз мисля, че Г.О. трябва да се сключва за Водача, а не за автомобила. Кола без водач досега не е причинила ПТП.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Декември 01, 2012, 09:37:29
Отговор #78

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Не се притеснявайте ! Само плашат гаргите и се опитват от когото могат да дръпнат някой лев. :)

Абсолютно - тия писма ги пускат от година и половина. Не им се връзвайте изобщо. Надълго и нашироко имаше в Офроуд форума тема за тия писма, даже юристи се бяха намесили и извода е - който се върже върже....
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Декември 01, 2012, 11:06:44
Отговор #79

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
:) Благодаря ви! Успокоих се че не съм само аз. Че и моят автомобил е пръснат на болчета и гайки.

Дянко, и аз съм на твойто мнение от години. В много EU държави ГО е на водача, а не на превозното средство. Нядявам се че на някой от етапите на пресъединяването ни към EU ще влезе и при нас. Все пак застраховането и финансите са в генералните директиви.