Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372225 пъти)

0 Потребители и 19 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 01, 2012, 12:28:20
Отговор #80

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Да си го начукат. Това го правят от преди 5г. и даже се обаждат. Никой не може да те кара да правиш гражданска ако колата ти е прибрана и не се кара. Погледни закон кой е. ЗА ЗАСТРАХОВАНЕ.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Декември 01, 2012, 14:47:59
Отговор #81

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
и аз получих сьщото писмо и всичките са едни и сьщи само данните на автомобила са променени  сьгласен сьм че гражданската трябва да е на водача

Декември 01, 2012, 19:24:30
Отговор #82

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Няма място за притеснение.....Ходих и питах...Първо братовчеда дето работи в дирекция на полицията....той звъня на негови колеги в Кат, от там ходих в една застрахователна компания........и какво разбрах- Единственият начин някой да бъде глобен за липсата на Гражданска отговорност, е при проверка от контролен орган, и съответно ако липсва сключена такава(казано иначе ако караш без да си сключил застраховка)

Декември 02, 2012, 22:51:35
Отговор #83

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
:) Благодаря ви! Успокоих се че не съм само аз. Че и моят автомобил е пръснат на болчета и гайки.

Дянко, и аз съм на твойто мнение от години. В много EU държави ГО е на водача, а не на превозното средство. Нядявам се че на някой от етапите на пресъединяването ни към EU ще влезе и при нас. Все пак застраховането и финансите са в генералните директиви.

Имаше преди време подобна дискусия и в Шкода форума, където аз естествено като притежател на няколко коли и мотори поддържах същата теза. Но се разписаха там разни индивиди, които семейно / разбирай мама, татко, дедо, баба, кака, батко...... и аз/, ползвали един общ автомобил като дядовата ръкавичка и видите ли това щяло да бъде дискриминация спрямо тях. Това при днешните цени на колите на старо спрямо цените, примерно, на шофьорските курсове, ми се струва направо смехотворно, обаче има явно все още доста такива люде у нас. Тогава ми стана ясно, че още не сме заслужили да се наречем европейци в това отношение... най-малкото застрахователната мафия, дето е пуснала пипала нависоко, няма да допусне да се погазят така интересите и.
« Последна редакция: Декември 02, 2012, 22:53:09 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 27, 2012, 20:33:45
Отговор #84

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Днес минах през КАТ .Питах пак за бракуваните МПС. За пореден път.
Днес началника на сектор регистрации рече и отсече:
В закона ясно е написано че не може да регистрирате бракуван автомобил, при условие че пишело разкомплектован.
Август, когато беше обнародван законът в ДВ можеше сега не можело.
Луда и дива работа!
 Някои хора, колкото и точно да са написани законите,четат законите както Дяволът евангелието.
В случай че има промяна ще има регистрация, ще плащаме данъци и застраховки. В случай, че няма си остава експонат в гаража.
От страна на ретро клубовете май отпор никакъв нямаше тази промяна
Продължавам да си мисля, че в друга страна няма да има проблем да се регистрира :)
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Януари 22, 2013, 08:54:18
Отговор #85

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
Днес минах през КАТ .Питах пак за бракуваните МПС. За пореден път.
Днес началника на сектор регистрации рече и отсече:
В закона ясно е написано че не може да регистрирате бракуван автомобил, при условие че пишело разкомплектован.

Къде трябва да е написано?! В талона ли?!

Януари 22, 2013, 09:20:37
Отговор #86

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
На талона е отбелязано, но освен него има и бележка от КАТ. Бележката за  снемане от отчет на МПС-то.
В тази бележка е описано.
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Януари 22, 2013, 09:59:47
Отговор #87

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
Бях питал и по-напред в темата! Талона е сивия от старите и на него пише единствено бракуван. Бележка от КАТ не ми е давал стария собственик.

Януари 22, 2013, 10:52:59
Отговор #88

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Под надписа БРАК в зеления/ сивия талон трябва принципно да има и дата, на база която е заведено събитието в партидата на автомобила в КАТ. Три коли съм купувал с такъв талон и без бележка, двете си минаха нормално Технотест и КАТ (със съответния образец на Договор за Покупко-Продажба). Бележки съм виждал само за "Спрян от движение", а и си имам още разнии ;)))))))

Януари 22, 2013, 10:55:16
Отговор #89

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Три коли съм купувал с такъв талон и без бележка, двете си минаха нормално Технотест и КАТ (със съответния образец на Договор за Покупко-Продажба).
А третата, проблем ли имаше в КАТ, или не си я регистрирал изобщо? Защото ако си се сблъскал с проблем с нея ще е интересно да научим повече.