Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372332 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 22, 2013, 11:56:01
Отговор #90

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Третата за части стана, няколко човека си я делнахме :)

Януари 27, 2013, 09:20:06
Отговор #91

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Бележка от КАТ ( удостоверение)  се издава само когато МПСто е спряно временно от движение и талона е прибран при тях.Когато е брак в случая ( сив талон) на самия талон се удря печат бракуван и се вписва и датата на брака а номерата се връщат. Така беше поне допреди няколко години.Не съм виждал никога бележка за разкомплектоване.В данъчното искат само копие от талона с печата от КАТ и квитанция за платен данък до датата на брак.

Януари 27, 2013, 21:14:49
Отговор #92

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Като се подава заявление за бракуване в КАТ, от там изискват или бележка че съответното МПС е върнато в пункт, или се попълва декларация ,че ще се съхранява в собствен имот, а не на улицата. В движение може да се върне само автомобил, който се е съхранявал някъде. Такъв с бележка от съответен пункт - не се регистрира. Поне към настоящия момент, в някой географски ширини така стоят нещата......

Януари 28, 2013, 23:45:46
Отговор #93

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Като се подава заявление за бракуване в КАТ, от там изискват или бележка че съответното МПС е върнато в пункт, или се попълва декларация ,че ще се съхранява в собствен имот, а не на улицата. В движение може да се върне само автомобил, който се е съхранявал някъде. Такъв с бележка от съответен пункт - не се регистрира. Поне към настоящия момент, в някой географски ширини така стоят нещата......

При новия рег по-точно няма как да се каже.  ++++++
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Януари 29, 2013, 22:05:43
Отговор #94

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
:) Благодаря ви! Успокоих се че не съм само аз. Че и моят автомобил е пръснат на болчета и гайки.

Дянко, и аз съм на твойто мнение от години. В много EU държави ГО е на водача, а не на превозното средство. Нядявам се че на някой от етапите на пресъединяването ни към EU ще влезе и при нас. Все пак застраховането и финансите са в генералните директиви.

Кой са тези страни? Напротив, при застраховка може да се впише че едно МПС се кара и от други водачи (и да се изредят) - както е в Германия, еталон за ЕС страна.

Януари 30, 2013, 12:05:43
Отговор #95

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Ето бележка от КАТ.
Коелга беше споменал че не е виждал такава.
Бележката е към талона на който е отбелязано "Бракуван" и датата на бракуване.
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Януари 30, 2013, 12:10:41
Отговор #96

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
ооо Благодарско! Явно някои данъчни служби го изискват, а интересно преди 4-5-6- години най-вероятно също го е имало, но понеже е данъчен документ не са ми го давали :/

Януари 30, 2013, 15:38:47
Отговор #97

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Да наистина проблема с узаконяването на такива автомобили май става сериозен
« Последна редакция: Януари 30, 2013, 15:40:41 от rumen_spasov »

Януари 30, 2013, 18:29:03
Отговор #98

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
За да не пиша в други теми ще споделя тук. Наш колега си закупи на скоро автомобил Москвич 407. До тук добре. Идва ред и на регистрацията в кат. Три дни се бори човека, не могат да открият къде е номера на купето, или по скоро къде е набит......И така до един момент в който чакайки на опашката за комисия, се появява човек(служител), който разбирайки за какво става въпрос, уточнява на НЕКОМПЕТЕНТНИТЕ И НЕКАДЪРНИ служители, че този автомобил няма набит номер на рама , а само табелка в коша........

Януари 30, 2013, 20:16:11
Отговор #99

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
Доста автомобили са така. Основно американските, после руските и накрая немските.
Не е необходима да си кой знае какъв капацитет за да го знаеш това. Но винаги се намира някой "компетентен" дето казва - покажи ми набит номер на РАМА и ти се охълцваш. Показвам му го, но следва  израза - Номера на Рамата не е на равно, а е леко вдлъбнат. И така 50 лв. за експертиза. За тоя дето клати гората!
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!