Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 375921 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 06, 2016, 22:44:39
Отговор #240

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Лично на мен ми направи впечатление ,че когато вдигаше телефона и казваше "Абе то колата е била хвърлена в един двор и човека си я е възстановил и иска да я регистрира".Като ,че ли им беше първи подобен случай.Колеги кажете ми моля какво да изискам от КАТ УДОСТОВЕРЕНИЕ,УВЕРЕНИЕ ,или каквото и да е и какво да пише в него за да започна да си търся правата.

Юли 07, 2016, 01:53:50
Отговор #241

Неактивен boykoff

  • Публикации: 289
Здравейте, 

При спрян от движение автомобил със стар талон, върнат в КАТ в началото на 90-те години, се наложи да взема от КАТ "Удостоверение" за собственост, което ми издадоха срещу 2-3 лева банкова такса и "Молба" по образец. Прикачвам и двата документа, с тях нямах никакъв проблем при нотариуса. Всъщност собственика на автомобила по талон трябваше да присъства лично, за да му издадат съответните документи.

Молбата:


Удостоверението:

Юли 07, 2016, 22:24:59
Отговор #242

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Колега благодаря за отговора!Всъщност благодаря на всички колеги за отговорите.Обаче едно нещо  ме притеснява  (ужасява) некомпетентноста  на КАТ.Трети път ще трябва бия  80км път (в едната посока)  и единствените отговори на въпросите да ги   получавам от този форум.

Август 13, 2016, 10:37:53
Отговор #243

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Здравейте отново!Сагата продължава!След като намерих собственика отидох при нотариус(КАТА) да ми издаде пълномощно за да отида в КАТ и да взема удостоверение.След около половин час обяснения какво е това удостоверение -кандиса и написа пълномощно.Газ отново към Враца нови 80 км в едната посока за трети път.Там чаках 2 часа защото удостоверението се издава на същото гише където са регистрират колите(пълен абсурд).Дойде ми реда: К,во е т,тва?За к,во ти е?Обяснявам така и така.Извадиха една книга от преди Христа гледаха написаха удостоверението.Обаче има една уловка в бланката на удостоверението пише БИЛО Е СОБСТВЕНОСТ ЗА ПЕРИОДА ОТ ДАТА НА ПЪРВА РЕГИСТРАЦИЯ ДО ДАТА НА БРАКУВАНЕ ДЕМЕК -БИЛО Е СОБСТВЕНОСТ ОТ 1979 ДО 2007.От 2007 до 2016-куче влачи рейс.Връщам се при нотариус(ката) още същия ден и тържествено показвам удостоверението.Горката жена за пръв път виждаше такова нещо.Ще спестя споровете но общо взето се въртяха около това ,че за нея това не е документ и,че пише 2007 и нямало гаранция какво е станало след 2007 с колата.Земята пак се отвори и ме погълна за 2 ри път.За капак на всичко като се загледах след изминатите 160 км видях ,че ония пуяци от КАТ са ОБЪРКАЛИ ЕДНАТА ЦИФРА НА ДВИГАТЕЛЯ(дефакто  удостоверението единствено удостоверява колко са грамотни).На 23 .08 Технотест са във Враца даже съм си записал час ,но май няма да стане играта.В нашия край -гр.Козлодуй моя случай е прецедент за тях -да пускам бракувана кола в движение..Моля посъветвайте ме какво да правя.

Август 13, 2016, 15:01:59
Отговор #244

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Абе колега,какво си се сдухал,вън вече не е голяма жегата,тази сутрин беше 12 гр..
Нима във вашия край има само един нотариус?Но да приемем,че е един.На собственика на колата никой не му е отменил правото да възстанови регистрацията на колата,така че  пълномощно от собственика да възстановиш регистрацията на колата,нотариуската не може да ти откаже да завери.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Август 13, 2016, 15:16:20
Отговор #245

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Не един цели 2 са.На собственика никой не му е отменил правото НО едно голямо НО.
1.Той няма кьорав документ за собственост.А нотариуса иска такъв.
2.КАТ дава документ в който ясно пише БИЛО Е собственост до 2007,а след това не им дреме какво става с тази кола.За останалите 9 години до 2016 какво става с тази кола е неясно по смисъла на този документ.
Накратко нотариуса  тълкува  така била е негова до 2007 след това ,я камилата ,я  камиларя.
И друго се сетих дори да ми напише пълномощно то трябва да бъде на базата на нещо(талон ,договор),а такова нещо няма.


« Последна редакция: Август 13, 2016, 15:20:17 от VANZ »

Август 13, 2016, 15:51:04
Отговор #246

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Ти изглежда не искаш да разбереш какво ти говоря,защо изобщо питаш тогава за съвет какво да правиш.
Независимо ,от загубения талон,колата я има,с коректен идентификационен номер и номер на двигателя(това че технически  е сгрешена едната цифра  в удостоверението,въобще не е проблем).След прекратяване на регистрацията,колата си остава във владение на собственика,удостоверението от КАТ ще е необходимо за пред Технотест,и след като във КАТ Враца са ти казали ,че ще и възстановят регистрацията,какъв ти е проблема? Регистрацията ще бъде възстановета на името на стария собственик и след това ще я прехвърлиш на теб.
Другата ти възможност е да намериш друг,по адекватен нотариус ,който да завери продажбата на колата преди възстановяването на регистрацията.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Август 13, 2016, 15:54:59
Отговор #247

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
с  малката подробност че бракуван автомобил не се прехвърля в нотариус а се прави договор с по 2 свидетели и си я регистрира на
негово име направо

Август 13, 2016, 16:07:27
Отговор #248

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Това ми беше една от мислите но си мислех ,че е в кръга на фантазията.След като КАТ третира тази кола като отпадък (БРАК),който трябва да мине през акредитирана лаборатория за да се Докаже ,че не е отпадък - защо нотариусите  третират  този отпадък(брак) като редовна  кола ,а не като парче желязо което тепърва ще се  се регистрира като МПС?

Август 13, 2016, 16:08:43
Отговор #249

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
с  малката подробност че бракуван автомобил не се прехвърля в нотариус а се прави договор с по 2 свидетели и си я регистрира на
негово име направо

По принцип може и така,но лично аз два бракувани автомобила съм ги минавал през нотариус,и то по изричния съвет на служител от КАТ.Цитирам думите му:времената се менят,днес нотариалната заверка не е задължителна,но утре може и да стане.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.