Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372596 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 13, 2016, 17:34:28
Отговор #250

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7180
След като прочетох цели 4 страници, описващи 3 месеца ходене по мъките и нищо от описаното не ме учуди особено, само един въпрос продължава да ме гложди - каква /по дяволите/ е тая кола, че да заслужава всичките тия терзания?!!!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 13, 2016, 18:32:49
Отговор #251

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
E Митко,то си го пише черно на бяло,колата е полски Фиат 125.А дали си заслужава терзанията една кола или не,дали е Ролс-Ройс,Руссо-балт или каквато и да е,изобщо не е важно..От значение е само емоционалната нагласа на собственика.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Август 16, 2016, 22:19:04
Отговор #252

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Колегата ivo919 с един единствен отговор направо обезмисли тези 4 страници .И е прав.За бракувана кола НЕ СЕ ИЗИСКВА НОТАРИАЛНО ЗАВЕРЕН ДОГОВОР.Технотест искат удостоверение за собственост и СЪЩО ДОГОВОР КОЙТО НЕ Е НОТАРИАЛНО ЗАВЕРЕН .Хора ако някой ви направи проблем обяснете ,че по смисъла на  тази наредба ли е, закон ли е тази кола СЕ ВОДИ ОТПАДЪК(брак) ,ТОЕСТ НЕ СЕ ТРЕТИРА КАТО КОЛА ,А КАТО БУЦА ЖЕЛЯЗО.А КАТ я третира като кола ,каквато е, но по техните разпоредби се води отпадък (брак) ,който трябва да мине през акредитирана лаборатория за да се докаже ,че този отпадък е кола.Дано ми разбрахте мисълта,и много важно е на кави хора ще попаднете в КАТ  НО  ТОВА Е РЕАЛНОСТТА  .Просто КАТ не обичат единичните случаи и си карат по течението.

Август 28, 2016, 19:27:01
Отговор #253

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Здравейте!След всички въпроси и отговори нещата най накрая  се получиха!
Имам регистрация!!!!!
Технотест ми искаха:
1.Удостоверението за собственост
2.НЕнотариално заверен договор
Който е решил да прави упражнението да си направи по едно копие предварително.
КАТ искат:
1.Удостоверението за собственост
2.НЕнотариално заверен договор
3.Застраховка
4.Документа за изпитване от Технотест разбира се.
По време на процедурата в КАТ  никой не спомена думите  СТАР ТАЛОН или НОТАРИУС.
КАТ дефакто въстановяват старата регистрация с нов собственик и номер разбира се,а след това трябва да минете и на преглед ,защото КАТ издавали документ за преглед само на коли които били  нов внос.Което си е чиста пре...вка защото току що сте дали 240 лв за Технотест които са ви изпитали колата за годност,но този документ остава в КАТ.
Благодаря на всички за помоща и предполагам ,че скоро ще се видим наживо на някой ретро събор!

Август 29, 2016, 19:17:08
Отговор #254

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Тук  се разрази един малък спор с мой приятел та да попитам  по-вещите  във  форума знаят ли .

При прехвърляне на кола в КАТ  прави ли се проверка  дали човека на когото се прехвърля колата има данъчни задължения и съответно, ако има не може да стане прехвърлянето  ?

Август 31, 2016, 01:10:49
Отговор #255

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Тук  се разрази един малък спор с мой приятел та да попитам  по-вещите  във  форума знаят ли .

При прехвърляне на кола в КАТ  прави ли се проверка  дали човека на когото се прехвърля колата има данъчни задължения и съответно, ако има не може да стане прехвърлянето  ?

Проверката за задължения я прави нотариуса. Той трябва да изисква от продавача бележка за последния платен данък.
В КАТ правят проверка дали колата е запорирана, част от някакви публични вземания или както там се казва. Ако е запорирана няма да ти я прехвърлят. А в КАТ мисля, че няма как да проверяват данъците, тях данъците не ги вълнуват.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Октомври 26, 2016, 16:18:21
Отговор #256

Неактивен dandy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Здравейте, споделям информацията с цел помощ на колеги захванали се с регистрация на бракувано мпс преди 2012год. и налична бележка по новите правила за съхранение в частен имот.
Преди да закупя мотоциклета служител на КАТ го провери в системата, че има налична информация с идентични данни за номера и собственик по талон.
Обясни ми надлежният ред:
1.Договор за покупко-продажба без нотариус за под 350см3.
2.Оригинален талон с дата на брака(ако пише за скрап/вторични суровини - не става!)
3."Технотест"
4.Застраховка "ГО" и с този "пакет" и мотора в КАТ-Пловдив.

Минах всички тези процедури и набавих документите.
Вчера се допитах до офицера въдворяващ ред, човека каза всичко ти е налично докарвай мотора отпред - не се чака на колоната с мотор.
Влизаме по двама, които са наред с МПС-та на входа на двора.
Оттам служителката прегледа документите и пусна заявлението от системата.
Човека на входа прегледа документите и мотора за да ме допуснат до каналите.
На каналите сверка на номерата, фар, стоп оправиха грешка в уверението за графа мощност от 50киловата на 9киловата(за Балкан 250) и ме пратиха да си чакам името по уредбата-олекна ми викам си след 10минути ще съм с номер и талони.
Обаче служителката на гишето се облещи как така съм бил допуснат до тук без:"Разрешение за регистрация след бракуване от КАТ-Видин", предишният единствен собственик е от там. Трябвало преди всичко това да се направи...по служебен път. Попитах я кой ми го искал това до сега, че да стигна до тук и къде го пише в закон, наредба? едвам се добрах да направят една проверка в системата, камо ли по служебен път без оригинален талон преди покупката да ми обърне някой внимание в КАТ.
В крайна сметка ми взе копия от документите и оригиналните заявления от тяхната система и ме отпрати без входящ номер и каквото и да е свидетелство с думите:мини след 20 дена да видиш какво става.
И я питам къде да питам и какво в крайна сметка...отговора:"Влизаш директно на гишето и питаш има ли одобрение за мотора от Видин!".
В последствие се свързах с КАТ-Видин да питам какво е това разрешение от тяхна страна по служебен път и служителка се хвана за главата каква е тази измислица, провери в техния регистър намери мотора и каза, че няма никакъв проблем да се регистрира с наличните документи и незнаела какво искат колежките от КАТ-Пловдив.
Ако чакам 20 дена за зелен хайвер уточнен с един телефонен разговор за две минути няма да се учудя.
Ето това е новата система на КАТ-Пловдив да ни е честита! След всяка такава простотия се чудя защо ни взимат парите под формата на данъци да финансираме безмислени неща и в крайна сметка да си цепим по лично усмотрение с комуникация от миналите векове.
По-добре четете форумите колеги с истинските "истории" при сблъсък с бюрокрацията отколкото законите и наредбите в тази държава
« Последна редакция: Октомври 28, 2016, 10:24:06 от dido1903 »

Октомври 26, 2016, 16:36:45
Отговор #257

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Мда, Dandy,
явно и ти си имал същия проблем като мен. Само, че аз бях в КАТ-ГАброво. Няколко страници назад в темата съм описал същата случка с мен.Успокоително до някъде е, че работят по аналогичен начин органите в различните градове. От друга страна това са някакви недомислени бумащини, от които няма никаква полза нито за тях нито за нас. Но кво да правиш...
Важното е, че си регистриран :)
Поздрави!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Ноември 01, 2016, 13:06:56
Отговор #258

Неактивен dandy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Мда, Dandy,
явно и ти си имал същия проблем като мен. Само, че аз бях в КАТ-ГАброво. Няколко страници назад в темата съм описал същата случка с мен.Успокоително до някъде е, че работят по аналогичен начин органите в различните градове. От друга страна това са някакви недомислени бумащини, от които няма никаква полза нито за тях нито за нас. Но кво да правиш...
Важното е, че си регистриран :)
Поздрави!
Колега "DMC" поздравявам те за успешният завършек на твоята сага, и мога само да стискам палци и при мен всичко да завърши с нови регистрационни талони и номер. Аналогична ситуация, която събуди следният въпрос: Как можеш да провериш със справка начина на бракуване и възможността на 100% за регистрация на МПС преди покупката му? Моят случай е още в развитие...чакаме всички документи от КАТ "А" да пристигнат до КАТ"Б" по служебен път. Понеже без оригинален талон в КАТ-Пловдив ми отказаха всякакво внимание за подаване на искане за справка, и поне ме насочиха да се пробвам с данните от фотокопието в канцелариите до каналите. Там да не се повтарям след всичко до къде стигнах. И след покупка и разноски за ХХХлв. с оригинален талон в ръка,  платени Технотест и ГО за 250лв. получаваш "правото" да ти извършат служебна справка и да ти кажат ще получиш ли регистрация или не в крайна сметка! Защо да не може да се платят примерно ХХлв. и с данните на бракувано/спряно от движение МПС да ти изкарат един документ, с който в последствие можеш да разбереш и да ти послужи за безпроблемно възстановяване на регистрация? И накрая най-уникалното, до което получих пряк достъп в КАТ след допълнително станала разправия след мой електронен сигнал за случилото се, който така и не разбрах кой е прочел и ми отговори анонимно с по един ред :) Въпросното уникално нещо е вътрешен документ разясняващ допълнително прилагането на Наредбите сведени до всички КАТ(МВР), в проведения разговор след напътствието да не "ровя" повече и да чакам получих укор как съм чел-недочел някъде нещо. Е тези вътрешни разяснение от къде да ги прочета, да стана катаджия та да мога да разбера "правилния" начин щото до него имат достъп само служителите хахах. Уникална дезинформация в институциите.
« Последна редакция: Ноември 01, 2016, 13:23:09 от dandy »

Ноември 03, 2016, 12:27:23
Отговор #259

Неактивен dandy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
 C:-) Ето и част от отговора с моят казус, съвсем прясна информация за всички решили да пускат в движение МПС бракувано преди 2012год!
Съгласно последните изменения и допълнения на Наредба І-45/2000г. на МВР, обнародвани на 30.05.2014г. и изпратените ни допълнителни разпоредби за изпълнение на същата, съгласно УТ № 3191 от 31.05.2014г., възстановяването на прекратена регистрация се извършва при следния ред:
„Възстановяването на прекратена регистрация да се извършва само за ПС, които отговарят на изискванията на чл.21, ал.1 от наредбата, като ПС с прекратена регистрация до 03.09.2012г. с причина „негодно за употреба“ да се приемат за прекратени с причина „съхранение в частен имот“.
Във вашето свидетелство за регистрация представено в сектор „Пътна полиция“- Пловдив, като причина за прекратената регистрация на Вашето ПС е отбелязано „бракуване“, което не отговаря на горепосочената причина, която трябва да бъде „негодно за употреба“, за да се вземе в предвид цитираната разпоредба. С оглед на това трябва да бъде спазена и следната процедура:
„При възстановяване на регистрацията към заявлението за възстановяване да се прилагат копия от документите послужили за прекратяване на регистрацията. Ако прекратяването на регистрацията е извършено в друго звено на „Пътна полиция“, да се изискат копия на документите послужили за прекратяване “.
Именно поради горе цитираното сме изпратили писмо на 21.10.2016г., с което ще получим копия от документите послужили за прекратяване на регистрацията на закупеното от Вас ПС и едва тогава ще пристъпим към по – следващите действия относно регистрацията му.
С оглед на обясненото по-горе считам, че е неправилно от Ваша страна да наричате изпълнението на законовите разпоредби „възникнало недоразумение“. Вашето ПС ще бъде регистрирано веднага след получаването на копията от необходимите документи.