Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 376006 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 17, 2016, 23:14:08
Отговор #260

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Извинявам се ако някъде другаде е разискван въпроса, просто не го намерих...

Получих това писмо във връзка със задължителните застраховки. Трябва ли да се притеснявам нещо или просто ще ми прекратят регистрацията и когато си направя нова застраховка, регистрацията ми ще бъде подновена автоматично(или със заявление) ? Звънях в една застрахователна компания и от там ми казаха, че е по-добре да си направя застраховка, защото можело да ми начислят глоба от 1000лв ???? Вярно ли е или гледат да съберат някой лев "доброволно" ?


Декември 18, 2016, 00:44:29
Отговор #261

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Пълни глупости! Търсят някой да им се върже! И на мен ми пращаха такива писма и съм ги отсвирил, не е имало никакви последствия. Никой освен теб не може да ти спре колата от движение, това става само след връщане на талона в КАТ от собственика. Всичката тази дивотия е заради това, че у нас има голям процент коли без гражданска, и евро педеругите натискат, а и застрахователите имат силно лоби.

Декември 24, 2016, 00:00:16
Отговор #262

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
И аз получавах. Абсолютно нищо не последва.
Направих си застраховка и всичко по старому.

Жалкото е, че много хора ще се вържат и или ще си направят застраховка без да имат нужда или ще дадат колите на вторични.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 07, 2017, 19:28:42
Отговор #263

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Системата казва "Не!"

https://www.vbox7.com/play:fcfc11405c
« Последна редакция: Март 07, 2017, 19:32:35 от bomber »
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Март 22, 2017, 21:31:45
Отговор #264

Неактивен peter67

  • Публикации: 761
Добър вечер колеги!!
Предстои ми регистриране на една кола в КАТ. Има налични документи от стария собственик (и нотариален акт за купуване), но последните 5 години не е плащано нищо. Собственикът почина година след като купихме колата. Чудя се за последователността на действията, в които трябва да се случат нещата. Първо трябва да направя застраховка, после да и платя данъците (по спомен те се натрупваха, но не знам как е при починали хора, натрупват ли се още?), след това в КАТ за нови номера (друг регион, иначе номерата са от новите) и нови талони и накрая технически преглед?
Мерси предварително и спокойна вечер на всички!  :)

Март 22, 2017, 21:46:51
Отговор #265

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Стари данъци ти на чужд човек няма нужда да плащаш. В КАТ не искат данъци. Искат ги нотариусите и фирмите за годишен преглед. Щом вече имаш договор за покупката от нотариус, трябва гражданска и регистрация в КАТ. После КАТ трябва да пратят инфо в общината, където да платиш данъка само от датата на нотариалния договор нататък и да минеш преглед. Но ако се бавят, може би можеш сам да я регистрираш в общината, за да стане по-бързо, за да ти дадат бележка с платения данък за прегледа. Някъде минават преглед и без данък все още, но не е легално.

Март 23, 2017, 17:18:54
Отговор #266

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Ако вадиш номера в КАТ, те ти правят прегледа т.е. искат платени данъци!

Нека се включи колегата DMC, тъй като в момента той минава такава процедура с един автомобил.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 23, 2017, 23:52:41
Отговор #267

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Ако се пуска спряна от движение кола в КАТ (не бракувана, а само спряна от движение), КАТ правят ли първоначален преглед и важи ли една година без да трябва да се минава годишен преглед в частна фирма?

Март 24, 2017, 07:31:42
Отговор #268

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 365
Ако се пуска спряна от движение кола, трябва да представи договора за покупко продажба, големия талон, ГО и да си минал преглед в пункт за технически прегледи и след това отиваш в КАТ. Но за да минеш прегледа в пункта първо трябва да си платил данъка, естествено ако ти го искат от пункта за ГТП.

Март 24, 2017, 08:43:08
Отговор #269

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Ако се пуска спряна от движение кола, трябва да представи договора за покупко продажба, големия талон, ГО и да си минал преглед в пункт за технически прегледи и след това отиваш в КАТ. Но за да минеш прегледа в пункта първо трябва да си платил данъка, естествено ако ти го искат от пункта за ГТП.

Общо взето е точно така.С малката подробност,че в пункта за ПТП никой не ти търси платен данък.Ако не е платен обаче,софтуера на Демакс спира прегледа и докато не се сканира платен данък съгласно графиците за плащане.,не пуска комисията да продължи напред.Та така,данъчните служби и софтуера на Демакс са вързани в мрежа.
В КАТ се прави само начален преглед за техническа изправност,на нерегистрирани автомобили,съответно там платени данъци не търсят.Всичко което е с регистрация ,минава в пунктовете за ПТП.
Това е,като изключим софтуера на Демакс,никой друг в КАТ и пунктовете за ПТП не търси.данък собственост.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.