Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372185 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 24, 2017, 09:12:01
Отговор #270

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Аз друго се чудя - как е станала продажбата при нотариус без платени данъци? Имам някакви спомени, че местните данъци трябва да са оправени, за да се прехвърли колата при нотариус, или се заблуждавам? Лятото купувах една, но вече съм забравил  :))

Март 24, 2017, 10:37:04
Отговор #271

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Нотариуса не го интересува дали са платени местните данъци. Той си удържа и плаща от името на купвача местен данък върху самата покупко-продажба. За различните общини процента мисля е различен, но е около 2%.
Нотаруиса изисква удостоверение за застрахователна стойност, може с него да си се заблудил.
we all have wings, but some of us don't know why

Март 24, 2017, 10:41:35
Отговор #272

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Аз друго се чудя - как е станала продажбата при нотариус без платени данъци? Имам някакви спомени, че местните данъци трябва да са оправени, за да се прехвърли колата при нотариус, или се заблуждавам? Лятото купувах една, но вече съм забравил  :))

Когато колата се прехвърли при нотариус всичко си беше платено до този момент от предишния собстеник. Но от тогава минаха няколко години, и чак сега дойде времето за смяна на номера и талони. Може би аз се изказах грешно в предишния пост.  :) Но разбрах всичко, което ме интересуваше.  :)

Март 24, 2017, 11:27:44
Отговор #273

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
...Ако не е платен обаче,софтуера на Демакс спира прегледа и докато не се сканира платен данък съгласно графиците за плащане.,не пуска комисията да продължи напред....
Със сигурност има вратички, защото преди месец попитах в един пункт, дали мога да мина без данък и ми казаха, че няма проблем. Минах си през канала, валци и т.н. и накрая платих 90 лв. за "услугата"...

Март 24, 2017, 15:24:30
Отговор #274

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
За който е в час с материала,не е проблем да създаде файл,това не е софтуер на Въздушно -космическите сили на Русия или на НАСА.Но тези неща колега не се пишат в публична конференция,може да създадеш проблем включително и на себе си.Отделно платения в трикратен размер преглед,обезсмисля всичко това,по добре човек да си плати данъка и да е спокоен.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 27, 2017, 10:18:40
Отговор #275

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Мерси за отговорите до сега, но имам още един въпрос, на който попаднах на различни отговори. Имам договор от нотариус от преди 5 години, през тези години не е плащан данъка на колата. Приятели и колеги ми казаха, че като карам колата в КАТ за смяна на номера и талони трябва да имам платен данък, но в сайта на КАТ никъде не пише нищо за платен данък при смяна на номера. Да отида ли до общината, в която преди се е водила колата и да ги платя, или да ги оставя за след КАТ?
Приятен ден на всички! :)

Март 27, 2017, 23:03:03
Отговор #276

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
КАТ вече не искат данъци, за това нотариусите започнаха да искат данъци. Данъци се дължат от датата на договора.

Март 27, 2017, 23:18:07
Отговор #277

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
данъци се дължат за 5 години назад наи много но ще има и лихва която е с натрупване плюс глоба че не е деклариран
за в кат ти трябва валидна гражданска договора за покупка направи си и копие талона на автомобила ако и в кат не си ходил да го одложиш подготви се и там за една глоба

Април 07, 2017, 21:46:35
Отговор #278

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Със сигурност има вратички, защото преди месец попитах в един пункт, дали мога да мина без данък и ми казаха, че няма проблем. Минах си през канала, валци и т.н. и накрая платих 90 лв. за "услугата"...

Хаха, ама като не питаш, как са те изработили.  :))
В София аз, а и половината Ретроклуб и половината УС клуб си минаваме редовно колите без данъци на 2 пункта- ама за конспирация местата ще ти кажа на лични ако имаш интерес.

Април 07, 2017, 21:56:58
Отговор #279

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Това с "услугата" е за сметка на такива като мен :)
Преди седмица ме викаха в едно от районните управления защото се оказа, че една "класика" е минала преглед с моите регистрационни табели.....
Обещал съм си, че ще пратя на ТЕЛК и собственика на колата и този от пункта който си е позволил лукса да "услужи" на някой.