Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372279 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 07, 2017, 22:02:35
Отговор #280

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
данъци се дължат за 5 години назад наи много но ще има и лихва която е с натрупване плюс глоба че не е деклариран
за в кат ти трябва валидна гражданска договора за покупка направи си и копие талона на автомобила ако и в кат не си ходил да го одложиш подготви се и там за една глоба
При мен без глоба се разминаха нещата. От гишето ме изпратиха при по-висше стоящ служител,  който ми написа  предупреждение на копието от договора за КАТ, че при следващ случай ще ме глобяват.  Мисля, че беше  отбелязал и основанието. С две думира може и без глоба. Зависи на къв  кеф са.
След това на канала за номера  да монтират. След това, както колеги са посочили в Общината да я регистрирам. Данъците за 5 г. назад и едва тогава техническия преглед.
Информация ми е отпреди месец
« Последна редакция: Април 07, 2017, 22:05:51 от exton »
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Април 07, 2017, 22:11:26
Отговор #281

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Това с "услугата" е за сметка на такива като мен :)
Преди седмица ме викаха в едно от районните управления защото се оказа, че една "класика" е минала преглед с моите регистрационни табели.....
Обещал съм си, че ще пратя на ТЕЛК и собственика на колата и този от пункта който си е позволил лукса да "услужи" на някой.
Съжалявам да чуя за подобни неприятности.
В моя случай, си купих кола с неплащани данъци за три години назад. Проблемът е, че собственика никога не е плащал никакви данъци и сега от общината искат задълженията да се погасяват по реда на възникване т.е. искат около 12 хил. лв докато стигнат до данъка за тази година... :o

Април 07, 2017, 22:28:20
Отговор #282

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Това е пълен абсурд. Всяко лице си е данъчно задължено само за себе си. Данък се плаща от датата на договора за покупко-продажба. Преди тази дата данъците си ги дължи предишният собственик.

Април 07, 2017, 22:32:33
Отговор #283

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Това е пълен абсурд. Всяко лице си е данъчно задължено само за себе си. Данък се плаща от датата на договора за покупко-продажба. Преди тази дата данъците си ги дължи предишният собственик.
Напълно съм съгласен, но не можем да изповядаме сделката, защото нотариуса също иска платеният данък - параграф 22...

Април 09, 2017, 22:19:17
Отговор #284

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Напълно съм съгласен, но не можем да изповядаме сделката, защото нотариуса също иска платеният данък - параграф 22...

Ма ти пак не питаш който трябва.  :))
Ако ти трябва нотариус, пиши ми на лично да ти кажа при кой от Пернишките да отидеш да ти изповяда договора без данъци.
За прехвърлянето наскоро на един с126 560 СЕК с неплатени 5 години данъци /както каза колегата, това е макса, на който имат претенции законово данъчните служби /каквито и блъфове ако си балама, да те будалкат на разговори и плашения иначе служителите им  ;) / начислени на база 280 коня мощност- тоест към 300 лв на год данък плюс лихвите, нотариуса взе 400 лв общо всичко, вкл таксата за заверка, хонорара за правене на договора, плюс 2,5% такса за общината.
Разбира се, нотариуса надуши, само като прочете точното моделно означение в талона, че конкретната Пура е секси парче и наду цената. Те по принцип по отраканите нотариуси са станали много интуитивни, веднага разбират коя кола е за глезене, и съответно, че могат да поохлузят ретрофена или ентусиаста-колекционер.

А за по скучна или нескъпа стара кола от спрямо СЕК-а, но пак с примерно 300 коня мощност, вероятно щеше и да вземе само 300 лв общо за безданъчно изповядване.
Пак там при прехвърляния на коли с под 200 коня мощност, съответно с неплатени за над 5 год на тая база годишни данъци, са ми взимали и само 200 лв.

Юни 16, 2017, 22:47:11
Отговор #285

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юни 17, 2017, 00:38:05
Отговор #286

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Хубава идея, ама не знам защо си мисля, че докато на практика проработи, може да дойде време големият син да си регистрира кола. Той сега е на 9 години :D Особено пък при смяна на регистрационни табели, при продаване в друг град.

Юни 18, 2017, 23:21:12
Отговор #287

Неактивен nmz

  • Публикации: 11
Здравейте. Да ви питам и аз нещо може би леко в страни от замисъла на темата, ама дано ми простите..  :DВзел съм една стара барака и почнах да я стягам, ама беше бракувана, та сега съм си намерил от един човек регистрация с всичко нужно.. Разбрахме се ако реша да я взимам отивам в неговия град и при нотариус прехвърляме "колата" после аз слагам всичко нужно на моята кола и си минавам през КАТ в моя град. Аз всичко ще го издокарам ама седи един въпрос.. Как ще мина през кат с друг двигател, който не отговаря на номера на тоя в талона от купената регистрация.. Ако намеря от някъде фактура за тоя двигател ще мога ли да го регистрирам без да минавам технотест? Като кубатура са еднакви иначе двигателите. Благодаря предварително на потрудилите се.  : :)

Юни 19, 2017, 00:06:34
Отговор #288

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Нали си наясно, че това си е изцяло криминално деяние? Ако не се усетят, номера може и да мине, но с двигател с несъответстващ номер няма как да стане според мен. Технотест не ти трябва, ако двигателят е същият като твоя.

Юни 19, 2017, 09:44:35
Отговор #289

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
........Как ще мина през кат с друг двигател, който не отговаря на номера на тоя в талона от купената регистрация.. Ако намеря от някъде фактура за тоя двигател ще мога ли да го регистрирам без да минавам технотест? Като кубатура са еднакви иначе двигателите. Благодаря предварително на потрудилите се.  : :)

Това е така да се каже,никакъв проблем.Правиш си договор в свободен текст със собственика на бракуваната кола,за покупко-продажба на двигателя.Не е необходимо да се заверява нотариално.И с този договор отиваш в КАТ.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.