Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 376137 пъти)

0 Потребители и 24 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 19, 2017, 23:32:36
Отговор #290

Неактивен nmz

  • Публикации: 11
Да колега знам, че е престъпление.. Белким мине номера,  пък ако не живи и здрави да сме.. Благодаря и на двамата за отговорите.  :))

Октомври 19, 2017, 20:38:26
Отговор #291

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Здравейте всички
Имах много нелеп случай днес,регистрация на w123 coupe 1979
Купена е преди година от Германия и до преди седмица си стоя в гараж докато не и дойде времето за регистрация и всички процеси по вкарването и в искания от мен вид
 Запали трудно, мина канала в КАТ и изведнъж служителя ми казва ЛИПСВА ТИ ЧАСТ ОТ ТАЛОНА - немският, бил от старите
Колата е снета от отчет през 1999 г в Германия, започнало е въстановяване преди 3 години и не е довършено.  И тук я купувам аз , докарва ми я доверен човек,живеещ и работещ в Германия и то в тази сфера-  автомобили
Казва ми че документите са наред и това е
 Казуса е следният - през 1999 година в Германия при снемането от отчет не е необходимо да се пази и малкия талон - това е от 2006 при тях
 днес в КАТ ми казват,че без малкия талон не могат да продължат регистрацията , въпреки че на големия ми немски талон печата ми от снемането от отчет е от 1999 година
Преди време са регистрирали колите така без проблем, но имат наредба, неясно за мен от кога, която си иска двете части на талона и точка......
 Шефа на регистрация ми копира талона, записа телефона ми и ми даде 0% надежда нещо да направи нещо положително по въпроса
 Някой влизал ли е в такъв сценарий и дали има решение на ситуацията?!

Октомври 20, 2017, 09:27:13
Отговор #292

Неактивен ufer

  • Публикации: 382
Мирише ми на почерпка...

Октомври 20, 2017, 12:54:16
Отговор #293

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Мирише ми на почерпка...

Да, и на мен. :))
Те са големи иесуити в искането на кинти КАТ офицерите.
Като обш принцип, колкото е по-скромен на големина града и местната КАТ служба, толкова ште да е по-малка почерпката.
Специално в Соф. КАТ таиа регистрациа ште стане само отн. с много пари, или ште откажат ваобште.

Проблема с липсваштиа немски маничак талон, Kraftfahrzeug-schein е това, не е нетипичен, често се срешта тоиа проблем.

Преди неколко години сам имал такав случаи с липсваштите малки фарцоиг-шаини, по отн. на неколко наново правени регистрации на отчислени коли с немски талони, които сам препродавал или купувал в Германиа директно.
Но именно самите пререгистрации сам ги правил пак в Германиа, не в друга страна на ЕС, както е сега БГ.

Тогава писах И-маили до немската регистрационна служба в Фленсбург, нарича се, КрафтФарцоиг-Бундес Амт- Kraftfahrzeug BundesvAmt+
Исках да ми дадат по отн. на саотв. коли некавкви документи в добавка кам Брифовете им, тоест, кам големите им талони, наричани, КрафтФарцоиг Бриф, Kraftfahrzeug-brief.
И от Фленсбург биаха коректни, и ми пратиха такива протоколи, установиавашти отчисление на коли, наричашти се Абмелде-бешеинигунг, Abmelde-bescheinigung.

Тиа нешта в добавка кам Брифовете, ми сваршиха работа при нановите регистрации на отчислените коли.
Сега, дали в БГ тиа документи ште помогнат, и дали КБА службата оште ги исдават, но може да им се пие меил, шт еотговориат.

Ниама да мога да ти пиша меил или да гледам подробно упатваниата на страницата на КБА, така че хвани некои с приличен немски да им пише, като приложиш по касуса сканирано копие на Брифа на Бенца.
Едно време таксата да исдадат Бешеинигунг беше неколко Евро, сега може да е повече.

Ето страницата на КБА в Фленсбург, имат си и типови формулиари по отн на меил питаниа.

https://www.kba.de/DE/Home/home_node.html


Пак пиша на немски необх пониатиа-

Kraftfahrzeug-brief  - имаш

Kraftfahrzeug-schein  - липса

Abmelde-bescheinigung    - искаш  ;)

Октомври 20, 2017, 21:07:55
Отговор #294

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Относно почерпката- това ми е най малкия проблем
 Ама я карат много по устав, ама много....
Служителя дето ми казва че ми ЛИПСВА ЧАСТ ОТ ТАЛОНА ми е съученик и трети братовчед....
В момента шефа им е на има няма два месеца служба там след поредния БИВШ шеф , като бившите винаги са разследвани за корупция и злоупотреби и са с дела по две три години поне
 А не е като да нямам позиции там. Най малкото че им произвеждам униформите няколко години подред ама на , страх ги е  и това е....
 Задействал съм човекът ми Германия да    вади  документи каквито може  , дано поне кандидат униформените тук

Октомври 20, 2017, 21:22:08
Отговор #295

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Ами,накарай кроячите да имитират немски униформи и им подари по един комплект .... може да започнат да мислят по немски/швабски :winktongue:
retrobs.com

Октомври 20, 2017, 21:30:47
Отговор #296

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Минали са през мен и немски, швейцарски, италиански и др полицейски и армейски униформи, само за буквоядите нямам лек
 Както ти казах и днес по тел лично шефа ми обеща до вторник да изкаже официално становище, каквото и да означава това
 Проектът си остава така или иначе...

Ноември 24, 2017, 18:36:46
Отговор #297

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Мина всичко БЕЗ почерпка
Моя човек в Германия отиде до градчето от което е купена колата, дадоха му документ, че колата е снета там от отчет и няма малък талон и два дена след това вече има номера
 От другата седмица е на СПА процедури в Бургаския курорт.....

Ноември 24, 2017, 23:20:38
Отговор #298

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Браво.
Е, консултациата по отн. на АБ-мелде-бешеинигунга се е окасала успешна.  :)

Ноември 25, 2017, 03:27:21
Отговор #299

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
То това го казаха и другарите на регистрацията
 Трудното беше да намери моя човек време да отиде в градчето там в работно време и да вземе документа , че му  е на едни 150 км , а той е достатъчно ангажиран човек