Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 376473 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 06, 2017, 23:21:45
Отговор #300

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Декември 07, 2017, 16:29:49
Отговор #301

Неактивен ivanboev

  • Публикации: 107
Не можах да намеря връзка между статията и заглавието....

Декември 16, 2017, 15:11:37
Отговор #302

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Здравейте ,колеги! Позачетох темата  ,но не намерих точно отговор на мойта драма.
Придобих си колата с нотариално заверен договор ,голям ,малък талон ,платен данък. Предстои разходка до КАТ ,срок 2 седмици /вече 1 и малко/. Само едно не можах да разбера ,нужна ли ми е застраховка ГО и ГТП ,защото в сегашното състояние на автомобила никак не ми се връзва.
Каква ГО да плащам на разглобена кола ,която евентуално след година може да се движи? А  ГТП ?!?

Декември 16, 2017, 16:55:02
Отговор #303

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Преглед в КАТ със сигурност не искат, но ГО по принцип трябва да има според изискванията. Обаче много често като е в състоянието в което казвате се случва и да не искат. Пробвайте. Кажете, че те първа ще я реставрирате и т.н. В краен случай ще направите ГО за три месеца в някоя будка пред КАТ.

Декември 16, 2017, 17:38:47
Отговор #304

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Благодаря ,за навременния отговор. Крайно удовлетворителен.
  Е , значи да почвам да поливам... >:D ...половината кола.
Дали да не я застраховам като "недвижимо имущество" ? Срещу взлом ,земетресение ,пожар ,наводнение.... и ръжда. ::)
Още в понеделник тичам към КАТ.

Декември 16, 2017, 17:52:34
Отговор #305

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3691
Ако я транспортираш с репатрак или платформа не ти трябва ГО.
retrobs.com

Декември 16, 2017, 19:19:26
Отговор #306

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Няма как да регистрираш кола , която не е в движение, защото минаваш на канала   
И най малко мерят спирачно усилие на валяците
 Да прехвърлиш собственост може, но не и регистрация

Декември 16, 2017, 19:24:22
Отговор #307

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Ако превозното средство е със нови номера и те няма да се сменят.(За София е сигурно че не е нужно да се кара автомобила до КАТ ако е със Софииски номера).Прехвърлянето става само по документи и се запазват старите регистрационни табели.За съжаление преди  една година без платена валидна в момента гражданска изобщо не вземаха  да обработват документите и ми се наложи да платя тримесечна вноска само да стане прехвърлянето в КАТ - София. При смяна на регистрационни табели колата трябва да е в КАТ (може и на репатрак) Но как ще процедират в момента с гражданската само на място ще се разбере.От въпроса не се вижда дали се пререгистрира  МПС(Моторно превозно средство)
Не е лошо след като се мине процедурата да се пише за резултата (макар че всичко се променя непрекъснато).                           Поздрави   и  успех.

Декември 16, 2017, 19:28:49
Отговор #308

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Ако я транспортираш с репатрак или платформа не ти трябва ГО.
Нито ще транспортирам.
Няма как да регистрираш кола , която не е в движение, защото минаваш на канала   
И най малко мерят спирачно усилие на валяците
 Да прехвърлиш собственост може, но не и регистрация
Нито ще регистрирам.
Това ренде http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,8537.0.html
Просто си получих документите на рендето. Само сменям собственоста. В талона да ме пише мене , а ако може и цвета.
Колата е с нови номера ,няма да се сменят... Мисля ,че е ОК.

Декември 16, 2017, 19:40:03
Отговор #309

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3691
Е,тези подробности трябваше да ги споменеш в предния си пост ... нямаше да пишем толкова :))
Успех!
retrobs.com