Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372363 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 16, 2017, 20:06:29
Отговор #310

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Румба , изписа се само полезно и поучително. ;D
Ще споделя и резултата ако ще е от полза за някой друг.

Декември 16, 2017, 20:31:05
Отговор #311

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
За цвета не вярвам да стане без да я погледнат, защото е един вид "промяна в конструкцията". Но в това състояние не трябва да я виждат. Един приятел отиде в КАТ в Бургас с полуготова кола, без брони и още нещо там, и не му дадоха да я пререгистрира, та чак като я сглоби отиде.

Декември 20, 2017, 09:56:42
Отговор #312

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Резултатът е: След консултация и с (зло)вещо  лице ,бивш служител в КАТ ,минах през застраховател /1ва вноска от 4/. В КАТ без проблем с наличните документи и след около 2 часа вече с нов талон. Само служителката се намръщи ,как така тази кола не е била с гражданска толкава дълго време /ами ,викам и,тя не е карана колата/. Полезната информация беше при застраховката. В офисите на ЛевИнс се предлагало 1-месечна застраховка ,като цената доколкото разбрах е около 30лв. , но не се възползвах защото не ми се разхождаше допълнително ,та направих годишната застраховка с 1ва вноска х2. Не смятам да плащам нова вноска докато не тръгне колата.

Януари 17, 2018, 11:43:11
Отговор #313

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Здравейте, собственикът на волгата, която възстановявам ми дава зор да я прехвърлим. Та въпроса ми е, може ли да я прехвърлим пред нотариус и да отида в КАТ след 5-6 месеца примерно когато стане готова. Някой правил ли го е това и каква е глобата съответно. И има  ли вариант след като я прехвърлим нотариално да отида в кат  и да кажа, че колата не е в движение и да се отложи регистрацията?

Януари 17, 2018, 12:13:39
Отговор #314

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Здравейте.Личното ми мнение е че е по добре колата да се прехвърли,и след това да се продължи с реставрацията.Колата до колкото виждам е със регистрация в София.Не е ясно дари ще се сменя регистрационен номери или само ще се променя собственост.(ако новия собственик ще пререгистрира колата с нови номера извън КАТ София трябва да се провери в КАТ където ще става това)Ако няма да се променят номера -ще остане с настоящите
регистрационни табели.След нотариус се отива само с документите в КАТ София в едномесечен срок(по новите изисквания) за издаване на талон на името на новия собственик-(не се налага автомобила да минава през каналите).Това е при положение че новия собственик по лична карта се води че живее в София- град.За целта се отива с нотариалния договор(може би вече става и без него)голям, малък талон на колата,бележка за платен данък за предишната година(2017 в случая) и валидна застраховка(най добре да се плати за 3 месеца за да може да се прехвърли собствеността.)Ако нотариалния договор е направен след април ще е нужна бележка за платен данък за 2018.                    Успех с реставрацията и поздрави.

Януари 17, 2018, 14:35:14
Отговор #315

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Здравейте.Личното ми мнение е че е по добре колата да се прехвърли,и след това да се продължи с реставрацията.

Напълно съм съгласен! Бих добавил - ПРЕДИ да се започне с каквото и да било!
Към Юлиян - на практика колега в момента реставрираш чужда кола. Изобщо не мога и да си представя как е възможно да правя кола без документално да съм неин собственик?!?!?!

Януари 17, 2018, 15:00:53
Отговор #316

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Да се присъединя и аз към мнението, че КАТ се минава на момента, без забавяне. Силно препоръчително е. Купувачът харчи там 40-50 лв за платформа, отива в КАТ, вади си новите талони и табели и си заминава спокоен. Едно уточнение обаче, понеже разкарването на платформата не е нито приятно, нито евтино, първо се отива с пакета документи, проверява се дали всичко е ОК и се процедира с представянето на колата за сравнение на табелките. Понеже е твърде възможно да се появят административни условности, които да забавят ваденето на новите талони и номера.

Януари 17, 2018, 15:15:46
Отговор #317

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Аз КАТ не съм минавал, Боре. Но ако правилно прочетох колегата Юлиян е в дилема дали да мине на нотариус. За мен това е необяснимо и всъщност важно да бъде свършено. колега Юлиян как си купил колата? Ако е с пълномощно,това за мен е най-голямата неуреденост на нашата система - за покупка и продажба на коли.
Иди си с човека при нотариус да имаш договор на твое име и да си спокоен. Всичко останало е вятър и мъгла.

Януари 17, 2018, 16:00:26
Отговор #318

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Да, прав си, може и още да не му е прехвърлена нотариално колата, тогава просто разговорът е само еднопосочен.
А иначе за глобата , без да съм прочел, оня ден служителите ми цитираха от 50 до 150 лв, но не съм видял текста. И май още имат нарждан за някакъв гратисен период, понеже няколко човека около мене бяхме все с просрочени за регистрация документи и никой не глобиха. Но това ще е до време.
А моята е с договор от 2009-а и женичката направо и изхвръкнаха дзъркелите като го видя. Бая се наежи, но не ме глоби.

Януари 17, 2018, 16:02:04
Отговор #319

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
А моята е с договор от 2009-а ====.

И моята  :) :D :shy: