Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372416 пъти)

0 Потребители и 25 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 01, 2018, 08:48:07
Отговор #330

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Моя случай беше същия.Собственикът твърдеше, че е върнал талона .Извадих въпросното удостоверение, написахме НЕнотариално заверен договор и с тях минах и Технотест и в КАТ.Талон никой не ми поиска.

Март 01, 2018, 10:46:13
Отговор #331

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Как ме е яд! Ако знаех, че може само с това удостоверение за бивша собственост да се регистрира кола, щях да имам още една класика. Ама и пустите катаджии в КАТ-София не можаха да ми кажат това, хем им показах удостоверението.

Март 01, 2018, 18:54:58
Отговор #332

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Изглежда има нещо вярно в това, че до някое време при сваляне от отчет, са взимали и талона заедно с табелите. В такъв случай, би могло да е вярно, че със удостоверението става.
Къде ли е Дянко, той сигурно ще знае...

Март 01, 2018, 20:13:32
Отговор #333

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Да, когато имаше само един талон от старите, са го прибирали в КАТ. Сега като има два талона, прибират малкия, а големия го перфорират, пишат на него с фулмастер начина на бракуване и го връщат на собственика. Ако пише "съхранение в собствен имот" или "износ", може да се регистрира пак, но ако пише "разкомплектован", до колкото знам, не може повече да се регистрира повече.

Март 01, 2018, 20:20:30
Отговор #334

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Добре де, нали колегата VANZ по-горе е потвърдил, че става. Какво друго потвърждение се чака още ?
Моят случай беше 90 % подобен . Колата ми НЯМАШЕ нито талон, нито номера и успях да я регистрирам.
Различното в моя случай бе, че колата не беше бракувана , а спряна от движение, което се оказва по-лошият вариант. И освен това беше нотариално прехвърлена на база удостоверение от КАТ, но преди доста години. Сега предполагам спрени от движение се прехвърлят нотариално по-трудно, ако нямат талон и номера, понеже нотариусът изисква освен документите и платен данък ( дължим въпреки, че колата е спряна от движение ).
В случаите с бракуваните НЕ се изисква нотариален договор, а обикновен такъв. НЕ се изискват данъци, ако колата е бракувана и съхранявана в частен имот. Минава се техно тест за двеста и нещо лева, получава си човек новите талони и номера и заминава да търка ръжда на спокойствие. Жоро DMC е спец по въпроса.

Март 02, 2018, 08:41:45
Отговор #335

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
... но ако пише "разкомплектован", до колкото знам, не може повече да се регистрира повече.
До колкото знам, може, чрез процедура "възстановяване от брак". Минава се през "технотест" и с полученият протокол - в КАТ.

Март 02, 2018, 12:52:52
Отговор #336

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Ето от сайта на Технотест цитат по върпоса:

....."ако ППС се води бракувано, няма възможност за възстановяване в движение. Ако действително се води снето от отчет, можте да се обърнете към колегите на тел. 02/9739182 за информация."

...."ако в талонът на автомобила е записано „Снет от отчет поради съхранение в частен имот“ или „Износ в чужбина с цел продажба“ може, ако е бракуван, както сте написали, то не – няма вариант за връщането му в движение, независимо от щетата и актуалното му състояние. "

http://technotest.bg/6-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%81%D1%82/

Март 02, 2018, 13:15:34
Отговор #337

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Аз вьрнах на пьтя бракуван мотор с документ от Технотекс'.......................

Март 02, 2018, 14:30:01
Отговор #338

Неактивен 5 GTT

  • Публикации: 156
Страници поред колегите пишат, как са регистрирали бракувани МПС, а тоя линк по-горе ме хвърли в оркестъра...

Март 02, 2018, 15:58:06
Отговор #339

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ами от прочетеното заключавам, че има някаква разлика в понятията "бракувано МПС" и "снето от отчет МПС", на която ми убягва същината й. Вероятно бракувано означава, ако е с получена бележка от вторични за разкомплектоване, тогава МПС-то вече се води несъществуващо като цяло и само двигателя му, придружен с продупчения талон и договор за продажба може да се използва за вграждане в друго МПС. Ако е само снето от отчет за съхранение в частен имот, тогава може да се върне на пътя. От друга страна, както са отговорили на един колега с Балканче 50, явно може да се регистрира и вече бракувано, но само ако е закупено с фактура от вторични. Малко неясно е и има противоречия, но все пак са дали тел. за консултации, на който може да се получи повече инфо за всеки конкретен случай.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.