Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372535 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 02, 2018, 18:27:23
Отговор #340

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз вьрнах на пьтя бракуван мотор с документ от Технотекс'.......................
Ако е оня тукашния - една малка мастика да ти се прихване! ;D :))
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 02, 2018, 18:49:53
Отговор #341

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Прочетох отговорите на Технотест в горепосочения линк,най меко казано са некомпетентни като изказ.
Първо,понятия като "бракувано МПС" и "снето от отчет МПС" в нормативната уредба не съществуват.Не може да коментираш нещо на сайта си,което не съществува в правния мир.
Съгласно Наредба 1-45 от март 2000г. превозните средства не се бракуват и не се свалят от отчет.Прекратява им се регистрацията по искане на собственика,като хипотезите са четири:
1. съхраняване в частен имот,2. износ в чужбина,3. изплащане на тотална щета и 4. предаване за разкомлектоване.
Ако регистрацията е прекратена по първите две хипотези,може да се възстанови след преминаване на преглед в акредитирана лаборатория,Технотест или някоя друга.
Ако регистрацията е прекратена по третата и четвъртата хипотеза,не се възстановява.
Вместо да се чуди какво да прави,всеки това би могъл да го прочете в наредбата.
За прекратени регистрации преди 2000г. в КАТ имат вътрешни инструкции как да процедират,затова в този случай трябва всеки да се разбере на място,в съотвения отдел "Регистрация" по местоживеене.
Всичко друго е преливане от пусто в празно.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 02, 2018, 19:18:55
Отговор #342

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Всичко това звучи добре, но не обяснява казуса на човека, който уж можел да регистрира отново мотопед с фактура, издадена от вторични суровини - щом МПС-то е попаднало там означава според мен, че вече се води разкомплектовано, в което има противоречие.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 02, 2018, 19:52:42
Отговор #343

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Ако е оня тукашния - една малка мастика да ти се прихване! ;D :))
                                                                                                     НЕ СТАВА ВЪПРОС ЗА АВО-то-----А за един ИЖ-49-------ПОЛУЧИ СЕ ---защото просто ме съжалиха-А ВСЕКИ МОЖЕ ДА СИ МИСЛИ КАКВОТО СИ ИСКА.................................................................................

Март 02, 2018, 20:02:40
Отговор #344

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Всичко това звучи добре, но не обяснява казуса на човека, който уж можел да регистрира отново мотопед с фактура, издадена от вторични суровини - щом МПС-то е попаднало там означава според мен, че вече се води разкомплектовано, в което има противоречие.

Няма казус.Първо,човека не казва,че от КАТ са му казали да ходи в Технотест,може да му го е казал някой от пейката пред блока например,където играят карти и надуват бузите.И второ,човека казва,че го е взел от вторични,изобщо за документи и фактури не споменава.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 02, 2018, 20:25:45
Отговор #345

Неактивен Роби

  • Публикации: 90
С такъв документ на който пишеше СПРЯНО ОТ ДВИЖЕНИЕ И СВАЛЕНО ОТ ОТЧЕТ без никакъв проблем си регистрирах БМВ то , нямах нито номера нито талон . Бях направил сама нотариален договор за покупка но не съм сигурен дали беше нежен .

Март 03, 2018, 01:06:38
Отговор #346

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Март 03, 2018, 23:04:39
Отговор #347

Неактивен VANZ

  • Публикации: 41
Нещата са доста относителни и зависи от съответния  КАТ.На мен два пъти ми казаха  "НЕ СТАВА ", но след цитиране на някои наредби нещата се получиха.



Март 18, 2018, 17:00:27
Отговор #348

Неактивен [email protected]

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте колеги,моето положение е следното.Газ 24 1979 имам копие от талона и някакъв документ от КАТ от 2003,но през 2004 има ударен печат бракуван.Колата ми е готова остава само регистрация.Сега какво следва преди технотеста.Колата се е водила на дядо ми сега как да я заведа на мое име.Благодаря предвярително

Март 31, 2018, 18:51:38
Отговор #349

Неактивен Юлиян

  • Публикации: 32
Търся нотариус да прехвърли една кола, ако е възможно без съгласието на наследници, от тези дето прехвърлят коли без платени данъци.
Собственичката по талон е на лице, но колата е придобита по време на брак, и навсякъде ми искат наследниците да са там, а жената не може   
да ги намери. Помагайте, съобщения на лично.