Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372259 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 08, 2018, 12:52:34
Отговор #360

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Колеги необходима ми е вашата помощ. Закупих купе на автомобил без никакви документи. В последствие закупих и регистрация (голям и малък талон с табелката за рамата продупчини от кат Хасково) . По думите на човека от който купих регистрацията , колата е бракувана за съхранение в частен имот , но няма налична тази декларация. В талона е отбелязано без номер на двигателя. Нямам нотариално заверен договор , а такъв написан на ръка .Аз съм от Пловдив. Въпросите  са ми следните:
1.Какъв е пътя да върна колата в движение?
2. Мога ли да я регистрирам с двигател от друга марка авомобил с по голяма кубатура, ако му изтрия номера на двигателя?
3. От КАТ пловдив ще изискват  Декларацията за съхранение в частен имот. По служебен път ли ще я искат от КАТ Хасково или аз или стария собственик ще трябва да си я търсим? Дали не е по добре той да поиска справка за декларацията от кат Хасково ?
3. Моето купе и син цвят , а в талона е червен. Ще трябва ли да я боядисам червена?
4. Да го помоля ли за генерално пълномощно или няма смисъл?

Купето е Ланчиа Делта 1.6 ГТ 90 коня.  , а двигателя е от фиат купе 2.0 турбо.

Юли 18, 2018, 21:49:24
Отговор #361

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Колеги някой ще помогне ли?

Юли 18, 2018, 22:26:24
Отговор #362

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Само за две от точките мога да спомена: смениш ли мотора - хеле пък от друга марка!! - ще имаш огромни проблеми с КАТ. Същото се отнася и ако представиш купе не просто с друг цвят, а дори и със следи от друг цвят някъде по него. Въобще не е шега работа.

Юли 18, 2018, 23:40:22
Отговор #363

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Теодор,моторът му е най-малкия проблем.Ако е 4 цил.турбо от Фиат Купе,същият (долу-горе) двигател има в Делта.Ако в документите пише:без номер и желязото в коша също няма номер проблемът е маловажен.
Само че:
В последствие закупих и регистрация (голям и малък талон с табелката за рамата продупчини от кат Хасково) .
Ей тука се стъпва по тънък лед.... C:-) и не съм сигурен,че това трябва да се дискутира в публичното пространство.....
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Юли 21, 2018, 17:08:25
Отговор #364

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Мерси за препоръките. Ще се радвам някой запознат с моя казус да ми пише на лично за съвети. Намерих и 4х4 от темпра за проекта. Ще го купя , но искам да съм сигурен как трябва да постъпя правилно за регистрирането . Благодаря!!

Юли 27, 2018, 23:43:54
Отговор #365

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
При всички положения трябва да минаваш Технотест. Разбери се първо с тях.

Юли 28, 2018, 15:56:05
Отговор #366

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
При всички положения трябва да минаваш Технотест. Разбери се първо с тях.

Да това е ясно , но до колкото  знам технотеста гледат колата от към това дали е изправна

Юли 28, 2018, 19:12:15
Отговор #367

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Ако сте само с ръчно написан договор без заверка, ще трябва да водите собствениците на регистрацията с вас при  узаконяването за потвърждение което си е голяма заигравка и май е по добре да си изкарате пълномощно, но то пък е със срок на валидност една календарна година сам преценете кое е по добре за вас пълномощно или нотариално заверен договор.
РР Понятие като генерално пълномощно не съшествува! Всяко пълномощно трябва да е упоменато точно пред кого да пшолсужи и за какво! Пълномощното е безсрочно, но има към него набор от декларации които са със срок валидност от една календарна година  параграф 22!
« Последна редакция: Юли 28, 2018, 19:16:40 от rumen_spasov »

Юли 28, 2018, 21:37:07
Отговор #368

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Ако сте само с ръчно написан договор без заверка, ще трябва да водите собствениците на регистрацията с вас при  узаконяването за потвърждение което си е голяма заигравка и май е по добре да си изкарате пълномощно, но то пък е със срок на валидност една календарна година сам преценете кое е по добре за вас пълномощно или нотариално заверен договор.
РР Понятие като генерално пълномощно не съшествува! Всяко пълномощно трябва да е упоменато точно пред кого да пшолсужи и за какво! Пълномощното е безсрочно, но има към него набор от декларации които са със срок валидност от една календарна година  параграф 22!
Мерси за информацияра .

Август 15, 2018, 12:36:08
Отговор #369

Неактивен mihov

  • Публикации: 45
Здравейте, моля за помощ.
Проблема е следния, с мой приятел върнахме към живот един Рекорд от 67 към живот . . . собственичката на колата си е жива и здрава, талона е в кат. Сега вече проблема, от кат не искат да върнат талона за да може да минем през нотариус, който пък не иска да направи договор без талона. В същото време за да мине през кат, те изискват документ от представителство на марката който удостоверява че номера на рамата се намира само и единственно върху една нитована табелка . . . И сега вече баш проблема е че от Опел България отказват издаването на такова нещо, понеже нямали информация за толкова стари коли . . . даже един от хората с които говорих ми изтърси че нямало как да стане понеже на табелката пишело производител General Motors а не Опел . . . и аз почти припаднах
Давайте съвети и насоки за разрешаване на проблема