Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372387 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 29, 2018, 19:51:19
Отговор #410

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Шумозаглушителят няма нищо общо с катализатора ... така,че това е преценка на "вещите" лица от КАТ.
retrobs.com

Октомври 30, 2018, 19:17:19
Отговор #411

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Така , за колеги , които купуват бракуван автомобил за съхранение в частен имот , но със СПОМИНАЛ
се собственик .

И тук не се минава нотариус , но към двустранния договор м/у продавача и купувача се прилага
удостоверение за наследници.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 31, 2018, 18:10:31
Отговор #412

Неактивен Trabant/Balkan 50 fan

  • Публикации: 119
Шумозаглушителят няма нищо общо с катализатора ... така,че това е преценка на "вещите" лица от КАТ.
Всичко завърши както трябваше- днес минах през кат и ми върнаха талона.

Октомври 31, 2018, 23:28:49
Отговор #413

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Всичко завърши както трябваше- днес минах през кат и ми върнаха талона.

Ее, честито!
Както казват и в Бавария- Енде Гут, алес Гут!  O:-)

Януари 09, 2019, 20:50:35
Отговор #414

Неактивен misho_

  • Публикации: 12
Здравейте на всички!
Интересувам се от актуална информация за регистриране на автомобил с препратена регистрация.
Закупих една кола за донор, но в последствие реших да не я разглобявам, а ако има възможност да я регистрирам.
Автомобила е 1989г, закупих го с малък и голям надупчен талон и надпис: "ПРЕКР. РЕГИСТРАЦИЯ, ЧАСТЕН ИМОТ".
Направихме си договор със стария собственик, без заверка от нотариус, понеже смятах да използвам само двигателя.
Сега въпросът е възможна ли е повторна регистрация, след технотест, и трябва ли да заверим договора при нотариус?

Февруари 03, 2019, 22:04:43
Отговор #415

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Здравейте! Въпросът е дали с този талон и бележка мога да ми а технотест и в КАТ или е невъзможно?


0890192949 / 0887192949

Февруари 04, 2019, 00:27:52
Отговор #416

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
От 17.04.2008г. Нещо като декларация за съхранение в частен имот или че е предадено за разкомплектоване си мисля че  трябва да има...
Оттам би трябвало да стане ясно.
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Февруари 05, 2019, 16:41:48
Отговор #417

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Според жълтата бележйа, събитието се е случило през 2005та.
0890192949 / 0887192949

Февруари 05, 2019, 18:18:35
Отговор #418

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Според жълтата бележка 2005 год. автомобила е спрян от движение.(Върнат регистрационен  талон в КАТ.Регистрационните номера остават на автомобила.)                                                                             2008 год. снет от отчет в КАТ(бракуван)  върнати  регистрационни номера, при което се връща продупчен регистрационния талон на собственика и се отбелязва дата на събитието.                                  Дали и как може да се пусне в движение не съм сигурен.Въпросите за това най-добре към КАТ.               Предполагам че след като се мине технотест(изправен автомобил-работещи светлини, спирачки,чистачки,звуков сигнал,огледала,закрепена акумулаторна батерия,гуми, .........и т.н. , нормален външен вид без видими ръжди )ще може да се регистрира отново и да се пусне в движение. Пожелавам успех.                                 Поздрави.

Февруари 05, 2019, 18:30:35
Отговор #419

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150
Според жълтата бележка 2005 год. автомобила е спрян от движение.(Върнат регистрационен  талон в КАТ.Регистрационните номера остават на автомобила.)                                                                             2008 год. снет от отчет в КАТ(бракуван)  върнати  регистрационни номера, при което се връща продупчен регистрационния талон на собственика и се отбелязва дата на събитието.                                  Дали и как може да се пусне в движение не съм сигурен.Въпросите за това най-добре към КАТ.               Предполагам че след като се мине технотест(изправен автомобил-работещи светлини, спирачки,чистачки,звуков сигнал,огледала,закрепена акумулаторна батерия,гуми, .........и т.н. , нормален външен вид без видими ръжди )ще може да се регистрира отново и да се пусне в движение.Провери и сравни ако не си :Номер на рама и намер на двигател дали съвпадана автомобила и документите.                      Имам бележка от 02. 12 .2005 за спиране от движение на автомобил и по спомен тогава не се дължеше данък и много хора го направиха това. След това промениха закона и вече дори и спрян от движение се плаща данък в общината                                                                               
     Пожелавам успех.                                 Поздрави.