Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372177 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 23, 2019, 23:33:04
Отговор #450

Неактивен slikman

  • Публикации: 182
И аз да споделя как стана регистрацията на един стар Опел наскоро.
Оказва се, че Нотариуса не може да прехвърли автомобила на друго лице без Задължителната Гражданска Отговорност.
Застрахователя от своя страна не може (поне на мен така ми каза) да направи застраховка без големия талон.
И стария собственик отиде с автомобила на платформа в кат, издадоха му нови номера само с голям талон (защото малкия го дават когато автомобила е технически изправен) и пак при нотариуса за изповядване на сделка разбира се и данъка трябва да се плати до датата на сделката, напомниха ми че аз имам 10 дена за прехвърляне в нашия кат и данъчното.
После автомобила както е на платформата в нашия кат свериха номерата, издадоха ми нов голям талон и ми пожелаха по-скоро да дойда да я пусна в движение за да си получа малкия талон.
Дано да съм бил полезен
Peugeot 404 1,6 1962г.
Opel Kadett E 1,6 automatic 1992г.
Nissan Primera WP11 144 SR20DE CVT 1999г.
Nissan Micra K11 1.3i CVT 1999г.
Peugeot 404 1,6 1967г.

Юли 12, 2019, 21:25:57
Отговор #451

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Здравейте , имам една темпра 4х4 в движение и бих искал да я бракувам с опция след време да я пусна пак в движение - заради данъка. Каква е процедурата по бракуването и в последствие пускането?

Юли 13, 2019, 02:30:25
Отговор #452

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Напиши в google "временно спиране от движение"
и чети първите два линка

аз имам два подвъпроса на този.

1. Трябва ли да се ходи след това в общината, за да се уведоми ? За да спрат начисляването на данък.
2. Ако сте платили гражданска за цяла година, но продадете колата по средата не периода, ходите ли до застрахователя да си искате половината пари обратно ?

Благодаря

немец мръсен, бандит магистрален ...

Юли 13, 2019, 11:39:59
Отговор #453

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
На спряна кола от движение данъка и се плаща.
Никой няма да ти върне парите за гражданската. 

Юли 13, 2019, 17:24:20
Отговор #454

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Но. това не е редно !!! Възмутен съм

Мисля че и по двата въпроса трябва да се сезира КЗК или там как се казваше "защита на потребителите"
немец мръсен, бандит магистрален ...

Юли 13, 2019, 17:49:41
Отговор #455

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Гражданската е платена и си остава валидна, новият собственик си вади анекс с неговото име. Застраховката се прехвърля  заедно с колата. Ако това е толкова проблем за продавача, то той ще си калкулира остатъчната стойност от застраховката в цената, за която продава колата.

Юли 13, 2019, 21:41:18
Отговор #456

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Застраховката се прехвърля  заедно с колата.

продавача как да бъде сигурен че това ще се случи, за да предотврати някой друг да направи щета с неговата застраховка и това да доведе до увеличение на неговите полици в бъдеще ?

правилно би било застраховката да се спира и да бъде реимбурсиран от застрахователя
немец мръсен, бандит магистрален ...

Юли 13, 2019, 21:49:13
Отговор #457

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Застраховката, е издадена на конкретния автомобил, който продавача е продал, за което би трябвало да има нотариален договор. Тоест, той вече не е негова собственост. Купувача, има едноседмичен срок да преоформи застраховката на негово име, след този срок ако не го направи, застраховката се счита за невалидна.

Юли 21, 2019, 22:18:38
Отговор #458

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Здравейте , имам една темпра 4х4 в движение и бих искал да я бракувам с опция след време да я пусна пак в движение - заради данъка. Каква е процедурата по бракуването и в последствие пускането?


Процедурата е следната:
Отиваш с талоните и номерата в КАТ, попълваш заявление за прекратяване на регистрацията по искане на собственика и декларация че превозното средство ще се съхранява в часттен имот.Ще ти върнат големия талон продупчен и с надпис
 " Регистрацията прекратена, частен имот". Повече данък няма да плащаш.
При пускане след това, необходим е протокол от акредитирана лаборатория, например Технотест, и след това в КАТ с колата, протокола, гражданска и заявление за възстановяване на регистрацията.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юли 21, 2019, 23:42:03
Отговор #459

Неактивен qwerty95

  • Публикации: 188
Освен ако данъкът не е над 100 лв на година, тия пари, които ще спестиш от данък за 10 години, ще ги дадеш накуп за технотест, ДАИ и КАТ, като я пускаш в движение, заедно с един голям куп нерви и време.