Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372366 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 05, 2019, 21:39:18
Отговор #480

Неактивен ВанкоБоев

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Имам усещане, че във всеки КАТ се работи по различен начин.... От личен опит, мога да кажа ,че при изгубен хартиен талон, се наложи смяна на номера, въпреки, че бяха от новите. Дали за да вземат пари, или просто от незнание - за това нямам представа. И други два случая с изгубен голям. Веднъж се налага смяна на номера, друг път не, но предупредиха, че при следваща загуба на който и да е от талоните, ще се наложи смяна и на номера...

Ноември 15, 2019, 01:42:05
Отговор #481

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Защо по света може, а у нас не може?

https://fakti.bg/avto/424372-razprodadoha-kolekcia-ot-135-koli-bez-dokumenti

Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Ноември 20, 2019, 21:29:22
Отговор #482

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
https://www.pariteni.bg/novini/danyci/kakvi-promeni-prieha-v-danychnite-zakoni-233190

"В Закона за местните данъци и такси /ЗМДТ/ се възстановява подаването на данъчна декларация за облагане с данък при безвъзмездно придобиване на имущества, различни от недвижими имоти, ограничени вещни права върху недвижими имоти и моторни превозни средства.

Служител на общинската администрация ще образува служебно партида за придобито по наследство превозно средство въз основа на данните, налични в общината и в регистъра на населението, в случай, че не е подадена декларация за притежавано превозно средство в законоустановения 6-месечен срок."
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Декември 09, 2019, 22:34:46
Отговор #483

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Малко свежа информация от мен.
РЕгистрирах миналата седмица автомобил с книжен стар талон от 1974г, бракуван през 2017та година. Договорът ми не беше нотариално заверен.
Технотестът струваше 330лв и ми тестваха само спирачките. Минах бързичко. В Кат минах също бързо. За там една ГО трябваше да направя и толкова. В КАТ тестваха спирачки, светлини, проверяваха окачване и луфт на секторна кутия. Регистрацията в КАт струваше около 42лв мисля.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Декември 09, 2019, 23:32:15
Отговор #484

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Цената на протокола от Технотест в тоя казус за след бракуване, до Дек 2018, е бил 280 лв, а допреди 2-3 години- 230 лв, а още преди това- 180 лв.
Видимо, почти всяка година го вдигат Теста с по неколко десетки лева, така да се компенсира инфлацията.  :))

Жоро, предполагам в твоя на ръка договор като продавач е вписан собственика по талон...
А дали някой тук има успешен опит да е регистрирал МПС пак след бракуване, но с вписано като продавач в незаверен договор, лице, което НЕ Е собственика по талон.

Питам, понеже в Наредбата за регистрациите 1-45, или каквато е там наречена, тоя въпрос за статуса спрямо данните в стария талон, на лицето реален физически продавач след бракуването, не ми се вижда уточнен.
« Последна редакция: Декември 09, 2019, 23:40:20 от USfan »

Декември 09, 2019, 23:43:21
Отговор #485

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Люси, талонът на автомобила (стария книжния) беше на едно име. Аз я купих от друг човек. Този втория човек ми даде нотариално заверен договор за покупко-продажба, но той така и никога не беше регистрирал колата.
Хубаво, че ме подсети за това нещо,  Люси.
Ако автомобилът е със стара регистрация той е автоматично свален от отчет. Ако искате да го купите най-добре да го бракувате. Защото ако не го бракувате ще трябва да му платите всички данъци + ще трябва да ходите на нотариус. А за бракуване не се искат платени данъци и за покупкопродажба не трябва нотариус. Пробвах го това 2 пъти тази година. Явно от гаранционния фонд за застраховките са напънали КАТ да облекчат условията за бракуване на автомобили, с цел намаляване на бройката на автомобили на отчет. Тъй като срещу всеки автомобил Европейския съюз иска ГО, а при нас няма как да те задължат да си правиш ГО на автомобил, който не караш. Затова и промениха закона за автоматичното снемане от отчет ако автомобилите са на жълти и черни табели.

Така, че в моя случай купуването "през един договор" мина, защото автомобилът беше бракуван.

Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Декември 10, 2019, 00:00:42
Отговор #486

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Малко встрни от темата, ама понеже Жорката повдигна неволно въпроса. ЕС, не може да ни иска на всяка кола застраховка, защото навън, тази застраховка не на колата, а на водача! Тук си ни работят на местна почва, с ЕС само се оправдават. Щото тук всеки от нас има по поне 2-3 коли, нашите дебелосерковци нямат далавера да си платиш само една гражданска, която по принцип трябва да е персонална, на водача!

Декември 10, 2019, 08:14:42
Отговор #487

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Люси, талонът на автомобила (стария книжния) беше на едно име. Аз я купих от друг човек. Този втория човек ми даде нотариално заверен договор за покупко-продажба, но той така и никога не беше регистрирал колата.
Хубаво, че ме подсети за това нещо,  Люси.
Ако автомобилът е със стара регистрация той е автоматично свален от отчет. Ако искате да го купите най-добре да го бракувате. Защото ако не го бракувате ще трябва да му платите всички данъци + ще трябва да ходите на нотариус. А за бракуване не се искат платени данъци и за покупкопродажба не трябва нотариус. Пробвах го това 2 пъти тази година. Явно от гаранционния фонд за застраховките са напънали КАТ да облекчат условията за бракуване на автомобили, с цел намаляване на бройката на автомобили на отчет. Тъй като срещу всеки автомобил Европейския съюз иска ГО, а при нас няма как да те задължат да си правиш ГО на автомобил, който не караш. Затова и промениха закона за автоматичното снемане от отчет ако автомобилите са на жълти и черни табели.

Жорка , ако автомобил с черна , жълта и бяла неевро регистрация е спрян от движение с ПОРТОКОЛ , няма проблем автоматично
получва нова регистрация. Ако няма такъв , тогава е снета от отчет , т.е бракувана.


РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 10, 2019, 08:50:57
Отговор #488

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Кире, мисля че не си прав. Има изменения от 2018та. Дивия Рекорд си беше с документи, с черни табели, без да е спиран от движение. Накараха го да мине технотест и казаха, че всички автомобили със стари табели автоматично са снети от отчет. Може да има някаква разлика ако автомобилът е спрян от движение с протокол както казваш ти.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Декември 10, 2019, 12:57:22
Отговор #489

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кире, мисля че не си прав. Има изменения от 2018та. Дивия Рекорд си беше с документи, с черни табели, без да е спиран от движение. Накараха го да мине технотест и казаха, че всички автомобили със стари табели автоматично са снети от отчет. Може да има някаква разлика ако автомобилът е спрян от движение с протокол както казваш ти.

Знам  Жорка  , приказвахме с Дидо . Аз също така докопах 1000 МБ на черни номера . Казвам на собственика , да
видим документите . Показа ми сивия талон .

- А така , казвам му аз ,а да видиш кво щи кажат в КАТ .
Отиваме в КАТ и лично начaлник регистрация му обясни гореописаното . Ако беше си я спрял служебно с портокол ( до 1991г се връщаше и едната рег табела) , няма да минаваш Технотест. Всички неспрени служебно от движение коли на стара регистрация
с вече със статус бракувани. Е могат да си минат Технотест де. :) 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987