Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372423 пъти)

0 Потребители и 23 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 19, 2020, 20:56:28
Отговор #510

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Да, за това говоря, но дали има разлика в договора за бракуван автомобил и договора за изряден документално автомобил?

Март 19, 2020, 21:09:39
Отговор #511

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
За бракуван автомобил на мен ми поискаха----1-договор с продавача-може да няма нотариална заверка но да е с личните данни на продавача-   

Хм, а договора на ръка, трябва ли да е от името на собственика вписан в бракувания талон, или може и друго произволно лице с данните си, да се впише като продавач в него...

Защото в много случаи, хората реално продаващи бракувани/отрегистрирани коли, не са въобще вписаните в талона на КАТ, там последни документални собственици.

Март 20, 2020, 02:01:46
Отговор #512

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Базата на КАТ, е достатъчно "дълбока" :D Преди масовата компютъризация, всичко беше в едни огромни тефтери, те се пазят, поне за 80-те години със сигурност, вадих такава информация преди около 2 години и тефтерите си бяха там. Друг е въпроса, че не им се занимава много с това.

Ха ха, сетих се нещо.
Преди да замина на Америка ми беше взет талона (карах с акт)
След 8 години се връщам в България отивам в КАТ Дупница и викам трябва ми дубликат ала-бала, карах с акт но заминах, трябва ми талон.
Жената на гишето придърпа една кутия от обуща, почна да рови в нея, и много бързо ми намери талона, оня същия от преди 8 години там си седи.
Викам ОК ще плащам ли сега глобата ? Тя вика не, глобата ти е изгубила давност.
Баси, яко се втрещих !!!
немец мръсен, бандит магистрален ...

Март 20, 2020, 02:07:04
Отговор #513

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Хм, а договора на ръка, трябва ли да е от името на собственика вписан в бракувания талон, или може и друго произволно лице с данните си, да се впише като продавач в него...

Защото в много случаи, хората реално продаващи бракувани/отрегистрирани коли, не са въобще вписаните в талона на КАТ, там последни документални собственици.

естествено че трябва,
или поне още един договор да представиш, между собственика по талон, и твоя продавач.

по-принцип в Америка приносителя на големия талон притежава колата и без договор, но тези талони на са ламинирани и има място са подпис,
тоест продавача си слага парафа на големия талон, и после приносителя му, независимо кой е (дори без договор) може да регистрира колата
« Последна редакция: Март 20, 2020, 02:10:49 от Bogi »
немец мръсен, бандит магистрален ...

Март 20, 2020, 02:18:09
Отговор #514

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Дали има някъде из нета бланка, която да изтегля и разпечатам, за да може направо да попълним данните и да ударим по един подпис и да прибирам колата?! Търсих, но излиза само бланка за кола с регистрационен номер!

Дори и да намериш бланка, знай че саморъчно написания договор от продавача е за предпочитане,
задължително да включва VIN на колата, и лични данни на продавача, като номер на ЛК,
немец мръсен, бандит магистрален ...

Април 02, 2020, 20:55:28
Отговор #515

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Колеги, извинявам се, че съм толкова подробен, но бихте ли ми казали, каква задължителна информация трябва да съдържа договорът при положение, че колата е спряна от движение а талоните били в КАТ? Очаквам тези дни да ми я докарат и ще отворя тема с реставрацията на колата!

Април 02, 2020, 20:59:03
Отговор #516

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Колеги, извинявам се, че съм толкова подробен, но бихте ли ми казали, каква задължителна информация трябва да съдържа договорът при положение, че колата е спряна от движение а талоните били в КАТ? Очаквам тези дни да ми я докарат и ще отворя тема с реставрацията на колата!
При това положение си с редовна регистрация и ще минеш и през нотариуса. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 02, 2020, 22:15:43
Отговор #517

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
След това трябва ли да се минава техно тест и собственикът ми каза, че не плащал данък до сега?!
 Малко странни ми се виждат нещата...

Април 02, 2020, 22:20:21
Отговор #518

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
След това трябва ли да се минава техно тест и собственикът ми каза, че не плащал данък до сега?!
 Малко странни ми се виждат нещата...
Е,при "спряна от движение" се плаща данък ... значи има задължения.
retrobs.com

Април 02, 2020, 23:44:06
Отговор #519

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Дали не може да се намери регистрация и просто да набия табелка?