Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372493 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 03, 2020, 00:00:34
Отговор #520

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Колега,не се занимавай с такива неща. Ако нямаш ясна идея, иди в съответния КАТ и просто питай как да процедираш, няма да те изядат  :). Решението, което ще ти предложат със сигурност не ще ти се види логично във висок процент от случаите,но с голяма сигурност ще бъде единственото възможно и ... Реално.
Аз съм минал по този път.
Другият вариант е да обобщиш с какво разполагаш и да ни покажеш , но каквото и да е то,кАналите на КАТ, в който и град да живееш, са неизбежни.
Данъците - също   :D

Април 03, 2020, 03:46:17
Отговор #521

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Аз от тия канали на КАТ най-много се притеснявам :) :)
Много са ми сложни...спосоцни са от най-елементарното нещо да направят сериозен проблем и да те връщат 1000 пъти...аз съм от Нова Загора и за да получа адекватна информация, трябва да отида до Сливен, а заради тази пандемия, не мога да мръдна от града...много тъпо...

Април 03, 2020, 08:12:09
Отговор #522

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Давността на данъците е 5 г. т.е. трябва да се платят само за последните 5. Но за по-старите трябва да се подава молба в данъчото за отпадане по давност. Това може да го направи лично старият собственик, ако е в наличност или самият ти, но само с нотариално заверено пълнощощно от него.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 03, 2020, 11:20:24
Отговор #523

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Е,при "спряна от движение" се плаща данък ... значи има задължения.

Чета препрочитам и недоумявам,
при спряна от движение се дължи данък !!!

Някой може ли да обясни ?
немец мръсен, бандит магистрален ...

Април 03, 2020, 12:21:54
Отговор #524

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Чета препрочитам и недоумявам,
при спряна от движение се дължи данък !!!

Някой може ли да обясни ?

Ами общините и районните НАП пълнят гуша, това е ясно...
Това решение влезе в сила от 2007 година насам, след влизането ни в Евросъюза.
Но това е по примера и на други страни там.
До 2007 год у нас при спиране от движение не се дължеше данък, но след това, само при отрегистриране няма данъци.

В Германия е почти същото, само че там никой не те кара да си връщаш номерата, като изтече техн. преглед на колата, и ако не си решил да я аб-мелдваш.
Като голям минус на отрегистрирането, извън и нуждата от каране с временни табели, и там, както и тук де, вече отдавна, не могат да седят на улицата коли не само без номера, но и без преглед.

Който иска да си обогати познанията за евро-бюрокрациите, може немската система за данъци, отрегистриране, и други неща, да я види тук, на страницата на Крафтфарцойг Бундес Амта във Фленсбург.
Тая тяхната система е основата на приетите и у нас след 2007 регистр. и отрегистрационни на МПС-та мерки и методи на НАП, КАТ-МВР, и Министерство на транспорта.

https://www.kba.de/DE/Home/home_node.html


Април 03, 2020, 21:34:23
Отговор #525

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
спиране от движение
отрегистриране

ОК, сега разбирам, но това поражда последващ въпрос.

какъв е смисъла от (спиране от движение) ?
кой, и с каква цел би го ползвал ?

Благодаря
немец мръсен, бандит магистрален ...

Април 04, 2020, 00:10:34
Отговор #526

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
ОК, сега разбирам, но това поражда последващ въпрос.
какъв е смисъла от (спиране от движение) ?
кой, и с каква цел би го ползвал ?
Благодаря

Измислили са му смисъл и на това нашите тиквеници от светия авто-триумвират на Мин. на Транспорта, МВР, и НАП.
Изсмукан от пръстите и йезуитски, и реално не е много важен, но е следен смисъла.

Според измененията в ЗДП, и там правилника за приложението му, след официално в КАТ спиране от движение на дадено МПС, вече НЕ Е необходимо на колата да и се прави задължителната по принцип /от няколко години, дори и при некарани коли, и такива седящи в частни имоти, също се дължи такава/ застраховка- Гражданска отговорност.

Не че глобяват автоматично, ако човек няма актуална ГО, и не кара съотв. кола де.
Общо взето, в БГ държавната и общинска бюрокрация си е застинала във времето на социализма, даже още по-зле.
Тогава поне такива ненужни глупости нямаше по отн. на регистр. режим на МПС-та.

Април 04, 2020, 00:32:14
Отговор #527

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
дори и при некарани коли, и такива седящи в частни имоти, също се дължи такава/ застраховка- Гражданска отговорност.

Аз в момента нямам "гражданска", като си дойда в България Август ще направя за месец, и чао до догодина.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Април 09, 2020, 22:23:57
Отговор #528

Неактивен Ivanov_watchmaker

  • Публикации: 80
Колеги, човекът от който щях да купвам колата, ми каза, че като е ходил в КАТ са му казали, че били изгубени талоните и трябвало да се вкара колата в движение и тогава да се отиде с нея в КАТ и да и бъдат дадени номера. Как да действам от тук нататък?

Април 10, 2020, 09:18:12
Отговор #529

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Колега, задаваш въпроси, които са взаимоизключващи се. Щом колата е с регистрация, отивате с продавача при нотариус с талони или документ за собственост, издаден от КАТ.
Всичко друго е догадки, които водят към един тон резервни части и  вторичен метал.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.