Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 376084 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 23, 2020, 17:09:47
Отговор #540

Неактивен Bogi

  • Публикации: 740
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Как са ти влезли в гаража да ти залепят жълта лепенка ?
немец мръсен, бандит магистрален ...

Април 23, 2020, 17:16:19
Отговор #541

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Как са ти влезли в гаража да ти залепят жълта лепенка ?
Супер интересно , тука си виж и собствеността . Никаква , ама никаква
работа нямат общински служби по такива процедури в частен имот!
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 23, 2020, 17:25:26
Отговор #542

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Къде пише, че са му залепили лепенката в частния гараж ?
Доколкото разбирам, вероятно колата е била на общинска територия, за да са го залепили. И ако се прибере в частен имот, лепенката няма да има никакво значение.

Април 23, 2020, 18:00:02
Отговор #543

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
С бели съвременни номера е, последно каран 16та-17та година. На тротоара е спрян. Ясно е , че ще го махна, но ме обезпокои това, че такова УИМПС не може да се прибере в частен имот за СЪХРАНЕНИЕ ? Нищо не пише, ако се премести в частен имот с цел ремонт, който мисля, все още не е забранен в частен имот.

Април 23, 2020, 18:12:46
Отговор #544

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
С бели съвременни номера е, последно каран 16та-17та година. На тротоара е спрян. Ясно е , че ще го махна, но ме обезпокои това, че такова УИМПС не може да се прибере в частен имот за СЪХРАНЕНИЕ ? Нищо не пише, ако се премести в частен имот с цел ремонт, който мисля, все още не е забранен в частен имот.
Не може да се мести на ход или на буксир .... ако е на платформа или репатрак си го транспортираш където където искаш.Няма нужда да обясняваш,че е с цел ремонт.
retrobs.com

Април 23, 2020, 18:21:56
Отговор #545

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Щом е на бяла актуална еврорегистрация , общинските служители са в голяма грешка!

п.п. В Смолян бяха опитали да вдигнат спряно от движение МПС на жълти номера на спорна  (но впоследствие доказана не общинска
земя) . Собственика ги вдигна на балон! >:( >:( >:(
« Последна редакция: Април 23, 2020, 18:28:30 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 23, 2020, 19:09:13
Отговор #546

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Брей, тия болярските общинари били по-нахакани и от нашите шопски. :)) Бачкал съм около година в община и знам всичките им хватки на инспекторите. Тук в Сф жълтата лепенка-предизвестие дава срок от 3 месеца на собственика сам да премести колата си, преди те да се намесят. За да ти лепнат такава лепенка пък, условието е автомобилът да не е минавал 2 поредни години ГТП и да се намира на общински терен. Мислех, че тези разпоредби са на нациоално, а не на регионално ниво... а то май се оказва, че във всеки щат е различна бира. А това за гаража не го схванах, но ако наистина някой инспектор е влязъл без твое присъствие и разрешение в частна собственост, можеш спокойно да повдигнеш срещу тях дело за влизане с взлом в имота ти - това със сигурност важи като закон за цялата страна.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 23, 2020, 19:44:54
Отговор #547

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Здравейте, днес единия Москвич, "се сдоби" с жълта лепенка от Общината. В нея пише че  собственика ИУМПС (излязлото от употреба МПС) е длъжен в 3 дневен срок да го премести на общинската площадка за временно съхранение или в център за разкомплектоване . И че в 14дневен срок не бъде потърсено ще стане на вилици... Чета наредбата https://www.veliko-tarnovo.bg/bg/velikotarnovski-obshtinski-savet/naredbi-obshtinski-savet/naredba-za-opazvane-na-okolnata-sreda-na-teritoriyata-na-obshtina-veliko-tarnovo/  според нея ИУМПС не може да се съхранява и разкомплектова в частен имот ?  Едва ли не излиза, че трябва или аз да го хвърля или те ще го хвърлят ?! Данъка се плаща  редовно, няма преглед и застраховка .  Някой ако скоро се е сблъсквал с този проблем, нека да сподели какви са процедурите. Благодаря!

О, аз съм се сблъсквал редовно.
Митко е прав, срока по жълтата лепенка е 3 месеца, не 3 дена, поне в София е така.
И пак поне в София, обикновено пускаха и 10-20 дена срок след изтичане на трите месеца, преди колата да я вдигнат. От мин. година в София обаче общинарите са много бързи, и буквално до 1-2 часа след изтичане на конкретния час на точната дата по тримесечния срок, пращат паяк да я вдигне.

Така че бих посъветвал да не се чака крайния срок, а макс. 1 ден преди изтичането му по жълтата бележка, да се пренесе /с пътна помощ или на ход, зависи от наличието на ГрОтгврн, иначе акта за липса на преглед при хващане, не е голям/, някъде в друг квартал или частен имот, колата.
В София това е възможно за другия квартал.

Аз напр. съм местил мои коли некарани, от един квартал, дето им е сложена жълта лепенка, в друг квартал, докато и там сложат на същата кола, тяхна си жълта лепенка.
И след това местене от примерно 6 месеца до 1 година, обратно съм връщал колата в първия квартал с първата лепенка, хаха.
Където пък, отново след 2-3 до 5-6 месеца примерно, пак са ме засичали първите общинари, на еже-сезонните им проверки, и са ми слагали нова актуална 3-месечна лепенка.

Играта на котка и мишка с общината, на мен лично ми е забавна.  :))
Но бих я препоръчал само при хладни нерви, рисков манталитет, и задължително и документите на МПС-то да са изрядни /за да има човек право после да я вземе от паркинга наказателния/.
И не на последно място, при изгубване на връткането на тая рулетка ) трябва да се имат за излишни 150-250 кинта за общинския паяк, престоя на наказатл. паркинг, и евентуалния акт за изоставено МПС, дето ще фраснат общината, и ще го пратят по адрес на собственика по талон.

Април 23, 2020, 22:15:11
Отговор #548

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Ето я бележката


Април 23, 2020, 22:20:07
Отговор #549

Неактивен Bogi

  • Публикации: 740
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Мисля че имаш пре достатъчно време да си го вкараш спокойно в двора.
немец мръсен, бандит магистрален ...