Автор Тема: Бракуване и пускане в движение на автомобили  (Прочетена 372349 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 26, 2014, 22:56:00
Отговор #180

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
http://www.kat.mvr.bg/RegDoc.htm
Цитат
Необходими документи за регистрация на превозно средство с регистрация в държава извън ЕС, ЕИП или Конфедерация Швейцария

 

        За първоначална регистрация на превозно средство с валидна регистрация в държава извън ЕС, ЕИП или Конфедерация Швейцария собственикът представя:

 

1.           Писмено заявление за регистрация, издадено по служебен път - издава се на гишета от 54 до 64;

2.           За ПС, за които към датата на тяхното производство са били в сила изискванията за пълно европейско одобряване на тип ПС - доказателство за валидно към датата на тяхното производство ЕО одобряване на типа;

3.           За ПС, за които към датата на тяхното производство не са били в сила изискванията за пълно европейско одобряване на тип ПС - удостоверение за индивидуално одобряване, издадено по реда на наредбата по чл. 146, ал. 1 ЗДвП /Наредба Н-3 на МТИТС/;

4.           Документи за придобиване на собствеността с данни за идентификация на превозното средство;

5.           Декларация за придобиване на собствеността;

6.           Чуждестранните регистрационни документи;

7.           Митнически документ за оформен внос, когато превозното средство се внася от държава извън ЕС;

8.           Документ за самоличност - за физическите лица; единен идентификационен код - за стопанските субекти, а за тези, които не притежават ЕИК - документ за създаване и за код БУЛСТАТ;

9.           Документ за сключена застраховка "Гражданска отговорност" и двустранен констативен протокол за ПТП;

10.      Табелите с регистрационен номер, ако са ползвани такива;

11.      Документи за платена продуктова такса за МПС от категориите L2, L4, L5, L5e, М1 и N1.

12.      Превозното средство за идентификация, преглед за техническа изправност и окомплектоване;

13.      Свидетелство за регистрация се получава на гишета 51, 52, 53;

 

ЗАБЕЛЕЖКА: Когато за ПС не може да се представи доказателство за валидно към датата на тяхното производство ЕО одобряване на типа, се представя удостоверение за индивидуално одобряване, издадено по реда на наредбата по чл. 146, ал. 1 ЗДвП /Наредба Н-3 на МТИТС/.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 11, 2014, 21:25:21
Отговор #181

Неактивен Ябълка

  • Публикации: 30
  • The Orange Garage
Здравейте колеги! Имам питанка - кола с черните номера при пускане в движение, къде минава преглед?
Страницата ми във
фейсбук ----> https://www.facebook.com/The-Orange-Garage-509238425848191/

Ноември 12, 2014, 10:15:10
Отговор #182

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Здравейте колеги! Имам питанка - кола с черните номера при пускане в движение, къде минава преглед?

В КАТ ;)

Декември 03, 2014, 09:43:17
Отговор #183

Неактивен Djeronimo

  • Публикации: 14
Здзравейте колеги... Искам да питам- дали знаете какви документи са ми нужни за регистрация на автомобил , който не е бил бракуван и не е бил спрян от движение.Просто смених двигателя с по маломощтен. Технотест трябва ли да посещавам или директно в кат ?

Декември 03, 2014, 17:11:48
Отговор #184

Неактивен Ябълка

  • Публикации: 30
  • The Orange Garage
Колеги, да Ви попитам, някой знае ли каква е таксата за пускане в движение която се плаща след като се напечата заявлението за пускане в движение?
Страницата ми във
фейсбук ----> https://www.facebook.com/The-Orange-Garage-509238425848191/

Декември 20, 2014, 14:18:05
Отговор #185

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
http://kat.mvr.bg/Polezna_informacia/tarifa4.htm

Раздел V
Такси по Закона за движението по пътищата
..................
Тук трябва да има инфо,колега.
Но дори и да не го намериш,не се безпокой - париците ти ще ги вземат,метър няма да минеш.

Декември 22, 2014, 16:01:50
Отговор #186

Неактивен Стаменов

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Колеги, гледам че тука има кой да даде съвет по въпроса ми.
Знам че по принцип проблемът тук е - как да се узакони някаква покупка, но на мен проблема ми е от обратната страна. Има ли някой идея какво се прави с кола, която де-факто не съществува, но в КАТ и общината ми се води и продължават да ми се трупат данъци. Предполагам, досещате се че някога просто е продадена без нотариално прехвърляне, като към момента имам само голям талон (което все пак е нещо де). Почти 100% съм убеден, че колата не съществува, като номерата не са налице и няма как да ги открия. Сега, няма да навлизам в подробности кое ме е накарало да я продам така, на какви хора и т.н. Знам, че си имам вина да съм в това положение.
Единствения вариант, който ми идва на ум е да се пише откр@дн@т@ - но тука вече не знам каква е процедурата и дали не съществува вариант да си навредя още повече и най-вече дали и след колко време ще ми се свали от отчет?

Декември 23, 2014, 02:15:05
Отговор #187

Неактивен marabunta

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Здравейте колеги, търся съвет и помощ относно регистрация на автомобил, внос от Германия. Колата е спряна от движение през 1996г и в последствие свалена от отчет. Тогава е иззет малкия талон и затова е наличен само големия. Номера няма. Успяхме да вземем удостоверение за благонадежност от съответната служба в Германия, от който е видно, че автомобила може пак да се регистрира. Други документи не са налични. В софийския КАТ твърдо не става. Като коне с капаци са...искат малкия талон и това е. Ползвани са...известни познанства, но пак без резултат. Общото мнение е че, в някой КАТ в страната може и да стане. Ако има някой ,които може да помогне, то моля да пише тук или на лично. Ето така изглежда удостоверението в превод:




Декември 23, 2014, 07:52:14
Отговор #188

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колеги, гледам че тука има кой да даде съвет по въпроса ми.
Знам че по принцип проблемът тук е - как да се узакони някаква покупка, но на мен проблема ми е от обратната страна. Има ли някой идея какво се прави с кола, която де-факто не съществува, но в КАТ и общината ми се води и продължават да ми се трупат данъци. Предполагам, досещате се че някога просто е продадена без нотариално прехвърляне, като към момента имам само голям талон (което все пак е нещо де). Почти 100% съм убеден, че колата не съществува, като номерата не са налице и няма как да ги открия. Сега, няма да навлизам в подробности кое ме е накарало да я продам така, на какви хора и т.н. Знам, че си имам вина да съм в това положение.
Единствения вариант, който ми идва на ум е да се пише откр@дн@т@ - но тука вече не знам каква е процедурата и дали не съществува вариант да си навредя още повече и най-вече дали и след колко време ще ми се свали от отчет?
Бракуването е лесно.Отиваш в КАТ  и казваш ,че си загубил номерата и попълваш декларация и си готов.По добре не опитвай номера с кражбата,че , ще стане сложно. Дотук е лесното.Трудното е ,че , ще трябва да си платиш данъците на колата минимум 5 години назад с лихвите. Повече не се прави на велик и да раздаваш коли с пълномощно.Кой ли не го е правил и винаги после страдаме. :).

Декември 23, 2014, 11:11:02
Отговор #189

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Бракуването е лесно.Отиваш в КАТ  и казваш ,че си загубил номерата и попълваш декларация и си готов.
................... да раздаваш коли с пълномощно.Кой ли не го е правил и винаги после страдаме. :).

По отношение на бракуването аз отново ще добавя малко сухи правила:

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА БРАКУВАНЕ НА МПС
1. Заявление за регистрация/ за фирми с печат на фирмата/
2. Протокол за брак
3. Регистрационните табели на МПС
4. Регистрационното свидетелство на автомобила
5. Личен паспорт на собственика или упълномощеното лице с нотариално заверено пълномощно /за фирми:пълномощно с печат и изх. №, копие от “Булстат” /
6. Собственика декларира писмено какво е състоянието на автомобила и къде се намира.

http://www.kat.mvr.bg/
Секция: Информация за регистрация и промяна в регистрацията на ПС
.............................................................
По отношение на продажбата с пълномощно - аз щях да добавя същото,Румен ме е изпреварил.
Тази практика е порочна , зловещо вредна и трябва да се забрани категорично, според мен.
Аз в подобни случаи винаги съм давал за пример покупката на моя Рекорд - беше продаден с пълномощно. Отне ми около 1 месец и то с известни връзки да открия реалния собственик. Комичното в моя случай беше,че човекът живееше точно през един блок от мен,без да подозирам.