Автор Тема: Фолксваген Фест 2018 - 17.03.2018 Интер Експо София  (Прочетена 5103 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 19, 2018, 20:26:34
Отговор #10

Неактивен valve86

  • Публикации: 98
Защото Шкода, също е към Фолксваген.
Един автомобил, може да донесе много: емоции, спомени и носталгия, независимо как изглежда. Важното е да се радваме, на това което имаме и да го ценим.

Март 19, 2018, 20:55:39
Отговор #11

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Защото Шкода, също е към Фолксваген.

Да, така е, но колегата принципно е прав с въпроса.
Това и с Шкодите да идват /нищо против марката и знаменателните и интересни, и сегашни, и най-вече минали модели/, е вече Фолц тюрлю гювеч, с БГ приготвяне, но с непоследователен избор на съставки.

Имам предвид, че ако ще се канят и дъщерни марки на концерна ВАГ, то къде е тогава Сеат?
А и като ще има изложени премиумни ВАГ марки като Порше /ок, те вече от 5 години не са независими, и акционерно са мажоритарно под шапката на ВАГ/ то тогава къде са Бентли и Ламборджини, дето също са у ВАГ?
То и не в БГ да няма и Ламбота и Фаетон-Бентлита.
Така че пускат ли 911-ки и Шкода, поне някое старо Галардо за асортимент можеха да привлекат.

Март 19, 2018, 21:06:05
Отговор #12

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Поршетата нямат място там и според мен, някак си принизяване на марката се получава. Поне аз така го разбирам. Не, че и на Шкодите мястото им е там, ама това е друга тема.

Март 20, 2018, 07:22:13
Отговор #13

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1169
Поршетата нямат място там и според мен, някак си принизяване на марката се получава. Поне аз така го разбирам. Не, че и на Шкодите мястото им е там, ама това е друга тема.

Адаш, по скромното ми мнение глобализацията започва да я принизява тази марка (Порше). И същата тази глоблазация скоро може да докара и някоя Тесла на подобни фестове, щото госдподин Мъск е мажоритарен собственик еди си къде. Иначе няма лошо да има и Поршета, но примерно 356 до перфектни Сплитове и Овали. 

Март 20, 2018, 10:08:46
Отговор #14

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Ако изложат Супърб или Кодиак, може би вече има логика,макар,че за мен лично, ако ще се прави фест на дадена марка, то не трябва да се смесват с други, само и само , за да се запълни залата .След 10-20 години ако ВАГ продадат Шкода на Пежо например, тия коли вече на Пежо събори ли ще участват? В годинитие , в които чехите са произвеждали тези автомобили , моделите не са имали нищо общо с ФВ, по-адекватно,си мисля, би стоял дори един Вартбург 1.3.Споделям лично мнение, но съм съгласен,че се заформя един тюрлю гювеч и събитието губи смисълa си.
« Последна редакция: Март 20, 2018, 10:12:58 от Yuri »

Март 20, 2018, 11:08:14
Отговор #15

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Да не говорим за това, колко по-стара марка е Шкода от Фолксваген!

Март 20, 2018, 11:16:54
Отговор #16

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
И аз мисля, че на подобни изложения следва да присъстват само автомобили, които са произведени от ВАГ. Като са купили Шкода да не са им купили и историята? Въпрос на организация предполагам. Така ще съберат повече зрители, но аз ако бях дрът шкодаджия едва ли щяхте да ме видите там.
we all have wings, but some of us don't know why

Март 20, 2018, 13:00:13
Отговор #17

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Прави сте за старите Шкоди. Мнението ми съвпада с вашето. Казвал съм го и в Шкода клуб, /когато бе отправена покана за участие на марката в първия фест/, че Шкоди преди ВАГ нямат място там по ред причини! И всяка следваща покана лично към мен за участие съм я отказвал.
В крайна сметка, Участвах с моята 120ка преди две години. :-[
 Това беше от уважение към моите приятели от Шкода клуб. Бяха много настоятелни и направих компромис.

Да не говорим за това, колко по-стара марка е Шкода от Фолксваген!


Така е.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Март 20, 2018, 13:07:50
Отговор #18

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Имам Фелиция за целта , оттам започва VAG летоброенето за марката. ;D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Март 20, 2018, 14:54:38
Отговор #19

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
По същата причина и аз не участвам... по изключение само на първия фест, когато никой от Шкода клуба /тогава все още единен/ не откликна на поканата, та реших все пак да отсрамя марката с жълтата ми 110R. Иначе е уникално изложението за у нас, затова гледам всяка година да го посетя и да се порадвам. Виж на VW събора на Дракона бих отишъл ако ме поканят като гост да покарам на пистата, миналата година обаче съвпадна с друго ретро мероприятие, та не успях...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.