Автор Тема: Търся сервиз за реставрация на задномоторни шкоди - 105/120  (Прочетена 10432 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 21, 2018, 09:41:40
Отговор #10

Неактивен генерал

  • Публикации: 180
На моята шкода Симо и още един негов помощник ми направиха основен ремонт на двигателя и останах доволен. Както казваше той - при маймуните се намирам /Зоопарка/. НО - скоро минавах оттам и не видях следи от сервизчето му.. Дано да съм се объркал...

Март 21, 2018, 09:52:16
Отговор #11

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Задължително трябва да е с кръглия фар. Носталгия, първата кола в която се возих през живота си. Иначе тази с допълнителните халогени май я помня на обява но изчезна. Още ли се продава?
Не те знам, колко сериозно търсиш да си купиш Шкода, но тази обява, която ти е пратил Момчил, е може би последен шанс да си купиш нещо истинско! Докато си търсиш кръгли фарове, ще изтървеш питомното, за да гониш дивото! Не знам дали осъзнаваш, но това, може би е последната читава Шкода в България, на НОРМАЛНА цена! Щото има една за 10 000 евро :D Без да съм фен на Шкода, ако имаше къде да я прибера, аз лично бих я купил!

Март 21, 2018, 10:08:56
Отговор #12

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Да, старото сервизче е ликвидирано, както и камарата Шкоди в едно странично празно място, както и на улицата. Сега е пак на същата улица, ама по-близо до задния вход на зоопарка, от съшата страна. Минавах преди няколко седмици и май мернах Шкода от търсения вариант с верикалния стоп.
Но при всички положения там колите са навън. Ако ги е била голямата градушка, са тотал.
Така в квартала се унищожи супер запазена 120Л от първите японки -83/84г. с облия фар. Шкодата е от ламарина като вестник и буквално беше надупчена. Тоест влиза в хипотезата цялостен тенекеджийски и бояджийски ремонт, който както и да го смяташ е минимум 5000 лева. Не в София, а където и да е. Особено ако както обикновено са изгнили предните дъна (в Шкода 105/120 редовно протичат глупаво направените маркучи за оттичане на зоната под чистачките). Изгнива покрай праговете. Добави си вечно изгнилите отвътре навън врати под предните ключалки и по фалцовете...
Иначе има находки - последно намерих и възстанових за моя приятел Доктора, лека му пръст, ВАЗ 21011 на 47000км. Без точица ръжда, иначе поочукана от четирите края и бракувана - една дама си я държеше от нова в гараж в кв. Иван Вазов. Такава кола лесно се прави. Пак дойде на няколко хиляди тотал, но е правена само външно, което пак не е евтино, но е в порядъка на 2-2 и нещо хиляди с новите хромове - там брони, решетки, стопове, мигачи, уплътнения. Нови гуми, някоя и друга спирачна помпа, обслужване на мотора и газ. Вътре салона без точка забележка. Нито една кръпка по купето.
Помисли си пак за бялата старозагорска - на 21000км, няма да се боядисва, няма да се пипа. Нови бензинова и водна помпа, промивка, нов антифриз, термостат, гарнитурки, прочистване на резервоар и карбуратор, някой друг маркуч. 4 нови гуми на нови джанти, старите за атракция да си седят в гаража. Маншони на полуоските. Амортисьори 4 броя. И това е - готова Шкода за под 4000 реални със все прехвърляници, винетки. И то ако човека не свали от 3000 лв.
Както каза Боби - да си я правиш с бели ръкавици и с мерак да си се возиш. Вътре сигурно мирише на ново. Вратите се затварят с онова "шлинг", дето всички шкодаджии го знаем.


Март 21, 2018, 10:50:15
Отговор #13

Неактивен 105L

  • Публикации: 74
    • 105l_100s_1000mb
Не те знам, колко сериозно търсиш да си купиш Шкода, но тази обява, която ти е пратил Момчил, е може би последен шанс да си купиш нещо истинско! Докато си търсиш кръгли фарове, ще изтървеш питомното, за да гониш дивото! Не знам дали осъзнаваш, но това, може би е последната читава Шкода в България, на НОРМАЛНА цена! Щото има една за 10 000 евро :D Без да съм фен на Шкода, ако имаше къде да я прибера, аз лично бих я купил!
Разбирам те колега, личи и че е в топ състояние и цената наистина е супер. Но няма смисъл да ме навивате за нея след като аз нямам никакъв интерес към този модел. Идеята не е просто да си купя накаква шкода само заради състоянието. Благодаря все пак.

Март 21, 2018, 10:59:17
Отговор #14

Неактивен 105L

  • Публикации: 74
    • 105l_100s_1000mb
Да, старото сервизче е ликвидирано, както и камарата Шкоди в едно странично празно място, както и на улицата. Сега е пак на същата улица, ама по-близо до задния вход на зоопарка, от съшата страна. Минавах преди няколко седмици и май мернах Шкода от търсения вариант с верикалния стоп.
Но при всички положения там колите са навън. Ако ги е била голямата градушка, са тотал.
Така в квартала се унищожи супер запазена 120Л от първите японки -83/84г. с облия фар. Шкодата е от ламарина като вестник и буквално беше надупчена. Тоест влиза в хипотезата цялостен тенекеджийски и бояджийски ремонт, който както и да го смяташ е минимум 5000 лева. Не в София, а където и да е. Особено ако както обикновено са изгнили предните дъна (в Шкода 105/120 редовно протичат глупаво направените маркучи за оттичане на зоната под чистачките). Изгнива покрай праговете. Добави си вечно изгнилите отвътре навън врати под предните ключалки и по фалцовете...
Иначе има находки - последно намерих и възстанових за моя приятел Доктора, лека му пръст, ВАЗ 21011 на 47000км. Без точица ръжда, иначе поочукана от четирите края и бракувана - една дама си я държеше от нова в гараж в кв. Иван Вазов. Такава кола лесно се прави. Пак дойде на няколко хиляди тотал, но е правена само външно, което пак не е евтино, но е в порядъка на 2-2 и нещо хиляди с новите хромове - там брони, решетки, стопове, мигачи, уплътнения. Нови гуми, някоя и друга спирачна помпа, обслужване на мотора и газ. Вътре салона без точка забележка. Нито една кръпка по купето.
Помисли си пак за бялата старозагорска - на 21000км, няма да се боядисва, няма да се пипа. Нови бензинова и водна помпа, промивка, нов антифриз, термостат, гарнитурки, прочистване на резервоар и карбуратор, някой друг маркуч. 4 нови гуми на нови джанти, старите за атракция да си седят в гаража. Маншони на полуоските. Амортисьори 4 броя. И това е - готова Шкода за под 4000 реални със все прехвърляници, винетки. И то ако човека не свали от 3000 лв.
Както каза Боби - да си я правиш с бели ръкавици и с мерак да си се возиш. Вътре сигурно мирише на ново. Вратите се затварят с онова "шлинг", дето всички шкодаджии го знаем.
Понеже съм от Варна явно ще трябва да прескоча до София за въпросния Симо. Но ако може някакъв телефон негов да ми оставите, за да не се разкарвам напразно, ако няма това което търся.

Март 21, 2018, 11:27:23
Отговор #15

Неактивен 105L

  • Публикации: 74
    • 105l_100s_1000mb



Това е колата която ме провокира да започна темата.Първоначално получих само първата снимка и си представих как това е находка пазена в гараж. После поисках още снимки от които бях разочарован. Това което знам за колата е, че не се е движила от 2005 и от информацията ви разбирам, че това е най големия проблем. Вижда се и ръжда по пода, огънат калник, мърляв салон. Хубавото е че е с редовни документи.Според вас струва ли си да ходя да я гледам? Цената и е 1000лв с възможност за коментар.

Март 21, 2018, 12:09:41
Отговор #16

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Тази кола е за скрап или за някой много закъсал човечец.
Боядисвана е - виж как се белее маркуча за обезвъздушаване на радиатора. Вътре е леш. Виж волана колко се е нацепил - колата явно е карана и е стояла и на слънце все някога.
Какво трябва да е видяла една кола, за да остане без тапицерия на пода? Явно са кърпили и мазали нещо.
1000 лева е нереална цена. Реална цена е 250 лева и да те почерпят. И имаш 10 бона за реставрация.

Аз лично ей тая, съм я зарязал:




50000км реален пробег, помня как баща ми я докара от Мототехника в края на 86г. Оригинални ламарини. Нови РБС (пак пуши). Прегрявана, сменявана е цилиндрова глава. Два пъти къса дясна полуоска. Седалките вътре са изгорели - баща ми го мързеше да ги покрие и те още 90-та година се бяха скапали. Боядисвана е веднъж, отвратително - има стечки и намацани уплътнения.

Тази пък беше на чичо ми, 120000км и скъсана биела (затова я и бракува).




Понеже не мога да смятам, и двете седят от 2011 зарязани в един двор.

Сега погледни обявата от Стара Загора за 3000 лева. Сравни я не с монтанската, че е съвсем зле, а с тия моите.

Март 21, 2018, 12:17:01
Отговор #17

Неактивен 105L

  • Публикации: 74
    • 105l_100s_1000mb
Благодаря, и аз си помислих че е пребоядисвана, но не бях сигурен.
Относно японките, схванах идеята и не мога да отрека че тази за 3000 е супер, но както вече казах модела не ме влече.
« Последна редакция: Март 21, 2018, 13:18:06 от dido1903 »

Март 21, 2018, 12:31:56
Отговор #18

Неактивен 105L

  • Публикации: 74
    • 105l_100s_1000mb

А с тази някой да знае какво се случва?

Март 21, 2018, 13:04:21
Отговор #19

Неактивен Иво Дългия

  • Публикации: 13
Колега,
Този форум го чета от чисто историческо любопитство (има много интересни истории за живота по време на соца и колите, карани тогава  :)), така че мнението ми със сигурност не е толкова адекватно колкото на хората, които си разбират от коли.
Израсъл съм на Шкода 120Л и тази марка и модел са ми на сърце, та от време на време проверявам какво е на пазара.
Преди няколко месеца в мобилето се продаваше Шкода 120Л на 7-8000 реални км. Не знам къде е седяла тази кола и доколко обявата беше реална, но изглеждаше като излязла от Мототехника вчера.
Цената ѝ беше, по спомен, около 5500 лева.
Казвам ти го само като инфо и ориентир. От време на време от някой забравен гараж излиза по някоя изненада  :D
Успех!