Автор Тема: Внос на кола от Сърбия  (Прочетена 1140 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 25, 2018, 12:49:04
Прочетена 1140 пъти

Неактивен vw-beetle

• /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Здравейте,искам да внеса кола от Сърбия.Какви документи ми трябват,за да прекарам колата през границата,плаща ли се мито,как става вноса и т.н.?
Колата няма регистрация така,че или трябва да я карам с репатрак или с транзитни номера?
И след това,за да мога да регистрирам колата в КАТ какви документи ще ми трябват.
Трябва ли да се минава през технотест и ако да колко ще струва?
Всяко важно нещо за което се сетите при внос от Сърбия ми пишете.
Благодаря ви предварително!

Март 25, 2018, 13:16:45
Отговор #1

Неактивен kaci

• Публикации: 488
При желание може да прочетете - https://www.carimport.bg  :)

Март 25, 2018, 16:01:52
Отговор #2

Неактивен победовод

• Публикации: 784

Колата няма регистрация така,че или трябва да я карам с репатрак или с транзитни номера?
И след това,за да мога да регистрирам колата в КАТ какви документи ще ми трябват.

За да регистрираш колата в КАТ,трябва да представиш документи за придобиване на собственоста с данни за идентификация на превозното срество.При положение ,че колата няма регистрация там,виж дали изобщо нещо ще можеш да вземеш като документи.Ако има някакви такива,с тях за разговори в съответния КАТ по местоживеене,не приказки по форуми и на улицата.Всичко други неща са незначителни подробности.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Март 25, 2018, 17:30:18
Отговор #3

Неактивен dido-donev

• Публикации: 30
Намираш кола.
Договора се заверява в съда, нямаха навремето нотариуси, на мен ми искаха трима със сръбски паспорти за свидетели.
Мисля че искат документ, че може да се изнася от нещо си в Белград.
Плащаш на фирма са ти подготви документи за износ.
Минаваш вътрешна митница.
Минаваш границата
На едни девойки вече в българска страна се плаща за митническа гаранция от граница до вътрешна митница.
Вадиш си еори номер и си плащаш мито и ддс вече във митницата където живееш.
Технотест около петстотин лева.
Стотина лева такса в автомобилната агенция, след месец със всички документи в кат.