Автомобили > Френски автомобили

Peugeot 404 1962 - началото

(1/12) > >>

slikman:
Здравейте, продържавам една мечта която седи под навеса в родната ми къща в Дебелец вече седемдесет години. То е като едно ново начало.
Колата я спасих от вторични суровини, едни хлапета я бяха купили от един дядо и я бяха оставили там. Случайно баща ми я видял и ми я показа. Веднага я взех и започна подготовка за реставрация, но винаги това НО. Аз съм военен и ме разпределиха в Шумен. Живота ме завъртя жена деца и вече дойде време и на пежака. Ще кача снимки, но изглеждат много отчайващи. Тепърва ми предстоят много неща, като първото е да я транспортирам до Шумен.
Колата е 1962г. на 50 и няколко хиляди км. 1,6 бензин със много интересни конструктивни решения, като заключването на вратите ( лостчетата трябва да са в горно положение за да е заключено) и др. Един колега от форума(Ивайло Радоев на когото специално благодаря) ми намери номера с документи за да я транспортирам до Шумен.
За самата регистрация ще пиша допълнително като стане.
За сега толкова, всяко развитие по темата ще е документирано тук.
Благодаря на колегите от форума които не ме отказаха,  а ме надъхаха още повече. Ще отбележа колегата от Куба tikin_404 и Ивайло който са една част от виновниците (другите да не се сърдят просто не може всички да се споделят). :)
Успех на всички които се захващат с невъзможни задачи заради удоволствието да покарат нещото създадено от тях. 😉

slikman:

slikman:



slikman:


dido1903:
Честито,колега! Успех с работата! Не разбрах това, че колата е стои "седемдесет" години, при положение, че е 62-а производство, но предполагам е от объркване.  :)
Иначе за транспортирането, щом имаш номера и документация от Радоев, трябва само да си намериш човек с платформа или колесар. Тук във форума има колеги, които предлагат тази услуга, ако не си намерил досега.
Аз не съм голям специалист по отношение на 404, въпреки че е една от любимите ми коли. Но,освен копчетата по вратите,по мой спомен и други работи французите са си направили наобратно или най-малкото странно. Лостчето за чистачките май, че беше отляво?
Иначе, твоята кола в частност е действително една от най-първите в производство - това се вижда по специфичното табло, корите на вратите. Наличието на шибидах мисля, че също не е често срещано изпълнение?
Интериорът изглежда уникално запазен.
Дано и ламарините в долната си част да са добре. Мисля, че бомбетата в коша бяха едно от слабите места.
Друг особен момент, който вече за щастие (тъй като има широко предлагане в наши дни) е предимно любопитен е, че маслото в диференциала е много особено - ако не греша на растителна основа и лилаво-розово на цвят. На френски e Huile de ricin.
Успех!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия