Автор Тема: Ретро рали шампионат 2018  (Прочетена 14925 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 20, 2018, 08:49:53
Прочетена 14925 пъти

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Първите състезания от Ретро рали шампионат 2018 наближават и това е темата, в която да зададете въпрос, да получите отговор и да коментирате резултати, класирания, контестации и други.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Април 21, 2018, 16:35:30
Отговор #1

Неактивен Neptun Motor Sport

  • Публикации: 14

Април 24, 2018, 01:16:59
Отговор #2

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
Календара изпревари правилника  :D   Но това е хубавата част на аматьорския спорт, по-малко правила, повече забавление.
Та ето го и него, максимално семпъл и надявам се ясен за всички участници. Другото хубаво при нас е, че той до голяма степен е отворен и могат да бъдат нанесени евентуални аргументирани промени. Най-конструктивната добавена от мен промяна е официалното отборно класиране и начина на точкуване на отборите в шампионата. Надявам се това да обедини екипажите на клубно ниво, да си помагат и състезават заедно и в крайна сметка да доведе повече адекватни участници в състезанията. Както и да даде мотивация на традиционните участници да стартират на повече състезания като отбор.
Убеден съм, че промените, макар и малки, ще помогнат за по-ясни,по-добре организирани и най-вече по-еднакви състезания.

Успех на всички участници и организатори в новия шампионат!

Април 24, 2018, 13:19:37
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Поздравления и от мен за подетата инициатива! Имам въпрос относно новосформирания клас съвременни автомобили, произведени след 1993 г. - резултатите им ще важат ли за генералното класиране? Според мен това донякъде би обезсмислило идеята и понятието за Класик рали, затова мисля че трябва да бъдат отделени от останалите в отделно класиране.
« Последна редакция: Април 24, 2018, 13:28:42 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 24, 2018, 13:48:14
Отговор #4

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
Автомобилите след 1993г. не участват в шампионата! Организаторът може да допусне такива да се включат в отделно състезание, но извън класирането.

Април 24, 2018, 16:22:41
Отговор #5

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58
    Като участник в този вид състезания, живо ме интересува каква измервателна апартура може да ползва всеки състезател?  В правилника за провеждане на класик рали Златни пясъци г-н Пенев е записал че не се разрешава ползването на електронни уреди. Редно е да се упомене какви. В правилника за шампионата не е записано пък нищо по въпроса.  Макар че не съм привърженик на забраните /защото много хора ще крият въпросните уредите/ редно е да се уточни какво може и какво не. Редно е да се забранят уредите с GPS  и разните видове навигации които ползват сателити за ориентация. В разговор с г-н Пенев ми каза че не мога да ползвам електронен хронометър! В крайна сметка при него визуалното възприемане е по удобно и друго предимство няма. Както и електронен километраж свързан с автомобила. Това според мен не дава особени предимства освен прецизността, което се търси в крайна сметка.  Ако се разчита само на заводския километраж то не съм виждал автомобил със савършенно точен уред.
    Затова предлагам да се обсъди и реши какво може и какво не.

Април 24, 2018, 21:11:17
Отговор #6

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
Христо, освен участник, вашият екипаж е и един от най-опитните в подобен род състезания у нас. Неслучайно си в така наречената комисият по правилника и е хубаво да се включваш регулярно за да изчистим бързо евентуалните казуси около него.
Относно допустимата техника и забраните на някакви неща не би трябвало да има две мнения по въпроса. Всякакви забрани не водят до нищо градивно, напротив, водят до едно зацикляне и търсене на проблем там където го няма. Да се забрани нещо, което след това по абсолютно никакъв начин не може да се контролира не е решение. Организаторите са в правото си да организират отделно мероприятие към състезанието, за участниците които нямат желание да се занимават с регуларити, да си карат по пътна книга между ЧК-та и готово. Съответно на останалите, които искат да се състезават и да се развива този спорт няма как да се забранява каквото и да било.


Април 24, 2018, 22:02:01
Отговор #7

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Всяка една забрана води до хитруване и селски тарикатлъци. Не смятам, че това е необходимо. Нека всеки си използва каквото иска, нас като екипаж това не ни вълнува, та ако ще и телеметрията да е мърнайсе хиляди лева. Все пак живеем в 21-век и има всякакви начини да се изчислява, без нищо да може да бъде доказано, но както и да е. Километража не ми работи по нашите стандарти и отгоре на всичко е в мили. Няма жива сила да определи колко е точен, защото и скоростната кутия е меко казано...ремонтирана. Шампионата би имал тежест ако всички ралита се измерват еднакво, с една техника и компетентно обучени хора. Всичко останало остава в сферата на забавлението. Надявам се един ден този шапионат да бъде признат от спортната власт и да има някаква тежест. За момента всички сме в начинанието да се забавляваме и да се возиме. Предполагам, че все пак пътните книги ще бъдат изчислени и в мили? Поздрави от нашия клуб.  :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Април 25, 2018, 11:47:52
Отговор #8

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
Влади, две години ми отне да обяснявам що е калибрация и че без нея няма как да се проведе състезание. Сега тя е факт, с който шампионата дърпа здраво напред. Всеки екипаж може да минава колкото пъти си пожелае по отсечката за калибрация и да си изчисли отклонението на километража спрямо пътната книга!!! Всичко останало е малко математика и желание от страна на навигатора  ;). Така всички участници имат възможност за  равен старт, което е най-важното в подобен род аматьорски състезания. Мили, скоростна кутия, гуми и т.н. се коригират само и единствено на отсечката за калибрация.

Април 25, 2018, 21:55:47
Отговор #9

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Радвам, се че това се случи. Ще направим калибрация в петък, като пристигнем ;) Ще се постараем да оправим пропуските в изчисленията, пък каквото сабя покаже :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !