Автор Тема: Ретро рали шампионат 2018  (Прочетена 14919 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 01, 2018, 22:08:52
Отговор #10

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
Няколко малки, но съществени добавки в правилника са качени в последната версия:
1. Стартов ред- с оглед опита на екипажите, уважение към действащият шампион и гладко протичане на състезанието. Добавени са и опции за пускане по трасето на така наречените 0,00,000 (нули)
2. Калибрация- за колегите с километражи в мили или такива с големи разлики спрямо реално изминатото разстояние минималната дължина на калибрационната отсечка става 2 километра.
3. За да не се налага отпадане от състезанието и да се даде възможност на състезателите да си помагат при евентуален технически проблем са описани възможните максимални наказания за пропуснат етап ТЕ /RT/ и ЧК.

С оглед на краткото време до първото състезание, моля евентуалните неясноти или предложения да бъдат кратко и ясно формулирани като постове тук, във форума, с краен срок четвъртък 03.05. След това правилника за 2018-та да влезе в сила и  единствено да си пожелаем един безавариен и вълнуващ шампионат.


Май 02, 2018, 14:49:11
Отговор #11

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Привет, след като прегледах обновения правилник искам да се включа с няколко коментара.
1. От чисто техническа гледна точка плаките за предния и особено задния капак трябва да имат максимално допустим размер, съобразен с най-малките модели автомобили на участниците. Като пример - на повечето от колите ми размерът на плаките, които изработва Орлин Пенев идва голям за задния капак, за да се постави без да закрива част от стъклото или задните светлини.
2. Ограниченитето в отборите да участват само членове от един и същ ретро клуб, което доколкото разбирам ще влезе в сила от догодина ограничава възможността за участие в отборите на състезатели, нечленуващи в клубове или такива членуващи в малки клубове, които рядко излъчват повече от 1 участник в шампионата. Затова според мен ограничението да отпадне.
3. Относно обявените възможности за контестации - за да бъдат те изпълними, трябва временното класиране да бъде обявявано своевременно, т.е. поне в рамките на състезателния ден, което досега не се практикуваше в някои ралита, визирам конкретно варненските. Така освен, че екипажите нямат възможност за възражения, но няма и как навреме да коригират за следващите етапи, ако има отклонения в измервателната им техника спрямо идеалното време измерено от съдиите до момента.
Има и доста други моменти основно от правилата на ФИА и ФИВА, които досега не се спазваха или се интерпретираха некоректно, като примерно провеждане на етап за точна езда или част от него в рамките населено място със занаци Стоп, светофари и т.н, което не позволява придържането към средната скорост.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 02, 2018, 17:56:18
Отговор #12

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58
     Пак се включвам по темата във връзка с уредите които могат да се използват в автомобила за измерване на време и разстояние. Да се впише в правилника че се разрешават всякакъв вид измервателни уреди. Макар че съм противник на използването на различни видове GPS навигации по причина че се обезмисля ползването на пътна книга, пък и позволява ползването на средна скорост която уреда изчислява.

Май 02, 2018, 18:01:28
Отговор #13

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
Митак, относно плаките не смятам, че въпроса е от особено значение за шампионата, не е проблем ако не се събират на задния капак да се лепят в задната част на покрива на колата.
За отборите, там целта е единствено обединение на участниците. За тази година няма никакви ограничения. Абсолютно целенасочено съм добавил последното изречение за клубовете, това е реалната форма на обединение. За догодина ще го мислим.
За контестациите ще се опитам малко да избистря нещата, повечето текстове са останали от стари правилници, само съм махал някои неща за да станат по-разбираеми.
ФИА, ФИВА  :D, то до преди две седмици не е имало правилник на шампионата.
Постарал съм се максимално просто, с две изречения да обясня кое не е добре да бъде включено в ТЕ /RT/. Би трябвало организаторите да го спазват и да избягват населени места и прави първокласни пътища.

Май 02, 2018, 18:43:39
Отговор #14

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
     Макар че съм противник на използването на различни видове GPS навигации по причина че се обезмисля ползването на пътна книга, пък и позволява ползването на средна скорост която уреда изчислява.
Освен донякъде за средната скорост като ориентация за да не се отконяваш много от истинате между отделните измервания, за другото GPS-a може по-скоро да те обърка и дори да те вкара в грешна посока. Не говоря само за ралитата, примерно на миналогодишната почивка в Гърция заради GPS-a пропуснахме правилната отбивка и се връщахме после с километри, след още губене на време в разпитване на една бензиостанция за правилната посока.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 03, 2018, 23:06:55
Отговор #15

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
Последната оптимизирана версия на правилника!
Успешен, безавариен и изпълнен с много положителни емоции сезон на всички участници!!!

Май 03, 2018, 23:43:41
Отговор #16

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
От името на надявам се болшинството участници ти благодаря за усилията най-накрая да имаме ясен и адекватен правилник и то навреме преди началото на ретро рали сезона. Оставаме с надеждата да се спазва той и на практика от организатори и участници, за да се повиши интереса и доверието към Класик рали шампионата. С нетърпение очаквам първите състезания, на които ще можем да усетим качествена разлика в правилната насока.
« Последна редакция: Май 03, 2018, 23:48:58 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 23, 2018, 10:36:45
Отговор #17

Неактивен Христо Бабачев

  • Публикации: 58
     Здравейте, отмина първото състезание от шампионата и ето някои впечатления от провеждането му.  Третия ден заедно с организатора променихме начина на засичане на етапите за точна езда, тъй като в първия и втория етап се регистрираха много резултати "0". Оказа се че нулите намаляха драстично и ако имаше такива то те бяха постигнати от различни екипажи. Друго което ми направи впечатление е че не се спазва регламента на състезанието. №1 на старта на втория етап закъснява с повече от 15 минути а точка 9.2.4 гласи :закъснение за старта на всеки етап 60 сек за всяка минута до 15 мин. Над тях отпадане от състезанието. Точка 8.1.2 гласи Екипажите трябва да преминат целия маршрут на собствен ход без теглене и репатриране/пак визирам №1/. Навигатора на №3 постоянно вкарваше колата в часовата контрола с 1 минута по рано. В регламента не е ясно записано че екипажа трябва да бъде съставен от двама човека, но №6 караше сам. Всичко това не е санкционирано от съдийския състав. Нищо лично към всеки от замесените, но за да има състезание правилата трябва да се спазват. И още нещо от гледна точка сигурност, нощия етап в Орешак завършва в самото село като се преминават няколко завоя под прав ъгъл при движение с 45 км си е направо опасно. Ние имахме нещастието да направим близка среща с друг а-л точно в един от завоите. Това че реализирахме закъсниние не го коментирам но ако се бяхме ударили!
           За състезанието толкова, надявам се проблемите постепенно да се изчистят.
      Искам да си изясним какво значи  клас" Модифицирани а-ли". Според мен там да се класифицират а-ли с подменени някои от
 основните агрегати/ двигател,скорости,преден и заден мост,спирачки, купе/с такива от съвременни а-ли и такива които не са монтирани на съответния модел във времето когато е произвеждан, включително и така наречените "реплики" от типа на автомобилите произведени от г-н Кирил Николаев.
      Надявам се на коментари от заинтересуваните за да се регулират нещата.
              Успех на всички които ще вземат участие в предстоящото ретро рали Розова долина.

Май 23, 2018, 14:27:33
Отговор #18

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Съгласен съм с коментарите, които направи по-горе моят съекипник Христо. Искам да допълня още, че някои от съдиите и маршалите по етапите не винаги изпъляваха съвестно и концентрирано своите задължения, при все че повечето от тях са уважавани и опитни имена в този спорт. Такива, да ги наречем немърливости, доведоха до анулиране на резултатите от единия етап и до объркване с цяла минута за някои екипажи на резултатите от друг. Предполагам също, че от локалните екипи в Шумен и Сливен не са се запознали подробно с правилника, особено пък с новите промени в него. На това отдавам и липсата дори поне на забележки по повод закъсненията и предварителните влизания на накои екипажи по ЧК-тата, камо ли пък да се прилагат съответни наказания. За всичко това предполагам си има разумни обяснения и оправдания, но мисля че за в бъдеще трябва да се подходи по-сериозно от организатора, примерно да се направят брифинги с местните екипи съдии и да има се разяснят по-подробно спецификите в правилника за ретро шампионата.
С нетърпени очаквам следващото рали Розова долина, за да видим там как ще се прилагат новите изменения и допълнения, които видяхме и обсъждахме по-горе.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 23, 2018, 21:41:38
Отговор #19

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Аз не се сещам за рали, в което да не е имало претенции към организатора и съдиите, макар стажът ми да не е голям. С това си изказване се опитвам да смекча бъдещите негативни мнения по отношение съдииството на Розова долина и да напомня, че сме там да се забавляваме. В същото време заставам плътно зад Христо и Митко щото е крайно време своеволията и навежданията спрямо един или друг  да приключат.
we all have wings, but some of us don't know why