Автор Тема: Най-накрая и в България - Alfa Romeo Montreal "AR601 Arancio" от 1973  (Прочетена 1982 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 25, 2023, 21:12:11
Отговор #10

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Митко, страхотна история с това търсене на хубав екземпляр.
Да, сигурно е малко разочароващо толкова далеч да отидете без резултат, но пък разните и провинциални места в Англия, винаги си струват да ги посетиш, дори и за няколко дни.
При моите ходения там, интересно, но винаги съм случвал на периоди от по поне 2 дена въобще да не вали и да е слънчево.
Така че и вие ако сте хванали хубаво време за тест карането, страхотно.

Другия извод, дето поне аз се правя от тези описания, е че точно прословутия перфекционизъм на британските каросерийни майстори като цяло, изглежда тук при тая кола определено не е достигнал очакваните висоти.

Ами, давай когато ти е удобно, тогава и с описания какво е станало с огледа на втория кандидат за купуване, колата от градчето Монтекатински Бани.  :))
Чакаме тук аудиторията, с нетърпение развитието на сюжета.

Та, как беше пък тая от Провинча Тоскана находка, защо примерно я шкартирахте и нея...  )
« Последна редакция: Октомври 25, 2023, 21:24:33 от USfan »

Октомври 30, 2023, 23:48:12
Отговор #11

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Люси, английското посещение беше много зареждащо, макар и да не го материализирахме с покупка.
За пореден път се убеждавам, че англо-саксонците притежават най-неподправеният автомобилен ентусиазъм.
Макар да пътувахме из междуселски тип пътчета, на супер често се разминавахме с групи авто манияци, най-често със спортни италиански коли, но не само- Ферари, Абарт, Алфа 4Ц, Астън Мартини, стари MG, разбира се Порше 911... Уикенд е и хората да излезли да шофират за удоволствие!
По крайпътните дворчета пък се виждаха и екзотични ежедневки, ако е Ауди, ще е RS3. Ако е Голф, ще е GTI. Ако е Фокус, ще е ST… просто се кефят на специалните версии дори и на най-обикновените модели. Същото е и в САЩ, между другото. Стане ли петък, навсякъде изпълзяват специалитети.

Обратно на Монреалите и номер 2 в листата ни.
Монтекатинските бани в Тоскана изглежда бяха запазили много читав, но съмнително евтин Монреал.
Основният му проблем беше, че е в традиционната за Алфа комбинация , Rosso Alfa с черен интериор. Това беше и причината от втора позиция да го изместим за резервната трета позиция. Аз бях абсолютно на мнението на купувача. Да си купиш червена Алфа с черен салон е като да си купиш сребристо 911. Задължително го правиш , но само първият път  :)) . Комбинацията е масова и и липсва щипката екстравагантност, която този автомобил заслужава.

Иначе, конкретната бройка вдъхваше доверие. Въпреки ниската цена, ми изпратиха снимки и видео на Монреала. Колата беше рекламирана от дилър на класики около Венеция, но самият автомобил се намираше в Тоскана, вероятно при собственикът.
На пръв поглед нищо нередно. Хубава боя, добра и равномерна работа на двигателя, почти всичко по интериора в рамките на оригинала, работещи ел стъкла, че даже и работещ климатик!
Тук отварям скобата, че ако някои иска да се наслаждава от шофирането на Монреал, трябва да деактивира/демонтира климатика. Нито охлажда убедително, нито позволява на двигателя да работи добре.

Поради вече споменатата цветова бариера, така и не стигнахме до този хубавец защото купихме оранжевата бижутерия, за която ще разкажа по-късно :)

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 13, 2023, 18:13:13
Отговор #12

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
О, англичаните са си хардкор автоентусиасти, това се вижда и на живо при ходения там, а и във всякакви филми, показващи живота в англ. провинция.
Поне допреди време, Англия държеше винаги челото в класацията за продавания на най-много бройки нови кабриолети от глава на населението на година, вкл. и пред други богати страни, като Германия.

По темата, ами май мина повече от месец от последното писане на Митко тук, а ние все си оставаме с очакване за следващата и вероятно окончателна глава с описания по закупуването и докарването на вече избрания Монтреал.  Мисля, че финала на историята ще е интересен за всички.

А пък леко странично, но пак ще е интересно като част от историята на Монтреала, ако може да се сподели инфо и за едни други подробности, пак свързани с логистиката по намирането и идването и в България.

Та, бих искал да питам, ако разбира се, не е тайна ), каква е била ролята в закупуването, и/или докарването /ако въобще е имало такава роля, понеже Митко не ги споменава досега/ на Монтреала в БГ, от РадиКласиккарс...
За хората запланували сериозно купуване на подобен тип рядка кола, може да е добре, вкл. и тук по форума, да има отзиви или препоръки, към подобен видимо профилиран вносител и изложител на по-хай енд ретроколи.

Гледам, че РадиКласиккарс я представиха с голям апломб на конкурса в Правец, а и седеше при тях в шоурума им по едно време, на въртящата се платформа, та затова питам.
Мисля я бяха докарали и за излагане във фоайето на х-л Метрополитен, както и за снимки сега в календара на САРК...


Декември 13, 2023, 18:56:24
Отговор #13

Неактивен DpymeB

  • Публикации: 193
О, англичаните са си хардкор автоентусиасти, това се вижда и на живо при ходения там, а и във всякакви филми, показващи живота в англ. провинция.
Поне допреди време, Англия държеше винаги челото в класацията за продавания на най-много бройки нови кабриолети от глава на населението на година, вкл. и пред други богати страни, като Германия.

По темата, ами май мина повече от месец от последното писане на Митко тук, а ние все си оставаме с очакване за следващата и вероятно окончателна глава с описания по закупуването и докарването на вече избрания Монтреал.  Мисля, че финала на историята ще е интересен за всички.

А пък леко странично, но пак ще е интересно като част от историята на Монтреала, ако може да се сподели инфо и за едни други подробности, пак свързани с логистиката по намирането и идването и в България.

Та, бих искал да питам, ако разбира се, не е тайна ), каква е била ролята в закупуването, и/или докарването /ако въобще е имало такава роля, понеже Митко не ги споменава досега/ на Монтреала в БГ, от РадиКласиккарс...
За хората запланували сериозно купуване на подобен тип рядка кола, може да е добре, вкл. и тук по форума, да има отзиви или препоръки, към подобен видимо профилиран вносител и изложител на по-хай енд ретроколи.

Гледам, че РадиКласиккарс я представиха с голям апломб на конкурса в Правец, а и седеше при тях в шоурума им по едно време, на въртящата се платформа, та затова питам.
Мисля я бяха докарали и за излагане във фоайето на х-л Метрополитен, както и за снимки сега в календара на САРК...

По Коледа стават чудеса и съм сигурен, че ще получим финала на историята. Колата е уникална просто без думи оставаш, като я видиш на живо!
Fiat Uno Turbo IE
Alfa Romeo Alfetta GT

Декември 13, 2023, 22:24:18
Отговор #14

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Здравейте отново!
Извинявам се, че ви държа в незаслужено нетърпение :)

До къде бях стигнал?! До финала!

Финалът се оказа оранжев! Оранжев, пастелен, изключително автентичен и непокътнат от годините.

Към края на нашето пътуване се озовахме в Милано, на летището Линате. Пътувахме към едно селце, предградие на столицата на Ломбардия.
Няколко дни преди да тръгнем на лов, попаднах на супер постна обява за Монреал в Милано, три смотани снимки, но с изключение на лошото качество на фотосите, друго съмнително не забелязах.
Разбира се, веднага звъннах на италианеца. Английският му - Нула, класика… Хайде през гугъл транслейт,  уотсап и вече бяхме в играта.
Емануеле ми изпрати още десетина снимки на оранжевото изкушение. Все така скапани и все така нямах забележки към това, което виждах.
Снимките бяха придружени от постното “ Nessun  intervento  macchina perfetta” . Без интервенции, перфектен автомобил… хахах отлично и изчерпателно.
Въпреки всичко, Монреал, към който нямам забележки по снимки почти не съществуваше към този момент. Не можем да пропускаме бройки така лесно.

Вече сме в таксито и пътуваме. Пристигаме в края на китното селце Paullo. Жилищна кооперация, рекичка, върби, а зад върбите царевица до където ти око вижда. Мирише и на тор, но иначе всичко е облизано като по швейцарски. Бели хора, мисля си аз, дано и колата им е така спретната.
Слизаме ние, туристите с два куфара и започваме да звъним на телефона на Емануеле.
Не вдига.
А след като три пъти таксиджията ни попита дали наистина не искаме да ни изчака, таксито си тръгна.
Сами сме на село и решихме да разгледаме наоколо. Потъркаляхме куфарите и хоп, Емануеле връща обаждане. Говори нещо, но никой не го разбира  ;D Човекът обаче чул колелцата на куфарите и бързо ни пресрещна.
Въведе ни в един частен двор на малко блокче, а пред нас ето това:

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 13, 2023, 22:30:15
Отговор #15

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Е, вчера бяхме карали англичанката, но отново онемях. Този път от цялостното състояние.
Просто брилянтно оригинална!
Хром, решетки, уреди, мокет, тапицерия на седалки, тапицерия на багажник, уплътнения… красота и наслада!
Густо, майна!  :D

Имаше допълнителни отвори от халогени, както и няколко ключа за ръчно пускане на перките, но това е нищо за кола пребивавала толкова дълго в Италия.

Абе, супер беше. Пали, звучи, работи меко.. много много добре! Ел стъклата работят.. само хубави неща

Скобички, маркучи, лепенки… ммм бомбониера:


145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 13, 2023, 22:34:45
Отговор #16

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Последва разходка. Аз шофирах, кандидат-купувачът реши, че това е достатъчно.

Разликите с англичанката бяха много съществени.
Първо, спирачките. Английската бройка беше с ъпгрейдната система с четирибутални апарати Wilood и спираше респектиращо. Италианката е със стандартни апарати АТЕ и се усещат на ръба на възможностите си.

(Следва продължение)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 14, 2023, 15:28:10
Отговор #17

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
Днес имах удоволствието да я видя на живо на жълтите павета....не съм фен на талянките, ама тази кола е лудница  :D

Декември 16, 2023, 14:38:43
Отговор #18

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Пищна е много, да! Особено в този цвят.

Не са много автомобилите, които могат да стоят еднакво добре и на пътя, и на парад, че и в лобито на хотел  ;D

Връщам се обаче на впечатленията ми от краткия тесдрайв на Монреала в и около градчето Пауло.
Сравнено със стегнатото Koni окачване на английската бройка, италианската се усеща повече като мощна баржа, отколкото като спортен автомобил. Завоите е добре да се планират малко по-отрано, поне докато се свикне с поведението. По-тежкият V8 е притъпил изцяло иначе спортното и чевръсто поведение на 105 серия на Алфа. Тук се усеща, че италианците не са имали достатъчно време за да доразвият платформата.
В крайна сметка сме 2023 година и на пазара се предлагат комбинации от пружини, амортисьори и стаб щанги за тази кола, такива, че да позволят динамично шофиране.
Но за тази автентична бройка, подобна модификация би била излишна.
След около 30 минути шофиране градско и извън градско се убедих, че техниката работи изключително добре.
Скоростна кутия, уреди, ел стъкла, изпускателна система. Всичко е топ.
Оставаше да премеря дебелината на боята за евентуални петна с кит.
Уредчето показа между 0.2 и 0.4мм дебелина на всеки един панел. Врати, калници, таван… всичко идеално.

Нямаше какво повече да гледаме. Купихме я!

Доставката се случи със затворена платформа като собственикът сам  намери фирмата.

Пускам снимка от КАТ, от доставката и от шоурума на Ради : https://classiccarsclub.bg/

Ради приюти Монреала след доставката и съдейства с регистрацията.
Като цяло той е изключителен авто ентусиаст с наклонност към немски янг и нютаймери. Може да му разгледате сайта. Винаги има интересни и добре подбрани екзотики.
Ако сте фен на Мерцедес, вероятно вече познавате Ради. :)


145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"