Автомобили > Италиански автомобили

'69 Alfa GT 1300 Junior - Колекционерското купе

<< < (22/32) > >>

Speeder:
Забавям, но не забравям ;)

С две деца (едното бебе) мога да си намеря извинение за несвършената работа, когато си пожелая  :))
Супер бавно се случва всичко.
От повече от година съм започнал да ровя по Бертонето и по още няколко неща, но започвам да изчиствам едно по едно.

Покрай тапицирането на табло, седалки и интериор, трябваше да разглобя и ел.инсталацията.
Преди година и половина започна да ми гори бушон на консуматори като стопове, чистачки и осветление. Нямаше накъде да го бавя повече.
Започнах да разплитам десетилетните “макрони”, които бяха заложили италианските жичкаджии през годините.
Натъкнах се на големи ужаси. Висящи оголени плюсови проводници, срязани изолации и десетки метри използвани в ми налото, но вече непотребни кабели.
За капак, всичко потънало в прах и чакащо удобната искра за да стане белята.
Взех секачки, кримпвачки, кабелни обувки и се захванах.

Отпадната излишни ключове, лампички.... само ако можеха колите да разпазват миналото си !



Speeder:
Най-важно беше да открия причината за постоянно изгарящия предпазител.
Оказа се окъсил датчик за натисната спирачка, който на моята ранна кола с долни педали (стоящи, не висящи) представлява вид пресостат монтиран на хидравличната линия:

Speeder:
Продължавам с ел.инсталацията.
Исках да я ремонтирам изцяло преди да сваля таблото.
На свалено табло беше прекалено лесно да оплета проводниците и да се чудя после как да връщам всичко по местата.

Не минах и без сваляне и изчистване на бушонното табло, което през 1969 година представлява малка бакелитена кутийка  :))
Лека шкурка на контактите, почистване с контактен спрей и обратно набучване на предварително надписаните букси.



Ето за подобни хващания на плюсчета говоря:



Speeder:
А тези пряснотапицирани бебчета нямаха търпение да се шмугнат в зеленото купе:


m_g:
Новите седалки са фантастични и на живо. Гледах, пипах, голям кеф! Остават и страничните кори, има ли шанс да се намерят със същия цвят и текстура?
Машинката за спирачките ми се вижда много подобна на тази, поставяна на всички съветски автомобили от 60-те - ГАЗ, УАЗ, Москвич, разни мотокари... Там има няколко варианта - с кръгли и с плоски кабелни обувки, както и с клеми с винт. Подозирам, че ще е плъг енд плей. Това е много капризно изделие по принцип и е добре да си носиш резервно като пътуваш. Аз така се прибрах от Стара Загора без стопове - някъде по пътя машинката умряла... При една разходка си дадох резервната на Светльо за осмицата и а да си взема, а да си взема и забравих... Та мини примерно през Авторесурс на Ботевградско и виж дали сделаната машинка е със същата резба. Струва 4,50лв по спомени от преди месец.
За инсталацията - това е класически проблем на всички стари коли, особено като са покарани повече километри и е пипано от мърльовци.
Бушонното табълце на Алфата е напълно отвратително. Потърси дали няма афтърмаркет с модерните плоски предпазители. Старият тип предпазители ги има и на цивилизовани марки като например Бош, потърси по вносителите. Последно Светльо си беше взел една торба за Ладата Бошови. Нищо общо с всевъзможните боклуци, които не дават контакт и се топят.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия