Автор Тема: '69 Alfa GT 1300 Junior - Колекционерското купе  (Прочетена 46331 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 23, 2021, 15:28:54
Отговор #110

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Благодаря за мнението и полезната информация!

Корите на вратите ги имам, но точно преди  срещата, на която си обърнал внимание ги загубих :)
Изтръпването беше огромно..... , но в последствие ги намерих в “другото” ми мазе и предстои да ги монтирам с наслада!

Ключето за спирачките вече го купих от КласикАлфа. Не е скъпо, а и не би следвало да е.
Проблемът е, че трябва да се обезвъздушават спирачките след смяната му. Имам емоционална травма точно от спирачките на тази кола и не бих го сменял сам... а и нямам условията.

Бушонното табло реших да го запазя за момента. Запазих старите здрави бушони и натегнах малко пластините. Фен съм на оригинала и с тази кола това ще ми е целта.

Заедно с освежаването на интериора, сглобих и ето тази абсолютна глезотия:



Заслугата е на dido1903 и hydrometalique ! Много благодаря!

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 24, 2021, 09:44:58
Отговор #111

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Таблото също е направено отлично! Много му се кефихме, ама то едно нещо да е за кефене. Гледах, гледах и съм забравил. Наистина изглежда много луксозно, както и е всъщност.
При смяна на машинката за спирачките няма нужда да обезвъздушаваш, освен ако италианците не са направили някаква простотия - например машинката да гледа надолу. Откачаш кабелите, отвиваш и завиваш. Да капнат най много две капки течност. На Волгата съм си я сменял съвсем сам вече два пъти (както казах, дават дефекти). Изкара ми примерно 15000км и пак смених. Навива се в тройник от помпата към спирачките. Естествено, не отваряш капачката на казанчето и не натискаш педала докато е отвито проклетото нещо. Ако е в София колата, мога в събота да мина покрай вас и да го сменя. Резбата е на конус, няма дихтунга, няма нищо.
Радийцето е много яко, изглежда напълно автентично. Дали точно този модел е бил опция, или е имало други? Интересно италианците какво са слагали от завода?
За загубените кори знам как е от първо лице. Преди месец си намерих нов кран за парно за Варшава. Прибрах го на видно място, че може да потрябва. Е, кранът на колата протече и сега не знам къде съм прибрал новия, а трябва да я заредя с антифриз. По същия начин трябва да си намеря новите спирачни апарати за Шкода. И ще намеря 52 други неща, само не това, което ми трябва сега.

Септември 30, 2021, 10:01:50
Отговор #112

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Това с датчика за спирачките звучи окуражаващо. Монтирана е нагоре с отвора, така че нищо няма да изтече.
Предстои да го сменя и него.

Радиото е копаж от Блаупункт Щутгард с някакъв преден панел, който пасна почти идеално.
Радиото е висок клас за времето си и има една букса, за която продават съвременни AUX устройства и мисля да купя едно по-натам. Plug and play е, няма модификации.
Отделно, този Блаупункт е стерео двуканален.
Голяма работа е, а Дидо ми го подари.
Да е жив и здрав и да се возим повече по разходки :)

Корите пък ги намерих. Следващият път като си ходя към гража, ще ги монтирам.

Заформя се готина колица.

Иначе, за хората, които следят темата, тя започна с един собственик и в последствие аз купих колата. Препъни камък за предния фен се оказа спирачната система и още две купени коли, междувременно.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 06, 2021, 23:55:04
Отговор #113

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Някоя друга готина снимка

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 16, 2022, 12:28:55
Отговор #114

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
На снимките виждате доказателство, че постоянството и търпението дават резултати.
Стотиците часове във фейсбук също не са съвсем напразни  :)) :))

Смяната на салона на колата от черен и износен към кафяв и чисто нов включваше и нови задни кори.
Оригинално разкроени за пепелници.
Хубаво, но колата дойде с гадни тонколони напъхани на мястото на пепелниците. Тонколоните лесно ги махнах, а пепелници откъде?!
Задните пепелници с хром и винил традиционно струват около €50 за бройка, в изгнило състояние. Нови няма, запазени също.

Аз имах късмета да попадна на един холандец във фейса, който продава останали му части сред които и две задни кори от Джулия седан. Веднага фиксирах пепелниците (не знаех, че са същите като на купетата, а всъщност е доста логично).
Драснах му едно лично, холандеца вика “Колко даваш?”. Да определям цена на чужда стома най-мразя, но тук бях “на зор”. Казах му едни €50 за чифта и манияка върна “Fair price!”.
Още някое евро за транспорт до Германия и после до БГ, и с най-голямо задоволство установих, че липсва само едно хубаво полиране, нов винил и ще станат като нови!
Като бонус ми идват и две ръкохватки с металната планка, с която се фиксират за вратите. Тъкмо се чудих как да натъкмя моите ръкохватки защото и те ми липсваха.

Та така, ей ги бебчетата:

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 16, 2022, 18:18:13
Отговор #115

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
нямам търпение отново да имам възможност да си купя кола за хоби, но тоя път да е нещо 40-50 годишно..... кеф!

Май 02, 2022, 23:45:45
Отговор #116

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Разбутвам и Бертонето.

Смяна на корите на вратите (не остана време да снимам крайния резултат).
Смених и ключът, монтиран на хидравличната линия на спираЧките, който играе роля на стоп машинка.
Момчил беше прав, не изгубих спирачки след подмяната и не се налага обезвъздушаване. Все пак превантивно напълних датчика с паста АТЕ за спирачни апарати за да сведа до минимум въздуха в системата.
Монтирах и по-лъскавя капачка на съда за спирачна течност.
Кормилната кутия беше изгубила доста от течността - към 70-80 мл.
Допълних с австралийска полу-течна грес за кормилни кутии Penrite.

Много неща съм планирал за тази кола, но времето е кът :)

Засега толкова!


145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 23, 2022, 18:13:49
Отговор #117

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Дойде ред на журито да постави една оценка :

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 29, 2022, 23:51:09
Отговор #118

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Дойде ред да пробвам с оригиналната филтърна кутия вместо тромпети, пък и вече събрах всички части за конверсията.

Естествено, подредих и почистих наоколо.
Дойде му реда на разширителния съд с антифриза. Черен, гнусен, изстрадал.
Предният собственик беше сменил антифриза, но никой не беше промил съда.
В резултат, на дъното имаше един пръст слуз и лиги. Чак ме хвана срам от самия себе си, че съм я карал така, макар и за кратко.

Разджурках старателно, после накиснах с изпитания Pulirapid и накрая търкане с четка за бутилки.
Нов антифриз и газ! :)
Стъпка по стъпка, нещата ще ги подредя.
Има много работа още, но настъпи и часът на якото каране. Нека сама си заслужи глезотията!



Засилих я към Софията.
По магистралата държи с лекота 120км/ч и леко пада под 120 на тунела Траянови врата.
Карах я и със 140, но има някакви шумове, които още не познавам та все още не я настъпвам на макс.
Петата скорост е благодат, дори и за 1300 мотора със 89 к.с.

Купил съм и нови уплътнения за вратите, които ще сменя скоро. Ще я обезшумя поне откъм уплътнения.

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 06, 2022, 22:30:08
Отговор #119

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Леко раздвижване с един ретро и фото ентусиаст преди ClassicCar Излет - Русе

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"